Рішення від 06.04.2009 по справі 09/4695

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"06" квітня 2009 р. Справа № 09/4695

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Курченко Н.М.,

при секретарі -Лавріненко С.І., за участю представників сторін: позивача -Магдебура В.Д. директор, Шевчик І.Я., Скрипник Д.В. за довіреностями, відповідача - Кудрявцев М.С. за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом приватного підприємства "Мажар-2" м. Черкаси до Черкаської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Міський інформаційно-розрахунковий центр», про визнання недійсними результатів торгів, -

ВСТАНОВИВ :

Подано позовну заяву, у якій позивач просить визнати недійсними результати відкритих торгів від 25.07.2008 року на закупівлю послуг з обліку та адміністрування платежів, оголошених Черкаською міською радою і оформлених протоколом засідання тендерного комітету виконавчого комітету Черкаської міської ради щодо оцінки тендерних (цінових) пропозицій №53 від 20.08.2008 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що замовником процедур закупівель допущені порушення Тимчасового положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2008 р. №274 (зі змінами) (далі -Тимчасове положення), від яких позивач зазнає збитки, а саме:

- в порушення п.37 Тимчасового положення позивачу на повторну вимогу до Єдиного тендерного комітету виконавчого комітету Черкаської міської ради (далі -Тендерний комітет) тендерна документація була надана лише через вісім робочих днів від дня запиту, що свідчить про наміри усунути позивача в зазначених торгах;

- в порушення п.42 Тимчасового положення Тендерний комітет неправомірно скоротив строк для врахування учасниками внесених в Тендерну документацію змін з трьох робочих днів до одного робочого дня, чим обмежив право позивача на участь в зазначених торгах;

- Тендерним комітетом при внесенні змін до Тендерної документації не враховані вимоги підпунктів 10 і 18 пункту 2, пункту 3 Тимчасового положення щодо визначення предмету закупівлі послуг на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97 за показником п'ятого знака (класифікаційне угрупування «категорія») із зазначенням у дужках конкретної назви послуги, що позбавляє прийняття об'єктивного рішення стосовно відповідності послуг, закупівля яких здійснюється замовником, тим видам господарської діяльності, які здійснюють учасники, тобто прийняття об'єктивного рішення про участь у торгах;

- позивач приймав участь у торгах, припускаючи, що послуга, яка закуповується замовником, відноситься до категорії 72.40.1 «послуги, пов'язані з базами даних», але, як з'ясувалося, при порівнянні тендерних пропозицій учасників, визначальним критерієм, по якому здійснювалась замовником оцінка кваліфікацій учасників, -це наявність мережі пунктів прийому платежів в кількості «… не менше 80 одиниць (власні чи такі, що використовуються на правах оренди)», в якій безкоштовно для мешканців міста приймаються платежі за житлово-комунальні послуги. Такі послуги відносяться до категорії 65.12.1 «послуги з грошового посередництва»та надавати їх мають право тільки банківські (фінансові) установи. Невизначеність предмету закупівлі є порушенням п.38 Тимчасового положення та призвела до неправомірного встановлення кваліфікаційних вимог до учасників в Тендерній документації і неможливості об'єктивної оцінки кваліфікації учасників;

- розкриття тендерних пропозицій учасників відбулося 25.07.2008 року о 14 год. за адресою замовника, згідно протоколу №50 тендерних (цінових) пропозицій від 25.07.2008 року на торги було надано дві пропозиції: ТОВ «Міський інформаційно - розрахунковий центр»(МІРЦ) та позивач. Тендерний комітет відхилив тендерну пропозицію позивача у зв'язку з тим, що учасник не відповідає кваліфікаційним вимогам, а саме: кількість пунктів приймання платежів за житлово-комунальні послуги на безкоштовній для мешканців міста основі, якими володіє чи використовує на договірних засадах ПП «Мажар-2»(позивач) дорівнює 77. Такий висновок є наслідком застосування тендерним комітетом при оцінці тендерної пропозиції вимог п.4.3 розділу «Специфікація»Тендерної документації, які суперечать виключному переліку кваліфікаційних вимог, визначених у п.24 Тимчасового положення і є дискримінаційними, оскільки перешкоджають участі у торгах господарюючих суб'єктів, які мають ЄІРС, але не укладали договори з банківськими установами, що приймають комунальні платежі;

