Ухвала від 23.09.2013 по справі 2а/2508/3102/2011

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 2а/2508/3102/2011

У Х В АЛ А

про відмову у відкритті апеляційного провадження

23 вересня 2013 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Лічевецький І.О., перевіривши відповідність вимогам ст.ст. 187,189 КАС України апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації на постанову Козелецького районного суду Чернігівської області від 17 червня 2011 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У поданій до суду у квітні 2011 року позовній заяві ОСОБА_1 зазначила, що проживає у зоні посиленого радіоекологічного контролю. Відповідно до положень статей 23 та 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ (надалі за текстом - «Закон № 796-ХІІ») має право на щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсацію середньої вартості путівки в Україні.

Посилаючись на те, що всупереч згаданому Закону відповідачем допомога виплачувалась не із застосуванням кратності до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, а у твердій сумі, позивач просив зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації (надалі за текстом -«Управління») нарахувати та виплатити в межах строку звернення до суду компенсацію у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсацію середньої вартості путівки в Україні.

Постановою Козелецького районного суду Чернігівської області від 17 червня 2011 року позов задоволено частково.

В апеляційній скарзі Управління, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі.

З матеріалів даної справи вбачається, що оскаржувана постанова Козелецького районного суду Чернігівської області була ухвалена 17 червня 2011 року, однак апеляційну скаргу, відповідач подав лише 19 грудня 2012 року.

За змістом частини 2 статті 189 КАС України суддя-доповідач постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження за відсутності перешкод у вчиненні такої процесуальної дії.

Відповідно до абз.3 ч.4 ст.189 КАС України, незалежно від поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга прокурора, органу державної влади, органу місцевого самоврядування чи іншого суб'єкта владних повноважень подана після спливу одного року з моменту оголошення оскаржуваного рішення.

Оскільки апеляційна скарга подана після спливу одного року, ця обставина є підставою для відмови у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись ст. ст. 165, 189, 206, 211, 212, 254 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації на постанову Козелецького районного суду Чернігівської області від 17 червня 2011 року в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Козелецької районної державної адміністрації про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя І.О. Лічевецький

Попередній документ
33720806
Наступний документ
33720808
Інформація про рішення:
№ рішення: 33720807
№ справи: 2а/2508/3102/2011
Дата рішення: 23.09.2013
Дата публікації: 26.09.2013
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; соціального захисту; соціального захисту та зайнятості інвалідів; соціальних послуг, у тому числі: