"19" грудня 2006 р.
Справа № 31/495-06-12560#
За позовом заступника прокурора Роздільнянського району в інтересах держави в особі МВС України, Управління ДСО при ГУМВС України в Одеській області до Виконавчого комітету Роздільнянської міської Ради про визнання рішення не чинним
Суддя Господарського суду
Одеської області Лєсогоров В.М.
Представники:
Від прокуратури: Лянна О.А.
Від позивача (МВС): не з'явився
від позивача (УДСО): Мазуркевич Р.В. -по довіреності
від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ: про визнання рішення не чинним
Відповідно до Розділу VII ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ КАС України -5 - До початку діяльності окружних адміністративних судів підсудні їм справи вирішують у першій інстанції відповідні місцеві загальні суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. 6 - До початку діяльності окружних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процессуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій інстанції відповідні місцеві господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ст. 3 КАС України - у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 17 КАС України -Компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до ст. 18 КАС України - місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
В даному випадку відповідачем є орган місцевого самоврядування.
Відповідно спір щодо оскарження рішення відповідача предметно підсудний відповідному місцевому загальному суду а не господарському суду.
Таким чином спір щодо оскарження рішення відповідача не підлягає вирішенню в господарському суді в порядку адміністративного судочинства оскільки підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства у відповідному місцевому загальному суді.
Відповідно до ст. 157 КАС України - суд закриває провадження у справі: 1) якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного слід закрити провадження у справі оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства в господарському суді.
Керуючись п. 1 ст. 157 КАС України, суд,
Провадження у справі -закрити.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в порядку ст.186 КАС України.
Ухвала набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.
Суддя Лєсогоров В.М.