Ухвала від 11.09.2013 по справі 565/1228/13-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий у 1-й інстанції: Демчина Т.Ю.

Суддя-доповідач:Жизневська А.В.

УХВАЛА

іменем України

"11" вересня 2013 р. Справа № 565/1228/13-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Жизневської А.В.

суддів: Котік Т.С.

Малахової Н.М.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовську Рівненської області на постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "08" серпня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовську Рівненської області про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Кузнецовського міського суду Рівненської області від 08.08.2013 року позов ОСОБА_3 задоволено. Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовську Рівненської області (далі - УПФ) призначити пенсію позивачу за віком з 22 січня 2013 року, знизивши йому пенсійний вік відповідно до вимог ст.55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

В апеляційній скарзі апелянт - УПФ, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просить вказану постанову скасувати.

Перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає до задоволення з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесений до 2 категорії і має право на пільги, встановлені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Судом встановлено, що він був зайнятий на роботах по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, працював більше п'яти календарних днів, що підтверджується довідками (а.с.7,8,9) та трудовою книжки позивача серії НОМЕР_1, де зазначено період з 28 січня 1985 року по 17 листопада 1986 року його роботи на посаді слюсаря по загальномонтажним роботам у Трипільському управлінні тресту «Південтеплоенергомонтаж». При цьому, на підставі вказаної довідки він отримав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2-ї категорії.

Проте, УПФ відмовляє йому у призначенні пенсії, із зниженням пенсійного віку на 11 років, з яких на 10 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, та на один рік як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відпрацював більше 12 років 6 місяців на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2. Відмова мотивована тим, що з наданих позивачем довідки форми 122 та довідки Трипільського управління тресту «Південтеплоенергомонтаж» вбачались розбіжності щодо періоду роботи позивача по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, у зв'язку з чим відповідачем, відповідно до п.38 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного Фонду України від 25.11.05 р. № 22-1, було направлено запити з метою уточнення періоду його роботи. Однак зустрічними перевірками не відшукано можливості перевірити достовірність даних цих довідок, у зв'язку з чим у відповідача відсутні підстави для призначення пенсії ОСОБА_3 із зниженням пенсійного віку на 10 років як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Відповідно до ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема, особам, які працювали у період з 01 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження не менше 5 календарних днів, пенсійний вік зменшується на 10 років. Крім того, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які відпрацювали на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (чоловіки - 12 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на один рік понад передбачений цією статтею.

УПФ не заперечує, що на ОСОБА_3 розповсюджується норма ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо права на пенсію із зменшенням пенсійного віку додатково на один рік як чоловіку, який відпрацював на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним у встановленому порядку (12 років 6 місяців і більше). Однак, заперечує наявність підстав у нього на зменшення пенсійного віку на десять років як особі, яка працювала у період з 01 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року у зоні відчуження не менше 5 календарних днів, оскільки зустрічними перевірками не вдалося перевірити достовірність цих даних.

Пунктом 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. №22-1 до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: ґ) документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988р. №122, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Суд першої інстанції дійшов вірного висновку про достатність документів для підтвердження періоду роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Такими є: довідка Трипільського управління тресту «Південтеплоенергомонтаж» № 136 від жовтня 1992 року, за якою ОСОБА_3 працював у зоні відчуження з 02.09.86 р. по 15.09.86 р., з 01.10.86 р. по 15.10.86 р., з 01.11.86 р. по 15.11.86 р. та довідка Трипільського управління тресту «Південтеплоенергомонтаж» 1997 року б/н , за якою він працював у зоні відчуження з 02.09.86 р. по 15.11.86 р., пропуск № 031787 на право в'їзду у зону відчуження терміном дії до 31.12.86 року. У всіх документах містяться данні про його роботу у зоні відчуження щонайменше з 02.09.86 р. по 15.09.86 р., а це - більше п'яти днів.

Відтак, суд правильно зазначив, що розбіжності у періоді роботи позивача у зоні відчуження, зазначені у трудовій книжці та довідках, не можуть бути підставою для відмови у призначенні йому пенсії зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України «Про статус і соціальний захист осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Крім того, посилання УПФ на те, що зустрічними перевірками не має можливості підтвердити період роботи позивача у зоні відчуження у зв'язку з тим, що актом встановлення місцезнаходження ДП «ЮТЕМ-Індустрія» від 11.02.13 р. дане підприємство не виявлено, суд вірно визнав безпідставними, оскільки відповідно до протоколу № 132 засідання наглядової ради ПАТ «Південтеплоенергомонтаж» від 10.04.12 р., діяльність ДП «ЮТЕМ-Індустрія» було припинено, а місцезнаходження ліквідаційної комісії визначено за іншою адресою, про що було повідомлено УПФ.

Безпідставними є і посилання УПФ на довідку ДП «ЮТЕМ-Індустрія» від червня 2013 року № 39 про відсутність на підприємстві документів про роботу ОСОБА_3, у зв'язку з чим неможливо видати йому довідку форми 122, так як довідка саме такої форми була видана йому 24.12.12 р. тим же самим підприємством за підписом тієї ж самої посадової особи та скріплена тим же самим відтиском печатки. Ніким її не визнано недійсною. А зазначені у ній дані відповідають як записам у трудовій книжці позивача, так і у інших документах про роботу у зоні відчуження, представленим ОСОБА_3

Суд дослідив представлені докази, надав їм відповідну оцінку, з'ясував обставини, що мають значення для вирішення справи та зробив обґрунтований висновок про наявність підстав для задоволення позову.

Постанову прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовську Рівненської області залишити без задоволення, а постанову Кузнецовського міського суду Рівненської області від "08" серпня 2013 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя А.В. Жизневська

судді: Т.С. Котік Н.М. Малахова

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу ОСОБА_3 АДРЕСА_1,34400

3- відповідачу Управління Пенсійного фонду України в м.Кузнецовську Рівненської області м-н Вараш, 25А,м.Кузнецовськ,Рівненська область,34400