про залишення позовної заяви без руху
12 вересня 2013 року № 810/4885/13-а
м. Київ
Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши в м.Києві позовну заяву ОСОБА_1 до Управління земельних ресурсів у Києво-Святошинському районі Київської області, ОСОБА_2, третя особа: Гореницька сільська рада Києво-Святошинського району Київської області, про визнання незаконними дій та скасування державного акту,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Управління земельних ресурсів у Києво-Святошинському районі Київської області, ОСОБА_2, третя особа: Гореницька сільська рада Києво-Святошинського району Київської області, про визнання незаконними дій Управління земельних ресурсів у Києво-Святошинському районі Київської області та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку площею 1,8687 га кадастровий номер 3222482001:01:005:0097 з цільовим призначенням - для обслуговування виробничої бази, виданого ОСОБА_2
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вимоги до позовної заяви встановлено статтею 106 КАС України. Приписами цієї статті встановлено, що у позовній заяві, зокрема, зазначаються у разі необхідності - заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо.
Суддя вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з вимогами ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Зі змісту позовної заяви та додатків до неї вбачається, що 04.04.2009 Управлінням земельних ресурсів у Києво-Святошинському районі Київської області на ім'я ОСОБА_2 видано Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 1,8687 га кадастровий номер 3222482001:01:005:0097 з цільовим призначенням - для обслуговування виробничої бази. Цю позовну заяву подано до суду 11 вересня 2013 р., що підтверджується штампом вхідної кореспонденції суду на позовній заяві, тобто з пропуском шестимісячного строку звернення до суду. Відсутні докази того, коли саме позивач дізнався про цей державний акт.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Проте, подана позовна заява та долучені до неї документи не містять такої заяви про поновлення строку звернення до суду і не дають можливості встановити, чи дотримано позивачем строк звернення до суду та чи є підстави для поновлення цього строку.
У зв'язку з наведеним суддя вважає за необхідне витребувати від позивача письмове обґрунтування причин пропуску строку звернення до суду та, за необхідності, клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з цим адміністративним позовом.
Крім того, позивачем додано копії документів до позовної заяви, які є неналежної якості та не дають змогу дослідити їх зміст.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдумів.
Приписами статей 17-18 КАС України не передбачено розгляд адміністративних справ за позовом однієї фізичної особи до іншої фізичної особи. У цій позовній заяві одним із відповідачів є фізична особа ОСОБА_2, що суперечить вимогам ст.ст. 17-18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
За подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір, але оригіналу квитанції про сплату судового збору не надано. Заявником додано до позову копію квитанції, яка не містить відміток банку про фактичну сплату судового збору та про його зарахування до державного бюджету, відтак не може бути підтвердженням сплати позивачем судового збору.
Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду письмового обґрунтування пропуску строку звернення до суду та, за необхідності, мотивоване клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з цим адміністративним позовом та уточнену позовну заяву із зазначенням належного відповідача, а також надання додатків до позовної заяви належної якості та оригіналу квитанції про сплату судового збору з необхідними відомостями.
Інформацію щодо сплати судового збору та необхідних реквізитів можна дізнатися на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за Інтернет адресою http://court.gov.ua/sud1070/tax/, а також з інформаційних стендів Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління земельних ресурсів у Києво-Святошинському районі Київської області, ОСОБА_2, третя особа: Гореницька сільська рада Києво-Святошинського району Київської області, про визнання незаконою дії та скасування Державного акту - залишити без руху.
2. Установити строк для усунення недоліків позовної заяви до 26 вересня 2013 року.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Журавель В.О.