18 вересня 2013 року Справа № 149744/11
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді Судової-Хомюк Н.М.,
суддів Пліша М.А., Коваля Р.Й.
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 15.11.2011р. у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області до Відділу державної виконавчої служби Буського районного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу, -
17.10.2011р. позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив скасувати постанову № 28126773 винесену 06.10.2011 року державним виконавцем ВДВС Буського районного управління юстиції Львівської області про накладення штрафу на УПФУ в Буському районі Львівської області в сумі 1360 грн..
Оскаржуваною постановою у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із винесеною судом постановою, її оскаржив позивач Управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області, який покликаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить постанову суду скасувати та прийняти нову постанову, якою задоволити позовні вимоги.
Свої апеляційні вимоги обґрунтовує тим, що під час вирішення питання про накладення штрафу та винесення постанови, державним виконавцем не враховано, що нарахування і виплата пенсій здійснюється централізовано - Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області. Органи Пенсійного фонду в районах попередньо звірені паперові та пенсійні справи передають до управління з нарахування і виплати пенсій. Лише після цього відбувається формування списків та фінансування виплати пенсій.
Особи, які беруть участь у справі в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступило, а тому, колегія суддів, у відповідності до пп. 1,2, ч.1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи. Справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів.
Заслухавши суддю-доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Спірні правовідносини регулюються приписами Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до ст.5 вказаного Закону державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії.
Державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження та їх клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їх права і обов'язки ; проводить оцінку (переоцінку) майна в порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
Згідно з ст.89 вказаного Закону у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.
Як встановлено судом першої інстанції, та підтверджується матеріалами справи, 11.08.2011 державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Буського районного управління юстиції Львівської області було прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №28126773 про примусове виконання виконавчого листа №2а-564, виданого 29.07.2011 року Буським районним судом, щодо зобов'язання Управління Пенсійного фонду України у Буському районі Львівської області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року з врахуванням ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
За невиконання вимоги державного виконавця щодо примусового виконання вищенаведеного рішення, 06.10.2011 року ВП №28126773 державним виконавцем винесено постанову про накладення штраф), якою за повторне невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника вчинити певні дії на боржника (позивача) накладено штраф у розмірі 1360,00 грн..
Відмовляючи у задоволенні заявленого позову, судом першої інстанції вірно відхилені доводи позивача про виконання рішення суду, оскільки останнім не доведено добровільного виконання рішення суду у строк, встановлений відповідачем.
В частині доводів апелянта колегія суддів враховує те, що положення ст.27 Закону України «Про виконавче провадження», у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.
Оскільки в даному випадку державний виконавець діяв в межах своїх повноважень та виніс постанову про накладення штрафу в межах санкції ст.89 Закону України «Про виконавче провадження» за невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником та призначив штраф у розмірі, передбаченому санкцією даної статті, тому вимоги позивача про скасування постанови про накладення штрафу від 06.10.2011р., є безпідставними.
Із урахуванням наведеного, колегія суддів приходить до переконливого висновку про те, що заявлений позов є безпідставним і необґрунтованим, а тому задоволенню не підлягає, з вищевикладених мотивів.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись, ст.ст. 195, 197, п.1 ч.1 ст.198, ст. 200, 205, 206, 254 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Буському районі Львівської області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 15.11.2011р.у справі 2а-11212/11/1370 - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя Н.М. Судова-Хомюк
Судді М.А.Пліш
Р.Й. Коваль