Постанова від 20.10.2008 по справі 2-а-28155/08

h

справа № 2-а-28155/08

категорія 50

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 жовтня 2008 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капустинського М.М. ,

при секретарі - Метельській С.В. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Овруцької райдержадміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації(м. Овруч)

про зобов'язання поставити на чергу для отримання компенсації,-

встановив:

Позивач звернулася до суду і просить зобов'язати відповідачів поставити її на чергу, встановлену місцевими органами виконавчої влади, для отримання компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1, в сумі 25827, 00 грн., мотивуючи тим, що має право на вказану компенсацію, але Управління праці і соціального захисту населення Овруцької РДА відмовило у постановці на чергу, оскільки позивач не має ордера на житло у чистій зоні і експертна оцінка втраченого домоволодіння зроблена експертом, який не має на те відповідних повноважень.

Позивач у судове засідання не з»явилась. Просила справу розглядати без її участі.

Представники відповідачів у судове засідання не з»явилися тоді, як про час і місце розгляду справи повідомлені вчасно і у передбаченому законом порядку. Про причини неявки суд не повідомили. Письмові заперечення на позовну заяву не надали.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Позивач мала у власності домоволодіння АДРЕСА_1, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 року та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 року відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.

Відповідно до ст. 4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» кожен громадянин має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.

Позивач здала належне їй домоволодіння на баланс сільської ради і переселилася з с. Велика Фосня Овруцького району, переїхавши на підставі направлення серії ЖТ № 11508, в с. Любимівка Андрушівський район Житомирська область, де і проживає, що підтверджується копіями паспорта громадянина України НОМЕР_1, виданого 14.03.1996 року Овруцьким РВ УМВС України в Житомирській області, акта приймання жилого будинку на баланс від 25.06.2008 року, довідки виконавчого комітету Любимівської сільської ради, свідоцтва про право на спадщину за законом.

Враховуючи скрутне становище в Україні по будівництву та забезпеченню житлом населення, в т.ч. і переселенців, що призводить до порушення права останніх на гарантоване ст. 50 Конституції України безпечне для життя і здоров'я довкілля та неможливість своєчасного отримання житла по місцю переселення або його придбання в зв'язку із неотриманням коштів за здане домоволодіння, суд вважає, що постійне проживання та реєстрація в місці переселення свідчать про забезпеченість позивача житлом.

Ст. 5 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» визначено, що суб'єктами оціночної діяльності є суб'єкти господарювання - зареєстровані в установленому законодавством порядку фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, а також юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють господарську діяльність, у складі яких працює хоча б один оцінювач, та які отримали сертифікат суб'єкта оціночної діяльності відповідно до вказаного Закону. Копією сертифікату суб'єкту оціночної діяльності № 6172/07, виданого 16.10.2007 року Фондом державного майна України та дійсного до 16.10.2010 року засвідчується, що Товариству з обмеженою відповідальністю “Термінал» дозволено проведення оцінки об'єктів у матеріальній формі і земельних ділянок, а тому посилання відповідача на те, що експертна оцінка проведена з порушенням порядку, встановленого законодавством, є безпідставним.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відмова Управління праці і соціального захисту населення Овруцької РДА у постановці на чергу є безпідставною і вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. ст. 94, 158 -163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд

постановив:

1. Позов задовольнити частково.

2. Визнати відмову Управління праці і соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації неправомірною.

3. Зобов'язати Управління праці і соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації поставити ОСОБА_1 на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 25827, 00 грн.

4. У задоволенні позовних вимог до Овруцької райдержадміністрації відмовити за їх безпідставністю.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: М.М. Капустинський