Постанова від 22.01.2009 по справі 12926-2007А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 211

ПОСТАНОВА

Іменем України

22.01.2009

Справа №2-8/12926-2007А

Суддя Господарського суду АР Крим Чумаченко С.А. за участю секретаря судового засідання Пшеничного Ю.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:

За позовом - Заступник прокурора м. Ялти в інтересах держави в особі

1. Міністерства будівельної політики, архітектури та житлово-комунального господарства в АРК, м. Сімферополь

2. Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель АРК, м. Сімферополь

До відповідача - Управління головного архітектора виконавчого комітету Ялтинської міської Ради, м. Ялта

Треті особи -

1. ОСОБА_1.

2. Ялтинська міська рада, м. Ялта

про визнання недійсним акту ненормативного характеру

Головуючий суддя Чумаченко С.А.

Секретар с\з Пшеничний Ю.В.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивачів -

1. Остапчук Ю.О. по дов. від 19.04.08р. №4\08

2. не з'явився.

Від відповідача - Нікора В.В. по дов. від 24.01.08р. №3\22

Треті особи -

1. ОСОБА_1

2. не з'явився.

Прокуратура АР Крим - Куинджи М.О.

Сутність спору: Позивач - Заступник прокурора м. Ялти в інтересах держави в особі Міністерства будівельної політики, архітектури та житлово-комунального господарства в АРК, м. Сімферополь та Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель АРК звернулись до відповідача - Управління головного архітектора виконавчого комітету Ялтинської міської Ради з позовною заявою, в якій просить суд визнати недійсним висновок №05\69 від 17.01.06р. на проект відведення земельної ділянки ОСОБА_1. площею 0,0628га за адресою м. Ялта, АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Представник відповідача представив суду заперечення на позовну заяву, просить суд в задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Представником Ялтинської міської ради представлені суду заперечення на позовну заяву, просить суд в задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Ялтинської міської ради із заявою про передачу у власність земельну ділянку для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, орієнтованою площею 0,0628га за адресою м. Ялта, АДРЕСА_1

Своїм листом від 16 листопада 2004 року за вих.№1203\04 Ялтинська міська рада повідомила ОСОБА_1. наступне, що заява щодо передачі у власність земельної ділянці для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, орієнтованою площею 0,0628га за адресою м. Ялта, АДРЕСА_1, розглянуте Управлінням по питанням регулювання земельних відносин. А також повідомив, що заявнику необхідно отримати узгодження Управління головного архітектору виконавчого комітету Ялтинської міської ради про можливість розміщення житлового будинку по вищевказаної адресі.

25 жовтня 2005 рокуОСОБА_1. звернувся до Керівника Управління головного архітектору виконавчого комітету Ялтинської міської ради із заявою з проханням видати висновок щодо можливості закріплення земельної ділянки у власність для будівництва за адресою м. Ялта, АДРЕСА_1

На виконання вимог вищевказаного листа ОСОБА_1. був замовлений проект землеустрою по відводу земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, за адресою м. Ялта, АДРЕСА_1

Проект землеустрою по відводу земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, за адресою м. Ялта, АДРЕСА_1 був погоджений із зацікавленими службами м. Ялта, а саме:

1. Ялтинською міською санітарно-епідеміологічною станцією (висновок від 24.07.07р. №389);

2. Республіканським комітетом АР Крим по охороні навколишнього природного середовища (висновок від 18.07.07р. №0974-20\3);

3. Республіканським комітетом по охороні культурної спадщини (висновок від 13.07.07р. №2317);

4. Управлінням головного архітектора Ялтинської міської ради (висновок №05\69 від 17.01.06р.).

Прокуратурою м. Ялта був винесений протест №6098 від 17.07.07р. на висновок Управління головного архітектора Ялтинської міської ради №05\69 від 17.01.06р.

25 липня 2007 року Управлінням головного архітектора Ялтинської міської ради був розглянутий протест Прокурора м. Ялти в задоволенні якого відмовлено.

Прокурор та позивачі мотивую свою позовну заяву тим фактом, що висновок від 17.01.06р. не відповідає вимогам діючого законодавства, а саме ст.39 Земельного кодексу України, ст.10 Закону України «Про планування та забудову території».

