Справа № 190/1088/13-п
Провадження № 3/190/261/13
19 липня 2013 року Суддя П'ятихатського районного суду
Дніпропетровської області
ОСОБА_1,
розглянувши а адміністративний матеріал, що надійшов з територіальної державної інспекції з питань праці у Дніпропетровській області відносно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2
П'ятихатського району Дніпропетровської області, заступник начальника
управління Державної казначейської служби у П'ятихатському районі Дніпропетровської
області, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 188-1 ч. 2 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_2 20 червня 2013 року, виконуючи обов'язки заступника начальника управління Державної казначейської служби у П'ятихатському районі Дніпропетровської області та будучи посадовою особою, відповідальною за додержання трудового законодавства не виконала нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, чим допустила порушення вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», а саме - у наданій звітності за 2012 рік Управління зазначило середньооблікову кількість працівників облікового складу - 15 осіб, а кількість штатних осіб, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність - 0 місць. Крім того, на протязі 2012 року не подавалися до районного центру зайнятості звіти про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів за передбаченою формою 3ПН.
ОСОБА_2 свою свою вину у вчиненні правопорушення не визнала і пояснила, що Управліня Державної казначейської служби у П'ятихатському районі Дніпропетровської області є державною установою, чисельність працюючих осіб та штатний розпис затверджує голова Державної казначейської служби України. Всі працівники управління є державними службовцями та приймаються на роботу на конкурсній основі, інваліди заяви на участь у конкурсі в 2012 році не подавали. Крім того, на момент подачі звітності, перебувала на посаді заступника Управліня Державної казначейської служби у П'ятихатському районі і в її посадові обов'язки не входить прийняття на роботу, тобто на період подання звіту вона не несла відповідальність за його подання.
Заслухавши ОСОБА_2 та дослідивши матеріали справи, вважаю, що провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю на підставі ч.1 ст. 247 КУпАП.
Так, згідно з вимогами ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875 від 21 березня 1991 року підприємства, установи, організації самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць і щороку подають відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Однак, суб'єктом адмінстративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, являється посадова особа, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізична особа, яка використовує найману працю.
Проте, як пояснила ОСОБА_2 до виконання обов'язків начальника Управліня Державної казначейської служби у П'ятихатському районі Дніпропетровської області вона приступила з 13.06.2013 року, тобто на момент подання відповідної звітності у коло її службових обов"язків не входило прийняття на роботу осіб.
Крім того, Управліня Державної казначейської служби у П'ятихатському районі Дніпропетровської області є державною установою, штат якої затверджується головою Державної казначейської служби України, тому створення робочих місць чи прийняття на роботу інвалідів поза конкурсом законодавством не передбачено.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, оскільки суб'єкт і суб'єктивна сторона адміністративного правопорушення по справі відсутні, тому провадження по справі підлягає зкриттю
На підставі ч.1 ст. 247 КУпАП, суддя,
Провадження в справі про адміністративне правоопрушення відносно ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутностю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена на протязі 10 днів з дня її винесення до апеляційного суду Дніпропетровської області через П'ятихатський районний суд.
Суддя Ю.В. Легкошерст