Ухвала від 16.09.2013 по справі 805/13243/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

16 вересня 2013 року Справа № 805/13243/13-а

приміщення суду за адресою:

м. Донецьк, 83052, в. 50ї Гвардійської дивізії, 17

суддя Донецького окружного адміністративного суду Лазарєв В.В., розглянувши позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ДОМ 49» до Донецької міської ради, Управління Держземагентства у місті Донецьку, ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, скасування рішення від 27.07.2013 року № 18/139, від 22.07.2011 № 7/317, визнання недійсною державну реєстрацію, скасування державного акту про право власності на земельну ділянку, -

ВСТАНОВИВ:

11 вересня 2013 року Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ДОМ 49» звернулося до Донецької міської ради, Управління Держземагентства у місті Донецьку, ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, скасування рішення від 27.07.2013 року № 18/139, від 22.07.2011 № 7/317, визнання недійсною державну реєстрацію, скасування державного акту про право власності на земельну ділянку.

Відповідно до частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.

Пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлено інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Для визначення спору як такого, що підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства, має бути законодавче уповноваження хоча б одного суб'єкта владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

Відповідач у даній справі ОСОБА_1 не є органом державної влади або органом місцевого самоврядування, не здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, тобто взагалі не є суб'єктом владних повноважень.

Оскільки відповідач у даній справі не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак суб'єкта владних повноважень, це виключає можливість розгляду позовної вимоги до нього в порядку адміністративного судочинства.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що у відкритті провадження у даній справі в частині позивних вимог до ОСОБА_1 слід відмовити.

Суд роз'яснює позивачеві, що він має право звернутися з позовом до ОСОБА_1 до місцевого загального суду в порядку цивільно-процесуального судочинства.

Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 року № 2453-VІ місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.

На підставі викладеного, керуючись ст. 109 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «ДОМ 49» до Донецької міської ради, Управління Держземагентства у місті Донецьку, ОСОБА_1 про визнання дій протиправними, скасування рішення від 27.07.2013 року № 18/139, від 22.07.2011 № 7/317, визнання недійсною державну реєстрацію, скасування державного акту про право власності на земельну ділянку, - в частині позовних вимог до ОСОБА_1.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Лазарєв В.В.