- кількість пунктів, які приймають безкоштовно від мешканців міста платежі за житлово-комунальні послуги, на ринку банківських послуг в м. Черкаси постійно змінюється і залежить від собівартості банківських послуг, кількість приймальних пунктів визначається самими банківськими установами з урахуванням ст.53 Закону України «Про банки і банківську діяльність»; оскільки умови надання банківських послуг знаходиться поза межами впливу замовника та учасників, вимога щодо наявності не менше 80 пунктів приймання платежів за житлово-комунальні послуги на безкоштовній для мешканців міста основі не може критерієм визначення кваліфікації учасника та не може бути підставою для відхилення його тендерної пропозиції;

- за результатами торгів, тендерним комітетом в порушення вимог п.19.2 та Додатку 5 Тендерної документації, визнано найкращою тендерну пропозицію ТОВ «МІРЦ», незважаючи на те, що запропонована ним ціна за послугу, вдвічі перевищує ціну за послугу запропоновану позивачем;

- відповідно до підпунктів 8, 13 п.2 Тимчасового положення замовником послуг є розпорядник державних коштів, який здійснює закупівлю в порядку, визначеному Тимчасовим положенням, та який укладає з переможцем договір про закупівлю. Згідно розділу «Специфікація" Тендерної документації (сторінка 12) Черкаська міська рада, внаслідок укладення договору надання послуг з обліку та адміністрування платежів, набуває право власності на «...інформаційну базу даних..», в якій містяться дані стосовно «...особових рахунків платників за комунальні послуги...», при цьому, як зазначено в оголошенні надрукованому в громадсько-політичній обласній газеті «Місто" №26(696) від 25.06.2008 р., з місцевого бюджету повинно бути витрачено 1581310 грн. Однак до повноважень Черкаської міської ради, у відповідності до вимог статей 25 та 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не відноситься облік та адміністрування особових рахунків платників за комунальні послуги, контроль за оплатою «...платежів у відділеннях банків, пунктах приймання платежів, банкоматах», та закупівля програмного забезпечення для «...відділень банків, пунктів приймання платежів, ... паспортних столів...»(сторінка 12 Тендерної документації);

- Черкаська міська рада всупереч вимогам статті 143 Конституції України щодо повноважень органів місцевого самоврядування, частин другої та п'ятої статті 51 Бюджетного кодексу України щодо здійснення видатків бюджетною установою, визначених на бюджетний період відповідно до бюджетних призначень, підпунктам 8, 13 пункту 2 Тимчасового положення, незаконно взяла на себе функції замовника та оголосила відкриті торги на закупівлю послуг з обліку та адміністрування платежів;

- в порушення вимог підпункту 9 пункту 38 Тимчасового положення, замовник в Тендерній документації не визначив методику розрахунку ціни тендерної пропозиції, що позбавляють учасника можливості чітко і остаточно визначити свою цінову пропозицію, внаслідок чого позивач був позбавлений права на об'єктивну оцінку замовником його цінової пропозиції;

- внаслідок вищенаведених порушень. протизаконних дискримінаційних вимог, всупереч вимогам Тимчасового положення, порушення тендерним комітетом процедури закупівлі, відповідач позбавив позивача можливості здійснення нормальної підприємницької діяльності та права на отримання прибутку від такої діяльності, а тому результати відкритих торгів з закупівлі послуг обліку та адміністрування, що відбулися 25.07.2008 р. є недійсними, відповідно, є недійсним рішення єдиного тендерного комітету виконавчого комітету Черкаської міської ради від 20.08.2008 р., оформлене протоколом №53 оцінки тендерних (цінових) пропозицій щодо визнання переможцем торгів TOB «МІРЦ».

Ухвалою судді від 18 вересня 2008 року при порушенні провадження у справі, відповідно до ст.27 ГПК України залучено третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, - Товариство з обмеженою відповідальністю «Міський інформаційно-розрахунковий центр»(ТОВ «МІРЦ»).

