Ухвала від 26.09.2013 по справі 2-а/0614/9355/11

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий у 1-й інстанції: Тарасенко М.П.

Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.

УХВАЛА

іменем України

"26" вересня 2013 р. Справа № 2-а/0614/9355/11

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Кузьменко Л.В.

суддів: Зарудяної Л.О.

Іваненко Т.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційні скарги Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Малинського районного суду Житомирської області від "04" червня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Малинського районного суду Житомирської області від 04.06.2013 року визнано незаконними дії управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області та управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області щодо виплати ОСОБА_4 в період часу з 13.02.2011 року по 22.07.2011 року грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірах менших, ніж передбачено ст.ст. 37, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області здійснити перерахунок та виплатити позивачу щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в розмірі 30 % від мінімальної заробітної плати за період з 13.02.2011 року по 22.07.2011 року, з урахуванням проведених виплат.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області здійснити перерахунок та виплатити позивачу додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до ст. 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком, яка розраховується залежно від розміру прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність за період з 13.02.2011 року по 22.07.2011 року, з урахуванням проведених виплат.

В апеляційних скаргах управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області та Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, просять постанову скасувати та відмовити у задоволенні позову.

На підставі ст. 197 КАС України, апеляційний розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження.

Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційні скарги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивач віднесений до 4-ї категорії осіб, проживає в зоні посиленого радіоекологічного контролю.

Позивач отримує виплати згідно зі ст. ст. 37, 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( далі Закону), але у меншому розмірі, ніж визначено Законом.

Відповідно до ст. 37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в таких розмірах: у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 30 процентів від мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 51 зазначеного Закону передбачено, що особам, віднесеним до 4 категорії, додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 15% мінімальної пенсії за віком.

У відповідності до статті 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно з ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при визначенні розміру виплат застосуванню підлягає саме ст.ст. 37, 51 Закону, а не постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року за № 836 та від 25.05.2008 року за № 530 які істотно звужують обсяг встановлених законом прав.

Положення частини 3 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для обрахування інших пенсій чи доплат, пов'язаних з мінімальною пенсією за віком. Адже чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого частиною 1 цієї статті, мінімального розміру пенсії за віком. Тому посилання в апеляційній скарзі з приводу помилкового застосування норм вказаного закону до спірних правовідносин є безпідставними.

Доводи апелянтів щодо правомірності їх дій у зв'язку з відсутністю джерел фінансування на вказані виплати та необхідність їх встановлення бюджетним законодавством, є безпідставними, оскільки реалізація встановленого законом права не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції обґрунтовано задовольнив позовні вимоги позивача.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційні скарги Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Малинського районного суду Житомирської області від "04" червня 2013 р. без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Л.В. Кузьменко

судді: Л.О. Зарудяна Т.В. Іваненко

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1

3- відповідачу Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області пл. Соборна, 12 А,м. Малин,Житомирська область,11601 Управління праці та соціального захисту населення Малинської районної державної адміністрації Житомирської області вул.Тараскіна,5,м.Малин,Житомирська область,11601