Постанова від 19.11.2008 по справі 2-а-28930/08

h

справа № 2-а-28930/08

категорія 44

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2008 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Літвин О. Т. ,

при секретарі - Швець Н.П. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом голови Житомирської обласної організації партії "Реформи і Порядок" Козлова Михайла Володимировича

до контрольно-ревізійного управління в Житомирській області, начальника контрольно-ревізійного управління в Житомирській області Галецького Геннадія Болеславовича, начальника відділу контрольно-ревізійного управління в Житомирській області Білошицької Людмили Володимирівни

про визнання дій неправомірними,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визнати дії контрольно-ревізійного управління в Житомирській області у приховуванні інформації неправомірними та зобов'язати відповідачів надати йому інформацію відповідно до його звернення. В обґрунтування позову посилається на те, що неправомірні дії контрольно-ревізійного управління в Житомирській області та його посадових осіб полягають у невиконанні ст.18 Закону України "Про звернення громадян", Закону України "Про інформацію" тобто в ненадані інформації.

Позивач та його представник у судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю і просили їх задовольнити.

Представник КРУ в Житомирській області позов не визнала.

Відповідач Білошицька Л.В. позов не визнала.

Відповідач Галецький Г.Б. до суду не прибув, в заяві, адресованій суду, просить розглянути справу без його участі.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, вислухавши пояснення сторін, що прибули до суду, їх представників, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 27 березня 2008 року голова Житомирської обласної організації партії "Реформи і Порядок" Козлов М.В. звернувся із зверненням про надання інформації до начальника контрольно-ревізійного управління в Житомирській області Галецького Г.Б., в якому просив повідомити про виявлені порушення в Житомирській обласній дирекції фонду соціального страхування під керівництвом Дегліса М.В., та про міри прийняті контрольно-ревізійним управлінням в Житомирській області по відшкодуванню збитків нанесених державі Житомирською обласною дирекцією фонду соціального страхування під керівництвом Дегліса М.В. Начальником контрольно-ревізійного управління в Житомирській області Галецьким Г.Б. 24.04.2008 року була дана відповідь на звернення Козлова М.В. в якому було повідомлено, що відповідно до п.47-48 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550, про результати проведених ревізій та про прийняті міри по їх відшкодуванню інформуються правоохоронні органи, органи управління об'єкта контролю та за необхідністю відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Крім того, нормативними актами не передбачено надання інформації про виявлені порушення та прийняті міри по відшкодуванню збитків іншим юридичним та фізичним особам.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України "Про звернення громадян" громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Згідно зі ст. 19 Закону України "Про звернення громадян" органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про інформацію" всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій. Разом з тим, зазначена стаття передбачає реалізацію права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб. Кожному громадянину забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто.

А також згідно з положеннями ст. 10 Закону України "Про інформацію" право на інформацію забезпечується обов'язком органів державної влади, а також органів місцевого і регіонального самоврядування інформувати про свою діяльність та прийняті рішення.

Статтею 32 Закону України "Про інформацію" передбачено право звернення громадян до державних органів для надання будь-якого офіційного документа та обов'язок органів влади та посадових осіб надавати інформацію, що стосується їх діяльності, письмово, усно, по телефону чи використовуючи публічні виступи своїх посадових осіб.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому. Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Відповідно до ч.2 ст. 12 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" працівники державної контрольно-ревізійної служби зобов'язані у випадках виявлення зловживань і порушень чинного законодавства передавати правоохоронним органам матеріали ревізій, а також повідомляти про виявлені зловживання і порушення державним органам і органам, уповноваженим управляти державним майном.

Пунктами 47-48 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550 передбачено, що про результати ревізії, якою виявлено порушення законів та інших нормативно-правових актів, у визначені в пункті 46 цього Порядку строки інформуються органи управління об'єкта контролю та за необхідності відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування. У разі проведення ревізії на підставі звернення правоохоронних органів, а також коли ревізією, проведеною з інших підстав, виявлено порушення, за які передбачено кримінальну відповідальність або які містять ознаки корупційних діянь, матеріали таких ревізій у визначені в пункті 46 цього Порядку строки передаються до правоохоронних органів. Про результати розгляду матеріалів ревізії (крім проведених за порушеними кримінальними справами) правоохоронні органи повідомляють органу служби протягом 10 робочих днів після прийняття відповідного рішення. Якщо виявлено порушення законодавства, за які не передбачено кримінальну відповідальність або які не містять ознаки корупційних діянь, орган служби у визначені в пункті 46 цього Порядку строки письмово інформує про такі порушення правоохоронні органи.

Таким чином, суд приходить до висновку, що вимоги позивача до контрольно-ревізійного управління в Житомирській області, начальника контрольно-ревізійного управління в Житомирській області Галецького Г.Б., та начальника відділу контрольно-ревізійного управління в Житомирській області Білошицької Л.В. є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Крім того, інформація за результатами перевірки КРУ в Житомирській області, про яку просить позивач, була оприлюднена в засобах масової інформації.

Керуючись Законами України "Про інформацію", "Про звернення громадян", "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", Порядком проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року №550, ст. ст. 94, 158 -163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

В задоволенні позовних вимог голови Житомирської обласної організації партії "Реформи і Порядок" Козлова Михайла Володимировича до контрольно-ревізійного управління в Житомирській області, начальника контрольно-ревізійного управління в Житомирській області Галецького Геннадія Болеславовича та начальника відділу контрольно-ревізійного управління в Житомирській області Білошицької Людмили Володимирівни про визнання дій неправомірними відмовити за безпідставністю.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: О.Т. Літвин