ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Луганської області 91016, м.Луганськ пл.Героїв ВВВ 3а тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ СУД Луганской области91016, г.Луганск пл.Героев ВОВ 3а тел.55-17-32
Іменем України
04.12.06 Справа № 16/616н-ад.
За позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті м. Київ.
до Державної виконавчої служби в Лутугинському районі Луганської області, м. Лутугине Луганської області
про скасування постанов,
Суддя
Шеліхіна Р.М.
Секретар Кочетова О.М.
За участю:
Від позивача
Чередниченко Н.Л. дов. № 41/2-8-1639п від 29.09.2006 р.
Від відповідача
не прибув (явка обов'язкова)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ: позивачем заявлено вимогу про скасування постанов Державної виконавчої служби Лутугинського району Луганської області про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документу):
- ВП 2451302 від 06.10.06 щодо стягнення з Романюк А.В. (с. Челюскінців, кв. Гагаріна, 10/12);
- ВП № 2442134 від 06.10.06 щодо стягнення з Кравченко А.О. (с. Фабричне, кв. Гагаріна, 13/20);
- ВП № 2446055 від 06.10.06 щодо стягнення з Філіппович О.Я. (с.Георгіївка, вул. Піщана, 20);
- ВП № 2450047 від 06.10.06 щодо стягнення з Хомутова Г.Г. (м. Лутугине, вул. Крупської, 26/4);
- ВП № 2451252 від 06.10.06 щодо стягнення з Скляр В.В. (с.Біле, вул. Пушкіна, 5а), які були видані з однакових підстав.
У засіданні суду позивач підтримав позов.
Відповідач у відзиві на позовну заяву від 09.11.06. № 9497 заперечує проти позову, про те участі свого представника у судовому засіданні не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про час і місце слухання справи.
З врахуванням цього, та спливу встановленого ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України строку вирішення спору, суд розглядає спір за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши документи і матеріали, додані до позовної заяви, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які мають значення для вирішення спору, господарський суд
ВСТАНОВИВ, що постановами ДВС в Лутугинському районі Луганської області про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документу) : - ВП 2451302 від 06.10.06 щодо стягнення з Романюк А.В. (с. Челюскінців, кв. Гагаріна, 10/12); ВП № 2442134 від 06.10.06 щодо стягнення з Кравченко А.О. (с. Фабричне, кв. Гагаріна, 13/20); ВП № 2446055 від 06.10.06 щодо стягнення з Філіппович О.Я. (с.Георгіївка, вул. Піщана, 20); ВП № 2450047 від 06.10.06 щодо стягнення з Хомутова Г.Г. (м. Лутугине, вул. Крупської, 26/4); ВП № 2451252 від 06.10.06 щодо стягнення з Скляр В.В. (с.Біле, вул. Пушкіна, 5а), щодо стягнення санкцій на користь територіальному управлінню Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Луганської області було відмовлено у відкритті виконавчого провадження оскільки, згідно ст. 3 Закону України “Про виконавче провадження» постанова Головної державної інспекції на автомобільному транспорті не є виконавчим документом.
Позивач звернувся до господарського суду Луганської області з адміністративним позовом, в якому просить суд скасувати зазначені постанови, обґрунтовуючи своїх вимоги тим, що згідно внесених змін до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 07.04.2006р. даний документ підлягає передачі на виконання ДВС». Стаття 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»відсильна, встановлює, що порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті та порядок оскарження і опротестування постанови про правопорушення визначає Кабінет міністрів України; у п. 28 діючої на час постановлення оскаржуємих процесуальних документів відповідача Постанови Кабінету міністрів України від 29.01.2003р.№ 143 вказано, що друга копія постанови надсилається для виконання органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням перевізника. Таким чином, вказаними Законом та постановою Кабінету міністрів України передбачено обов'язковість виконання постанов органами державної виконавчої служби.
Встановивши фактичні обставини справи, оцінивши доводи сторін та надані ними докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», в редакції Закону України від 23 лютого 2006 року N 3492-IV, який набрав чинності 07.04.2006р., порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету міністрів України від 29.01.2003р. №143 п. 28 визначено, що друга копія постанови надсилається для виконання органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням суб'єкта, яким порушено законодавство про автомобільний транспорт.
На час винесення відповідачем процесуальних документів, які оскаржує позивач, Постанова Кабінету міністрів України від 29.01.2003р. №143, була чинною
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження»постанови органів Головної державної інспекції на автомобільному транспорті є виконавчими документами, що підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою України.
Таким чином, оскаржувані постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження прийняті необґрунтовано та підлягають скасуванню.
Під час провадження у даній справі судом перевірялося та встановлювалося, чи прийнято оскаржувані рішення: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
На підставі вищевикладених підстав, позов підлягає задоволенню, а оскаржувані постанови відповідача - скасуванню.
Судові витрати зі сплаченого позивачем судового збору з відповідача не стягуються, оскільки це не передбачено ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 136, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Скасувати постанови ДВС в Лутугинському районі Луганської області про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову в прийнятті до провадження виконавчого документу):
- ВП 2451302 від 06.10.06 щодо стягнення з Романюк А.В. (с. Челюскінців, кв. Гагаріна, 10/12);
- ВП № 2442134 від 06.10.06 щодо стягнення з Кравченко А.О. (с. Фабричне, кв. Гагаріна, 13/20);
- ВП № 2446055 від 06.10.06 щодо стягнення з Філіппович О.Я. (с.Георгіївка, вул. Піщана, 20);
- ВП № 2450047 від 06.10.06 щодо стягнення з Хомутова Г.Г. (м. Лутугине, вул. Крупської, 26/4);
- ВП № 2451252 від 06.10.06 щодо стягнення з Скляр В.В. (с.Біле, вул. Пушкіна, 5а), які були видані з однакових підстав.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 11.12.2006р.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.М. Шеліхіна
Помічник І.Б. Демидова