ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1
про прийняття справи до провадження
20 вересня 2013 року м. Київ № 2а-9127/09/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві про скасування рішень відповідача, -
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 жовтня 2009 року відмовлено повністю у задоволенні позову ОСОБА_1 (також далі - позивач) до державної податкової інспекції у Деснянському районі міста Києва (також далі -відповідач) про скасування податкових повідомлень-рішень відповідача від 09 лютого 2009 року № 0000121702, від 06 березня 2009 року № 0000121702/1, від 07 травня 2009 року № 0000121702/2 та від 09 червня 2009 року № 0000121702/2 (також далі - оскаржувані рішення).
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 15 липня 2010 року постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 жовтня 2009 року залишено без змін.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 04 вересня 2013 року постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 жовтня 2009 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15 липня 2010 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Справа до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла 18 вересня 2013 року та, відповідно до автоматизованої системи документообігу суду, для її нового розгляду і вирішення визначено суддю Данилишина В.М.
Підготовку справи до судового розгляду проведено. Необхідність проведення попереднього судового засідання відсутня.
Згідно зі ст. 55 Кодексу адміністративного суду України (також далі - КАС України), судом допущено заміну відповідача його процесуальним правонаступником - державною податковою інспекцією у Деснянському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 15-1, 55, 69, 71, 79, 106, 107, 122, 160, 165, 254 КАС України, суд -
1. Прийняти до провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до державної податкової інспекції у Деснянському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві про скасування рішень відповідача.
2. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до розгляду суддею одноособово у судовому засіданні, яке відбудеться 07 жовтня 2013 року об 11 год. 00 хв. в Окружному адміністративному суді міста Києва за адресою: 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1, зал № 37.
3. У судове засідання викликати позивача (її уповноваженого представника) та уповноваженого представника відповідача.
4. Запропонувати позивачу надати у судове засідання через уповноваженого представника (засвідчені копії для долучення до матеріалів справи, крім тих, які долучено до позову як додатки): 1) наявні додаткові письмові докази на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов (з урахуванням обставин, зазначених в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 04 вересня 2013 року); 2) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.
5. Витребувати у відповідача та зобов'язати його надати у судове засідання через уповноваженого представника (засвідчені копії для долучення до матеріалів справи): 1) письмові заперечення проти позову разом з письмовими доказами на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються такі заперечення (з урахуванням обставин, зазначених в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 04 вересня 2013 року); 2) наявні додаткові матеріали, що були або мали бути взяті відповідачем до уваги при прийнятті рішень, з приводу яких подано позов, у тому числі документи, на підставі яких відповідачем призначено та проведено перевірку позивача, документи, які використано (опрацьовано) відповідачем у ході перевірки, документи, на підставі яких відповідачем прийнято оскаржувані рішення, та документи, які складено відповідачем за результатами перевірки; 3) письмові пояснення із зазначенням причин неможливості надання таких доказів.
6. Роз'яснити, що згідно зі ст.ст. 71, 128 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, а також у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися та справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
7. Копії ухвали разом з витягом про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені ст.ст. 49, 51, 53 КАС України, направити (вручити) сторонам у порядку та спосіб, встановлені ст.ст. 33, 35, 38 КАС України, роз'яснивши, що вони мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту ухвалення.
Відповідно до ч. 1 ст. 255 КАС України, постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб та підлягає виконанню на всій території України.
Суддя В.М. Данилишин
Витяг про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
Відповідно до ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у ст. 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.
Згідно зі ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, можуть вступити у справу у будь-який час до закінчення судового розгляду, пред'явивши адміністративний позов до сторін. Задоволення адміністративного позову таких осіб має повністю або частково виключати задоволення вимог позивача до відповідача. У разі вступу третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору, розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.