Представник відповідача у письмовому відзиві на позовну заяву позов не визнав повністю, посилаючись на те, що дії Черкаської міської ради при проведенні відкритих торгів від 25.07.2008р. на закупівлю послуг з обліку та адміністрування платежів відповідають вимогам чинного законодавства, доводи позивача є безпідставними та необґрунтованими. Спростовуючи доводи позивача, послався на наступне:

- доводи позивача про намір усунути його від участі у торгах не відповідає фактичним обставинам, та спростовується тим, що заради дотримання прав та інтересів ПП «Мажар-2»тендерним комітетом було прийнято рішення про продовження строку подання тендерних пропозицій та їх розкриття, про що було його повідомлено; більше того, на прохання позивача було надано роз'яснення тендерної документації та внесені до неї відповідні зміни;

- посилання на порушення триденного строку перенесення надумане та ґрунтується на неправильному тлумаченні п.42 Тимчасового положення, який стосується лише випадків несвоєчасного подання роз'яснень тендерної документації або внесення суттєвих змін до неї;

- доводи стосовно порушення пунктів 2,3 Тимчасового положення безпідставні, оскільки розкриття змісту предмета закупівлі під час тендерної процедури здійснюється не через його назву або код, а через специфікацію та кваліфікаційні вимоги, про які як вбачається з листування між позивачем та тендерним комітетом, йому було достеменно відомо;

- не відповідає дійсності твердження позивача про наявність «дискримінаційних»вимог у тендерній документації, Черкаська міська рада, як орган місцевого самоврядування забезпечує всебічний соціальний розвиток відповідних територій, взаємодіє з територіальними громадами, захищаючи права їх членів -мешканців міста, тому є очевидним і не потребує доведення, що вимога щодо наявності пунктів безкоштовної оплати за комунальні послуги внесена до Тендерної документації у межах компетенції замовника і спрямована виключно на забезпечення прав та законних інтересів, зокрема, малозабезпечених громадян;

- позивач не мав перешкод для забезпечення кваліфікаційних вимог тендерної пропозиції, і як наслідок змушений посилатися на умисне створення умов для перешкоджання у здійсненні ним підприємницької діяльності;

- безпідставне твердження позивача про відсутність у Черкаської міської ради повноважень щодо оголошення торгів на закупівлю. Норми законів, на які посилається при цьому позивач дійсно не містять таких повноважень і не мають прямого відношення до повноважень органу місцевого самоврядування щодо проведення тендерних процедур із закупівлі послуг. Головне протиріччя, яке міститься у позовних вимога є те, що позивач вважає, що платником за тристоронніми договорами, укладання яких передбачено Тендерною документацією, є Черкаська міська рада, хоча оплата за надання послуг з адміністрування платежів мала здійснюватись комунальними підприємствами -РЕУ, Черкаситеплокомуненерго», тощо, які є самостійними юридичними особами та мають власні обігові кошти;

- безпідставне заперечення позивача того факту, що облік та адміністрування комунальних платежів безперечно пов'язані з виконанням Черкаською міською радою своїх повноважень із забезпечення надійного функціонування комунального господарства у місті Черкаси.

Третя особа письмових пояснень по суті позовних вимог не подала, представника у судове засідання не направила, надіслала заяву у якій вказала, що заперечує проти позовних вимог та повідомила про неможливість явки представника у судове засідання.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 03 жовтня 2008 року провадження у справі було зупинено до розгляду Київським міжобласним апеляційним господарським судом апеляційної скарги на ухвалу суду про забезпечення позову та повернення матеріалів справи до господарського суду Черкаської області. Ухвалою від 13 лютого 2009 року провадження у справі було поновлено та призначено справу до розгляду на 12 березня 2009 року.

Відповідно до ст. 30 ГПК України у судове засідання викликалась службова особа Тендерного комітету Черкаської міської ради для дачі пояснень з питань щодо проведення відкритих торгів від 25.07.2008р. на закупівлю послуг з обліку та адміністрування платежів.

