Провадження №3-7248/13
у справі №760/20729/13-п
04 жовтня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., за участю прокурора Роговенко Н.В., представника Київської міжрегіональної митниці Міндоходів Панькіна Д.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Київської міжрегіональної митниці Міндоходів, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, АДРЕСА_1) / (ОСОБА_2, АДРЕСА_1, про порушення митних правил, передбачених ст.473 Митного Кодексу України, -
Відносно ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил, передбачених ст.473 МК України, яке полягає в тому, що 23.06.2013 в зоні митного контролю на території ДОПП „УКРПОШТА" (м. Київ, вул. Г.Кірпи, 2), під час митного огляду міжнародного поштового відправлення № RF147181878SG, яке пересилалося з Сінгапуру до України на адресу ОСОБА_5 (АДРЕСА_2) виявлено один флеш-накопичувач з вмонтованими пристроєм аудіо-відеоспостереження у комплекті з USB кабелем - 1 комплект. У митній декларації CN 22 задекларовано «card reader».
Відповідно до висновку Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи ДМС України від 03.07.2013 №142001101-0325, наданий на дослідження пристрій, у вигляді USB флеш накопичувача, з вмонтованими відеокамерою та мікрофоном, за конструктивним виконанням та призначенням має ознаки товарів зазначених в ПКМУ від 28.01.2004 № 86, відноситься до спеціальних технічних засобів негласного одержання інформації закамуфльовані під звичайні побутові та інші предмети.
Постановою слідчого відділу УСБ України у м. Києві від 08.08.2013 року було закрито кримінальне провадження у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.
13.09.2013 року працівниками Київської регіональної митниці відносно ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил №0706/10000/13, за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ст. 473 Митного кодексу України.
Відповідно до п. 2 "Положення про порядок розроблення, виготовлення, реалізації та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1450 від 27.10.2001 року замовниками розроблення та придбання спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку, інших засобів негласного отримання інформації можуть бути центральні органи виконавчої влади, розвідувальні органи, підрозділи яких провадять оперативно-розшукову діяльність, міжнародні правоохоронні організації, спеціальні служби та правоохоронні органи іноземних держав.
Постановою Верховної Ради України № 2471-ХІІ від 17.06.1992 року затверджено Перелік видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, відповідно до п. 7 якого у власності громадян не можуть перебувати спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.
Відповідно до ст. 15 Всесвітньої поштової конвенції до пересилання у всіх категоріях кореспонденції заборонені предмети ввезення або обіг яких заборонено в країні призначення.
Згідно з п. 2 ст. 235 Митного кодексу України забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання відповідно до актів Всесвітнього поштового союзу, а також товарів, відправлених з порушенням вимог нормативно-правових актів з питань надання послуг поштового зв'язку.
Предмет правопорушення один флеш-накопичувач з вмонтованими пристроєм аудіо-відеоспостереження у комплекті з USB кабелем - 1 комплект, вилучено та передано на відповідальне зберігання на склад митниці за адресою: м. Київ, вул. І. Лепсе, 8-а.
Вартість предметів правопорушення становить 1 грн. (умовно).
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового засідання за зазначеною адресою в поштовій митній декларації.
Заслухавши пояснення представника Київської регіональної митниці, думку прокурора, суд дійшов наступних висновків.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 наявні ознаки складу адміністративного правопорушення передбачені ст. 473 МК України за кваліфікуючими ознаками - пересилання через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України.
За таких обставин, на підставі вищезазначеного, суд дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 473 МК України повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №0706/10000/13 від 13.09.2013 року, службовою запискою, описом предметів та висновком спеціаліста від 03.07.2013 №142001101-0325.
Відповідно до вимог ст. 245 КпАП України завданням судді при розгляді справ про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.
Разом з тим, враховуючи, що безпосередній товар порушення митних правил за конструктивним виконанням є технічним засобом негласного одержання інформації закамуфльований (замаскований) під звичайний побутовий предмет, який відповідно до ч. 3 р. 5 постанови Кабінету міністрів України № 86 від 28.01.2004 року "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання" обмежений у використанні обов'язковою дозвільною документацією компетентного органу.
З матеріалів справи встановлено, що у відправника міжнародного поштового відправлення ОСОБА_2 відсутня будь-яка дозвільна документація компетентного органу, а тому суд приходить до висновку, що безпосередній предмет порушення митних правил - " один флеш-накопичувач з вмонтованими пристроєм аудіо-відеоспостереження у комплекті з USB кабелем - 1 комплект", на підставі ч. 1 ст. 265 КУпАП підлягає знищенню.
З огляду на викладене, у діях відправника міжнародного поштового відправлення ОСОБА_2, вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст. 473 Митного кодексу України, а саме пересилання у міжнародних поштових відправлення товарів, заборонених до такого пересилання.
З огляду на викладене, ОСОБА_2 слід визнати винним у порушенні митних правил за статтею 473 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.
Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 473, 527 -529 Митного кодексу України, суддя, -
ОСОБА_2 визнати винним у порушенні митних правил за статтею 473 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил, а саме: " один флеш-накопичувач з вмонтованими пристроєм аудіо-відеоспостереження у комплекті з USB кабелем - 1 комплект ", який зберігається на складі Київської регіональної митниці за адресою: Київ, бул. Івана Лепсе, 8-а,
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Апеляційна скарга чи протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: Букіна О.М.