Постанова від 11.12.2006 по справі 16/651ад

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32

ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.12.06 Справа № 16/651ад.

Суддя Пономаренко Є.Ю.,

при секретарі судового засідання Кочетовій О.В.

розглянувши матеріали справи за позовом

Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області, м. Луганськ

до Державного підприємства «Старобільське лісомисливське господарство», с. Запорізьке Старобільського району Луганської області

про стягнення 4 261 грн. 91 коп.

За участю представників сторін:

від позивача -Меженська О.О. представник по довіреності від 01.09.2006р. № 74;

від відповідача -Ковальова О.О., довіреність № 555 від 01.12.06.

До початку слухання справи по суті не заявлено вимогу про фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу у зв'язку з чим відповідно до п. 21 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України таке фіксування судом не здійснювалося.

Суть спору: заявлено вимогу про стягнення з відповідача шкоди, завданої порушенням природоохоронного законодавства у сумі 4261 грн. 91 коп. Позовні вимоги ґрунтуються на обставинах, зафіксованих в акті перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 01-09.06.2006р.

Позовну заяву подано за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Державне управління екології та природних ресурсів у даному спорі діє як орган державної влади у здійсненні управлінських функцій і, відповідно, як суб'єкт владних повноважень.

З урахуванням наведеного справи за участю Державного управління екології та природних ресурсів, підлягають розглядові місцевими та апеляційними господарськими судами в порядку, встановленому Кодексу адміністративного судочинства України.

Відзивом на позовну заяву від 08.12.2006р. поданому відповідачем у попередньому судовому засіданні 11.12.2006р. відповідач визнав адміністративний позов у повному обсязі.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково. Відповідач наділений таким правом і під час попереднього судового засідання, що передбачено ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно ч. 4 ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України якщо під час попереднього провадження відповідач визнав позов, суд може прийняти постанову про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, позов підлягає задоволенню повністю.

Відповідачем у відзиві на позовну заяву заявлено клопотання про відстрочення виконання рішення.

Дане клопотання не підлягає задоволенню на даний час виходячи з наступних підстав.

Згідно п. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсут ність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністра тивного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи вста новлення способу і порядку виконання судового рішення.

На даний час рішення ще не набрало законної сили, виконавчий документ не видано, виконавче провадження не відкрито, тобто відповідач у справі не набув статусу сторони виконавчого провадження. Тому, виходячи з положень наведеної норми клопотання про відстрочення виконання судового рішення не може бути вирішено на даному етапі судового провадження у справі.

Разом з тим, відповідач не позбавлений буде права звернутися з заявою про відстрочення виконання даного судового рішення після відкриття виконавчого провадження та встановлення при цьому державним виконавцем відсутності грошових коштів у відповідача.

Відповідно до ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України звернення судових рішень в адміністративних справах до примусового виконання здійснюється на підставі виконавчого листа, який видається судом за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено осіб, які брали участь у справі про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Державного підприємства «Старобільське лісомисливське господарсьво, с. Запорізьке Старобільського району Луганської області, ідентифікаційний код за ЄДРПОУ 00993646, на балансовий рахунок №31512903600225 спеціального фонду місцевого бюджету с. Білолуцьке, Новопсковського району Луганської області, код 24046685 ВДК Новопсковського району Луганської області, код платежу за бюджетною класифікацією 24061600, банк одержувача -УДК у Луганській області, МФО 804013, шкоду у сумі 4 261 грн. 91 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Постанову складено у повному обсязі та підписано 11.12.2006р.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Є.Ю. Пономаренко