Згідно ст. 77 ГПК України у судовому засіданні оголошувались перерви з 23 по 31 березня 2009 року, для подання відповідачем додаткових доказів, та з 31 березня по 06 квітня 2009 року, для підготовки повного тексту рішення.

У судовому засіданні:

- представники позивача підтримали позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві та додаткових пояснень до неї, просили позов задовольнити повністю;

- представник відповідача позов не визнав, дотримуючись доводів, викладених у письмовому відзиві;

- службова особа Тендерного комітету позовні вимоги не визнав та пояснив, що оголошена закупівля послуг з обліку та адміністрування платежів не підпадає під ознаки відповідного коду послуг Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97, але це не є перешкодою для проведення тендеру на закупівлю таких послуг; в оголошенні стосовно фінансування закупівель була допущена помилка, оскільки фінансування з місцевого бюджету цієї закупівлі не планувалось, тендер був оголошений по заявках комунальних підприємств і ці закупівлі підлягали здійсненню за їх кошти, що не заборонено Тимчасовим положенням; позивач не забезпечив кваліфікаційних вимог стосовно кількості приймальних пунктів комунальних платежів, тому його тендерна пропозиція не прийнята.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Згідно рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 21.03.2005 року №390 утворений єдиний тендерний комітет щодо організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за кошти Черкаського міського бюджету та затверджений його склад і Положення. Головою тендерного комітету призначений Карась П.М.

Черкаська міська рада (далі - відповідач або Замовник) оголосила відкриті торги (тендер) на закупівлю послуг з обліку та адміністрування платежів, які мали відбутися 14.07.2008 р. о 14:45, оголошення про які було надруковане в Інформаційно-аналітичному бюлетені «Вісник державних закупівель»№ 10 (308)/06.2008 від 17.06.2008 р., номер оголошення 08509 (ТРП). Оголошення про торги також було надруковане в громадсько-політичній обласній газеті «Місто»№26(696) від 25.06.2008 р., сторінка 7.

В оголошенні від 25 червня 2008 року в газеті «Місто»про проведення відкритих торгів зазначалось: Головний розпорядник коштів: Черкаська міська рада (п.1.1.); Джерело фінансування закупівлі: місцевий бюджет (п.1.3); Розмір бюджетного призначення згідно з кошторисом або очікувана вартість закупівлі: 1 581 310 грн. (п.1.4); Замовник торгів: Черкаська міська рада (п.2.1); Предмет закупівлі: послуги з обліку та адміністрування платежів (п.3.1); Місце і строк (поставки, виконання робіт або надання послуг): м. Черкаси з серпня 2008 року по грудень 2011 р. (п.3.3.); Процедура закупівлі: відкриті торги (п.4); Отримання тендерної документації. Місце: 18000, м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, к.214 (п.5.1); Тендерне забезпечення: не вимагається (п.6); Умови подання тендерних пропозицій: Кінцевий спрос: 11.00 год. 14.07.2008 року (п.7.3); Розкриття тендерних пропозицій. Дата: 14.00 год. 14.07.2008 року (п.8.2). Оголошення підписано начальником управління з питань європейської інтеграції Черкаського міськвиконкому, голова єдиного тендерного комітету П.М.Карась.

20 червня 2008 року позивач звернувся до голови Єдиного тендерного комітету із заявою про надання тендерної документації для участі у відкритих торгах по закупівлі послуги з обліку та адміністрування платежів. Заява отримана тендерним комітетом 23 червня 2008 року.

27 червня 2008 року позивач звернувся до голови Єдиного тендерного комітету із заявою, у якій вказав, що в порушення п.37 Тимчасового положення, тендерна документація підприємству не передана, за повідомленням заступника начальника управління з питань євроінтеграції, тендерна документація на заплановану закупівлю не розроблена, тому просить продовжити строк подання тендерних пропозицій.

04 липня 2008 року єдиний тендерний комітет повідомив позивача про те, що згідно рішення єдиного тендерного комітету від 01.07.2008 року крайній термін подання учасником тендерних пропозицій по закупівлі послуг з обліку та адміністрування платежів є 23 липня 2008 року 11.00 год., розкриття тендерних пропозицій відбудеться 23 липня 2008 року, 14.45 год. та видав тендерну документацію.

08 липня 2008 року позивач, посилаючись на п.39 Тимчасового положення, звернувся єдиного тендерного комітету за роз'ясненням стосовно тендерної документації та внесення змін до Кваліфікаційних вимог тендерної документації, визначення предмету закупівлі у відповідності до п.3 Тимчасового положення на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97 за показником п'ятого знака із зазначенням конкретної назви послуги та визначити в кваліфікаційних вимогах тендерної документації тільки такі, які б відповідали предмету закупівлі та не були дискримінаційними.

14 липня 2008 року єдиний тендерний комітет надав роз'яснення, прийняв рішення про внесення змін до тендерної документації та визначив крайній термін подання учасниками тендерних пропозицій на 11.00 год. 25.07.2008 року, призначив час і дату розкриття тендерних пропозицій -14.00 25.07.2008 року.

25 липня 2008 року о 14.00 год. складений протокол про розкриття тендерних (цінових) пропозицій №50, згідно з яким пропозицій, запропоновано учасниками процедури закупівлі: ТОВ «Міський інформаційно-розрахунковий центр»(МІРЦ) - ціна пропозиції (% від суми сплачених комунальних платежів) -1; ПП «Мажар-2»ціна пропозиції (% від суми сплачених комунальних платежів) -0,499.

20 серпня 2008 року складений протокол оцінки тендерних (цінових) пропозицій №53, згідно з яким відповідно до п.61 Тимчасового положення, тендерна пропозиція ПП «Мажар-2»відхилено у зв'язку з тим, що учасник не відповідає кваліфікаційним вимогам, установленим в тендерній документації (кількість пунктів приймання платежів за житлово-комунальні послуги на безкоштовній основі для мешканців міста -77, замість 80) переможцем торгів визнано ТОВ «МІРЦ».

По критерію, за яким була відхилена тендерна пропозиція ПП «Мажар-2», з матеріалів тендерної документації вбачається наступне:

ТОВ «МІРЦ»подав: договір про співпрацю від 02 червня 2008 року із ЗАТ комерційний банк «ПриватБанк»в особі директора філії «Черкаське головне регіональне управління», предметом якого є створення, організація та забезпечення функціонування єдиної інформаційно-розрахункової системи (ЄІРС) по нарахуванню, обліку, адмініструванню платежів за житлово-комунальні, телекомунікаційні послуги, послуги зв'язку, в рамках цієї співпраці МІРЦ зобов'язався прийняти участь у тендері по наданню послуги ЄІРС обліку та адміністрування платежів за житлово-комунальні послуги мешканців міста. Додатками до договору наведені перелік відділень, банкоматів, терміналів самообслуговування; рекомендаційний лист КП «Артемівська керуюча компанія житлово-комунальних послуг»; патент на корисну модель ЗАТ КБ «ПриватБанк»;

ПП «Мажар-2»подав: список приймальників платежів, які уклали договори про взаємодію в ЄІРС і приймають комунальні платежі (додаток 7 до пропозиції всього пунктів прийому платежів -157); Перелік підприємств, які уклали договори про взаємодію в ЄІРС і надають послуги населенню (додаток 3 до пропозиції - 25 підприємств); Перелік банківських установ, які уклали договори про взаємодію в ЄІРС і приймають комунальні платежі (додаток 5 до пропозиції - 33 банки).

До оголошення зазначеної закупівлі, згідно рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради від 17.10.2006 року №1360 було впроваджено в дію у виконкомах Соснівської та Придніпровської районних рад міста Черкаси система «Єдине соціальне вікно». Випробування цієї системи вирішено провести на базі діючого інформаційно-обчислювального центру ПП «Мажар-2»та надано супровід щодо її впровадження відділам субсидій виконкомів Соснівської та Придніпровської районних рад. КП «Черкасикводоканал», ВАТ «Черкасигаз», ВАТ «Черкасиобленерго», житлово-будівельним кооперативам, гуртожиткам, об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків рекомендовано укласти договори з ПП «Мажар-2» щодо впровадження системи «Єдине соціальне вікно». Комунальними підприємствами, поштамтом, банками та ПП «Мажар-2»у 2007 році були укладені договори про взаємодію в автоматизованій системі нарахувань, прийому та обліку комунальних платежів зі строком дії до 31 грудня 2007 року, які вважали пролонгованими на наступний рік, якщо жодна із сторін у письмовій формі не повідомить за 30 днів до закінчення строку дії договору іншу сторону про наміри припинити договірні відносини із закінченням його дії.

ТОВ «МІРЦ»зареєстровано, як юридична особа 22.02.2008 року.

ПП «Мажар-2», правонаступник виробничо - комерційної приватної фірми «Мажар-2», як юридична особа зареєстровано -18.07.2002 року. Згідно рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради народних депутатів від 27.12.1996 року №862 (правопопередник -ПП «Мажар-2») комітет по житлово-комунальному господарству міськвиконкому передав базу даних підпорядкованих комунальних підприємств міста для створення на їх основі бази даних загальноміської інформаційно-аналітичної системи «Населення міста Черкаси».

Оцінюючи докази у справі в їх сукупності суд вважає позовні вимоги підлягаючими задоволенню, з огляду на наступне.

Закон України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»втратив чинність згідно Закону України від 20.03.2008 р № 150-УІ «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»з моменту опублікування останнього, тобто з 02.04.2008 року.

З 02.04.2008 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 28.03.2008 р. № 274, якою затверджено «Тимчасове положення про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти»(далі -«Тимчасове положення»).

Таким чином, на час організації та оголошення відкритих торгів тендерний комітет, замовник торгів, учасники торгів повинні були керуватись вказаним Тимчасовим положенням.

Суд вважає, що закупівля була проведена з грубими порушеннями вимог чинного законодавства сфері державних закупівель, а саме:

В порушення п.2 Тимчасового положення замовником оголошена закупівля за відсутності її фінансування, що відповідач не заперечував. Доводи службової особи тендерного комітету про те, що в оголошенні допущена помилка стосовно коштів бюджету, оскільки закупівля підлягала фінансуванню комунальними підприємствами та РЕУ, судом не приймаються до уваги, оскільки, ні відповідачем, ні тендерним комітетом спростування чи виправлення помилки не здійснене. Окрім цього, суд враховує, що відповідно до п.п.8, 13 п.2, 5, 18 Тимчасового положення Черкаська міська рада та її єдиний тендерний комітет не мали повноважень організовувати та проводити закупівлю послуг від імені комунальних підприємств за їх кошти, тому заявки комунальних підприємств, направлені єдиному тендерному комітету, на які посилається представник відповідача, як на підставу оголошення відкритих торгів, не приймаються судом до уваги.

В порушення пунктів 2, 3 Тимчасового положення тендерна документація замовника не містить інформацію про характер і необхідні технічні та якісні характеристики предмета закупівлі на основі Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97 за показником п'ятого знака (класифікаційне угрупування «категорія») із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. Зазначений в оголошенні замовника предмет закупівлі - «послуги з обліку та адміністрування платежів»Державний класифікатор не містить. У тендерній документації замовника відсутня його власна технічна специфікація з детальним описом послуг, що закуповуються, з викладенням об'єктивних технічних та якісних характеристик. Відсутність такої технічної специфікації унеможливлює визначення кваліфікаційних вимог до учасника відкритих торгів з точки зору його права зайняття видом діяльності відповідного коду КВЕД (ст.259 Господарського кодексу України) та права надання відповідних послуг згідно Статуту.

Про наявність невідповідності тендерної документації вимогам Тимчасового положення позивач своєчасно повідомив тендерний комітет. Заяви позивача, як учасника відкритих торгів були розглянуті, однак порушення, на які вказував позивач, не були усунуті.

Тендерний комітет відхилив тендерну пропозицію лише з однієї підстави, не відповідність учасника кваліфікаційним вимогам.