Так, як встановлено результатами перевірки висновок про можливість цільового використання земельної ділянки від 17.01.06р. №05\69 видано без розроблення та внесення у встановленому законом порядку відповідних змін до затвердженої містобудівної документації та виданий без прийняття Ялтинською міською радою відповідного рішення щодо дозволу на розробку проекту землевпорядкування.

Оцінюючи подані учасниками судового процесу докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що позовні вимоги не обґрунтовані та не підлягають задоволенню за наступними підставами.

Згідно до вимог п.3.6* ДБН 360-92** «Планування та забудова міських та сільських селищ»: при забудові вільних територій їх функціонально - планувальна та архітектурно - просторова організації, поверховість жилих домів приймаються у відповідності з архітектурно планувальними особливостями та вимогами забудови міста з врахуванням санітарно - гігієнічних, протипожежних, демографічних, архітектурно - композиційних та інших вимог, рівня інженерного устаткування, місцевих умов будівництва.

Відповідно до розділу 1 Регіональних правил забудови та використання територій в Автономній Республіці Крим, затверджених Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 18.09.2002 року №241-3/02, дані правила є обов'язковими для виконання усіма установами, організаціями, підприємцями, юридичними та фізичними особами, які встановлюють містобудівну діяльність в Автономній Республіці Крим щодо необхідності розробки генерального плану, коректування його окремих положень або іншої містобудівної документації, обґрунтування з відповідними органами місцевої виконавчої влади по узгодженню зі спеціально уповноваженим органом по містобудуванню та архітектурі Автономної Республіки Крим.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 1 Закону України «Про планування та забудову територій» містобудівна документація - затверджені текстові і графічні матеріали, якими регулюється планування, забудова та інше використання територій.

Містобудівна документація, відповідно до п.п. 4.1. п.4 Регіональних правил забудови та використання територій в Автономній Республіці Крим, затверджених Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 18.09.2002 року №241-3/02, затверджується рішенням сесії місцевої ради.

Як встановлено судом, Управлінням Головного архітектора Ялтинської міської ради 17.01.2006 року надано висновок №05/69 на проект відведення земельної ділянки ОСОБА_1. площею 0,0628га за адресою м. Ялта, АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.

Генеральний план «Великої Ялти» затверджений постановою Ради Міністрів АР Крим від 15 червня 1993 року, коректування до нього затверджені постановою Міністрів АР Крим від 16 вересня 2006 року.

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про планування та забудову територій» вибір, вилучення (викупу), надання у власність або користування (оренду) земельних ділянок при прийнятті рішення місцевими радами і видача висновків органом архітектури та містобудування виконується відповідно до детального плану території. Детальний план території розробляється згідно з генеральним планом населеного пункту.

13 березня 2008 року Ялтинською міською радою 16-ої сесії 5-го скликання прийнято рішення №50 «Про внесення змін в Детальний план території міста Ялти по району АДРЕСА_1.

Згідно до п.1. рішення від 13.03.08р. вирішено внести зміни до Детального плану території центральної частини м. Ялта по району АДРЕСА_1 , у частині функціонального зонування - визначити дану територію під забудову як 4-5 поверховими житловими будинками, так і під індивідуальну житлову забудову на місці існуючих садових ділянок.

Відповідно до ст. 39 Земельного Кодексу України, використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.

Згідно до ст. 10 Закону України «Про планування та забудову території» планування територій на місцевому рівні забезпечується відповідними місцевими радами та їх виконавчими органами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідно до їх повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генеральних планів населених пунктів, схем планування територій на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації.

Таким чином, висновок №05/69 на проект відведення земельної ділянки ОСОБА_1. площею 0,0628га за адресою м. Ялта, АДРЕСА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд виданим 17.01.2006 року Управлінням Головного архітектора Ялтинської міської ради відповідає вимогам Регіональних правил забудови та використання територій в Автономній Республіці Крим, затверджених Постановою Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 18.09.2002 року №241-3/02, а також Закону України «Про планування та забудову території».

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

- на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

-з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

-обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

- безсторонньо (неупереджено);

- добросовісно;

- розсудливо;

- з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

- пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване

це рішення(дія);

- з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

- своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ч. ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 158 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яким суд вирішує спір по суті, викладається у формі постанови.

В судовому засіданні 22.01.2009 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови.

Повний текст постанови підписано 23.01.2009 року.

Враховуючи вищевикладене, керуючись 158, 159, 161, 162, 163, ст.ст. Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог відмовити.

Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Чумаченко С.А.