"19" грудня 2006 р. Справа № 02/5914а
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Пащенко А.Д.,
із секретарем судового засідання Стовбун О.А., за участю представників:
позивача: Ігнатенко С.М.-за довіреністю, відповідача: не з'явився, третя особа: не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Черкаси
до кооперативу “Дезактиватор»
третя особа : Виконком Черкаської міської ради
про припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством,
Заявлено позов про припинення юридичної особи -кооперативу “Дезактиватор» у зв'язку з неподанням відповідачем більше року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, встановлених законодавством.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав.
Відповідач повідомлений про час і місце розгляду справи, але відзив на позов суду не подав, свого представника у засідання не направив, не направив суду заяву про розгляд справи за участю його представника. Суд вважає, що неявка відповідача та третьої особи у судове засідання не є перешкодою розгляду справи по суті і вважає можливим розглянути справу без відповідача та третьої особи, за наявними матеріалами.
Оцінивши докази у їх сукупності, вислухавши пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
19.04.1989 року Виконавчим комітетом Черкаської міської ради народних депутатів проведена державна реєстрація відповідача як суб'єкта підприємницької діяльності. Відповідач 02.01.1991р. взятий на облік у Черкаській ОДПІ як платник податків.
Відповідно до Закону України від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Закону України від 25.06.1991р. “Про систему оподаткування» відповідач зобов'язаний подавати до державної податкової інспекції та інших контролюючих органів у строки, встановлені законодавством, декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, на підставі яких здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Як вбачається із матеріалів справи, відповідач останній раз подав звітність до податкових органів 01.01.1995р. за 1994 рік. Відповідач ці доводи позивача не спростував.
Згідно зі статтею 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" від 15.05.2004 року №755-ІV, далі по тексту “Закон», юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам -правонаступникам у результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
В абзаці 5 пункту 2 статті 38 Закону визначено, що підставою для прийняття судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Повноваження позивача, в тому числі і звернення до суду, передбачені ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні". Суд вважає, що позивач має право на звернення до суду з даним позовом із наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Пунктом 3 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" визначено, що на державні податкові органи покладено функцію по контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірку достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів. З огляду на викладене необхідно зазначити, що державну податкову інспекцію слід вважати органом, на який державою покладено обов'язок щодо здійснення діяльності у зазначених правовідносинах, в тому числі і діяльності, спрямованої на захист інтересів держави.
Таким чином, позивача слід вважати уповноваженим органом держави, який має право на звернення до суду з позовними вимогами, що є предметом спору у даній справі.
Суд вважає, що за таких обставин правомірним є застосування припису статті 38 Закону і припинення юридичної особи - кооперативу “Дезактиватор».
На підставі статті 94 КАС України з відповідача підлягають стягненню 3 грн. 40 коп. судового збору.
Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 94, 160-163 КАС України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Припинити юридичну особу -кооператив “Дезактиватор» (18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 170, ідентифікаційний код 14189952).
3. Стягнути із кооперативу “Дезактиватор» (18000, м. Черкаси, вул. Енгельса, 170, ідентифікаційний код 14189952) в доход Державного бюджету України для зарахування на реєстраційний рахунок відділення державного казначейства у м. Черкаси № 31110095600002, банк - Управління державного казначейства в Черкаській області, МФО 854018, код 22809222, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, через державну податкову інспекцію -3 грн. 40 коп. судового збору.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до Київського міжобласного апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області протягом 10 днів з дня проголошення постанови, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя А.Д.Пащенко