Єдиний тендерний комітет листом №988, посилаючись на п. 58 Тимчасового положення, витребував у ПП «Мажар-2»повторне підтвердження його відповідності кваліфікаційним вимогам, установленим у тендерній документації, «...а саме: безкоштовного приймання платежів за житлово-комунальні послуги в приймальних пунктах...», банківських установ, з якими ПП «Мажар-2»укладені договори.

У відповідності до вимог пункту 58 Тимчасового положення замовник має право затребувати від учасника - переможця процедури закупівлі повторне підтвердження відповідності його кваліфікаційним вимогам, установленим у тендерній документації. У разі відмови учасника надати таке підтвердження замовник повинен відхилити його тендерну пропозицію і визначити найкращу серед пропозицій, що залишились.

15.08.2008 року на вимогу єдиного тендерного комітету ПП «Мажар-2»листом за №364 надав підтвердження щодо 82 пунктів прийому платежів, в яких приймання платежів за житлово-комунальні послуги є безкоштовним для мешканців міста. Однак, як зазначено у протоколі №53 від 20.08.2008 р., єдиним тендерним комітетом не прийняті відомості надані Поштамтом - центром поштового зв'язку №1 Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта»(далі - Поштамт) стосовно 36 пунктів прийому платежів (лист Поштамту від 13.08.2008 р. №01-501) На момент запиту 12.08.2008 року єдиним тендерним комітетом стосовно наявності безкоштовних пунктів приймання платежів кількість пунктів Поштамту змінилася, отже у єдиного тендерного комітету не було жодних правових підстав для виправлення «36 пунктів»на «25 пунктів», як зазначено в протоколі №53 від 20.08.2008 р.

TOB «МІРЦ»надав інформацію у своїй тендерній пропозиції про укладення договору тільки з Черкаським головним регіональним управлінням ЗАТ КБ «ПриватБанк», ПП «Мажар-2»надав інформацію про укладення ним договорів з 34 (тридцятьма чотирма) банківськими установами, у тому числі з ЧГРУ ЗАТ КБ «Приватбанк».

Відповідно до ст.53 Закону України «Про банки та банківську діяльність»кількість приймальних пунктів платежів та умови приймання платежів, у тому числі за комунальні послуги, не може залежати від учасників відкритих торгів та замовника торгів, тому визнання переможцем торгів TOB «МІРЦ»лише за цим критерієм свідчить про необ'єктивні кваліфікаційні вимоги та результати відкритих торгів.

Таким чином, при оцінці тендерних пропозицій порушені вимоги пунктів 54 та 55 Тимчасового положення, а саме: замовник зробив виправлення у поданій тендерній документації, не отримавши письмової згоди учасника, який подав цю тендерну пропозицію, що свідчить про необ'єктивність результатів відкритих торгів та порушення прав їх учасників.

З огляду на вищенаведені порушення Тимчасового положення, підлягають визнанню недійсними результати відкритих торгів від 25.07.2008 року на закупівлю послуг з обліку та адміністрування платежів, оголошених Черкаською міською радою і оформлених протоколом засідання тендерного комітету виконавчого комітету Черкаської міської ради щодо оцінки тендерних (цінових) пропозицій №53 від 20.08.2008 року.

Відповідно до ст. 49 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати, понесені останнім при поданні позову, а саме: 85,00 грн. витрати по сплаті державного мита та 118 грн. витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, а всього: 203,00 грн.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Визнати недійсними результати відкритих торгів від 25.07.2008 року на закупівлю послуг з обліку та адміністрування платежів, оголошених Черкаською міською радою і оформлених протоколом засідання тендерного комітету виконавчого комітету Черкаської міської ради щодо оцінки тендерних (цінових) пропозицій №53 від 20.08.2008 року.

Стягнути з Черкаської міської ради, м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, ідентифікаційний код 25212542 на користь приватного підприємства "Мажар-2", м. Черкаси, вул. Корольова, 38, ідентифікаційний код 21354334 -203 грн. судових витрат.

Рішення може бути оскаржено до Київського міжобласного апеляційного господарського суду.

СУДДЯ Н.М.Курченко