Справа № 464/7292/13-а
пр.№ 2-а/464/231/13
27.09.2013 року
Сихівський районний суд м.Львова
в складі: головуючої-судді Чорна С.З.
при секретарі Заневич О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Державної автомобільної інспекції ГУМВС України у Львівській області про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати постанову серії ВС1 № 076873 від 11.07.2013р., якою його визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.140 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1020 грн. В обгрунтування позову покликається на те, що інспектором ДПС його безпідставно притягнуто до адміністративної відповідальності за те, що він, будучи посадовою особою не вжив заходів щодо належного утримання вул.Зоряної, чим порушив правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, допустив просідання вибоїн до 8 см, чим порушив п.3.1 ДСТУ 3587-97, ст.9 Закон України «Про дорожній рух». Вважає вказану постанову неправомірною, оскільки, інспектором ДАІ в порушення вимог ст.280 КУпАП, не прийняв до уваги його пояснення про те, що підставою для виділення коштів Львівською міською радою для проведення ремонту конкретної вулиці, провулку, проспекту і т.д. є включення її/їх у титульний список з ремонту вулично-шляхової мережі, в свою чергу він, будучи в.о начальника відділу комунального господарства Залізничної районної адміністрації ЛМР подав в.о. голови Залізничної районної адміністрації Єсипу А.Г. службову записку від 15.01.2013р., додатком до якої слугував проект титульного списку із зазначенням переліку вулиць району, які потребують ремонту, в якому перебувала і вул.Зоряна, однак відповідно до затвердженого титульного списку з поточного ремонту вулично-шляхової мережі Залізничного району у 2013 році на території Залізничного району заплановано провести ремонт на наступних вулицях: Городоцькій (71925 м.кв.), Ряшівській (7972 м.кв.), Виговського (35644 м.кв.), Шевченка (31590 м.кв.), Любінскій № 156, 160, 162, 164 та Ряшівської №27 і Кульчицької №3, а інші вулиці, які були зазначені у поданому ним проекті, не включені у затверджений титульний список. Вважає, що вжив усіх заходів, як посадовою особою, щодо включення вул.Зоряної у титульний список з метою проведення ремонту, проте, з незалежних від нього обставин її не було включено у список і як наслідок, ремонт вказаної вулиці у 2013р. не проводився, а відтак підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності відсутні, в зв'язку із чим просить оскаржувану постанову скасувати.
Позивач подав до суду заяву в якій позов підтримує в повному обсязі, просить справу розглядати у його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, а тому суд вважає можливим розглядати справу у його відсутності.
З'ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 11.07.2013р. постановою серії ВС1 № 076873 позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.140 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1020 грн. Згідно даної постанови, позивач визнаний винним у тому, що він, будучи посадовою особою не вжив заходів щодо належного утримання вул.Зоряної, чим порушив правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, допустив просідання вибоїн до 8 см, чим порушив п.3.1 ДСТУ 3587-97, ст.9 Закон України «Про дорожній рух». Вказане правопорушення зафіксоване протоколом про адміністративне правопорушення серії ВС1 № 313820 від 03.07.2013р.
Позивач заперечив обставини зазначені в протоколі про адмінпорушення та постанові про притягнення його до адміністративної відповідальності, покликаючись на те, що підставою для виділення коштів Львівською міською радою для проведення ремонту конкретної вулиці, провулку, проспекту, тощо, є включення її/їх у титульний список з ремонту вулично-шляхової мережі. Включення вулиць у титульний список відбувається у наступному порядку: 1) виходом комісією в складі працівників районної адміністрації та підконтрольних установ здійснюється фіксування дефектів на підставі звернень громадян та складається дефектний акт по кожній вулиці/її частині, яка потребує ремонту; 2) формування керівником відділу комунального господарства районної адміністрації переліку вулиць/їх частин у вигляді проекту титульного списку; 3) подання проекту титульного списку голові районної адміністрації для затвердження такого першим заступником Львівського міського голови, директором департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради та головою районної адміністрації. Позивач пояснив, що 15.01.2013р., будучи в.о начальника відділу комунального господарства Залізничної районної адміністрації ЛМР подав в.о. голови Залізничної районної адміністрації Єсипу А.Г. службову записку від 15.01.2013р., додатком до якої слугував проект титульного списку із зазначенням переліку вулиць району, які потребують ремонту. Відповідно до затвердженого титульного списку з поточного ремонту вулично-шляхової мережі Залізничного району у 2013 році на території Залізничного району заплановано провести ремонт вулиць: Городоцької (71925 м.кв.), Ряшівської (7972 м.кв.), Виговського (35644 м.кв.), Шевченка (31590 м.кв.), Любінскої № 156, 160, 162, 164, Ряшівської №27 та Кульчицької №3. Інші вулиці, які були зазначені у поданому позивачем проекті, не включені у затверджений титульний список.
Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Відповідно до положень КУпАП факт вчинення адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи встановлюються на підставі доказів, якими є будь-які фактичні дані, що підтверджують наявність чи відсутність вказаних обставин. Такі дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Незважаючи на зазначені обставини відповідачем не лише не представлено суду достатніх та належних доказів в підтвердження правомірності оскаржуваної постанови, але й на вимогу суду не надано документів, які стали підставою для прийняття рішення про притягнення до відповідальності позивача. За наведених обставин суд вважає, що прийняте рішення про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності є необгрунтованим, за відсутності достатніх даних про вчинення ним правопорушення, а тому постанова серії ВС1 № 076873 від 11.07.2013 року підлягає скасуванню.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що прийняте рішення про притягнення позивача до відповідальності є необгрунтованим, прийняте за відсутності достатніх даних про вчинення правопорушення, а тому підлягає скасуванню, а провадження в справі слід.
На підставі ст.9, п.1 ст.247, ст.289, п.2 ч.1 ст.293 КУпАП та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 104, 159, 161-163, 171-2 КАС України, суд, -
позов задоволити. Скасувати постанову серії ВС1 № 076873 від 11 липня 2013 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.140 КУпАП, а провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 за ч.1 ст.140 КУпАП - закрити.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Головуюча: