Головуючий у 1-й інстанції: Отупор К.М.
Суддя-доповідач:Жизневська А.В.
іменем України
"11" вересня 2013 р. Справа № 2-а-3464/11
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Жизневської А.В.
суддів: Котік Т.С.
Малахової Н.М.,
розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області на постанову Дубровицького районного суду Рівненської області від "24" жовтня 2011 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,
Постановою Дубровицького районного суду Рівненської області від 24.10.2011 року позовні вимоги щодо зобов'язання відповідача виплатити позивачу основну, додаткову пенсії та доплату до неї відповідно до ст. ст. 39, 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", задоволено за період з 23 березняя 2011 року по 22 липня 2011 року.
В апеляційній скарзі апелянт - управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області (далі - УПФ), посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить вказану постанову скасувати.
Перевіривши законність та обгрунтованність судового рішення, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач відноситься до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, є інвалідом 2-ї групи. В спірний період позивач отримувала підвищення до пенсії, основну та додаткову пенсії відповідно до ст.ст.39 ,50,54 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Закону №796-ХІІ), проте, у значно менших розмірах - згідно із постановами КМУ: №530 від 28.05.2008р., №654 від 16.07.2008 року, № 836 від 26.07.1996 року.
Згідно з положеннями частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Законом України „Про державний бюджет на 2011 рік", в спірний період, норми цих статей не зупинено і не змінено. Тому, суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що відповідач був зобов'язаний перерахувати пенсію позивачу, виходячи із розмірів, визначених ст.ст.39,50,54 ЗУ „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а не керуватися постановами Кабінету Міністрів України, які є підзаконним нормативними актами.
Вихідним критерієм обрахунку державної і додаткової пенсії виступає мінімальна пенсія за віком. Мінімальний розмір пенсії за віком, згідно ст.28 ЗУ „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Будь-яких інших нормативно-правових актів, які б визначали механізм вирахування мінімальної пенсії за віком або встановлювали її розмір, немає.
Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними актами, суд інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що при розрахунку підвищення до пенсії, основної та додаткової пенсії, передбачених ст.ст.39,50,54 Закону №796-ХІІ застосуванню підлягає розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлений в законі про Державний бюджет України на відповідний рік, із якого визначається мінімальний розмір пенсії за віком.
Щодо періоду, за який має бути проведено перерахунок та виплату пенсії позивачу, то суд правильно визначив його відповідно до ч.2 ст.99 КАС України - в межах строку звернення до суду, та змін у законодавство, що регулює спірні правовідносини.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не впливають на правильність прийнятого рішення. Постанову суду прийнято з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.
Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Дубровицького районного суду Рівненської області від "24" жовтня 2011 р. без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя А.В. Жизневська
судді: Т.С. Котік Н.М. Малахова
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1,34121
3- відповідачу Управління Пенсійного фонду України в Дубровицькому районі Рівненської області вул. Миру,8,м. Дубровиця,Дубровицький район, Рівненська область,34100