Ухвала від 30.04.2013 по справі 9101/176116/2012

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" квітня 2013 р. справа № 2а-4340/11

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Шлай А.В.

суддів: Проценко О.А. Туркіної Л.П.

розглянувши у письмовому провадженні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації на постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 13 вересня 2011 року у справі № 2а-4340/2011 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Токмацької міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

В червні 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Токмацької міської ради, в якому просив визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо неналежної виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у розмірі передбаченого статтею 12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а саме п'яти мінімальних пенсій за віком та зобов'язати відповідачів виплатити позивачу недоплачену суму.

Постановою Токмацького районного суду Запорізької області від 13 вересня 2011 року у справі № 2а-4340/2011 позов ОСОБА_1 задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації щодо не призначення ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2011 рік згідно ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком; зобов'язано Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2011 рік згідно ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, з урахуванням виплачених сум.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації подало апеляційну скаргу, в якій просило скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нове рішення, яким повністю відмовити в задоволенні позовних вимог.

Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач має статус учасника війни, що підтверджується посвідченням, і перебуває на обліку в Управління праці та соціального захисту населення Токмацької міської ради. (а.с.6)

Відповідно до ст. 12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (в редакції від 04.07.2002, яка набрала чинності 31.07.2002р), встановлено розміри виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня: учасникам бойових дій, в розмірі п'яти мінімальних пенсії за віком та відповідно до ст. 17-1 цього Закону обов'язок здійснення виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня покладено на органи праці та соціального захисту населення.

В 2011 році зміни до ст.12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не вносились, обмежень для застосування цієї статті законодавчо не встановлено, а тому в 2011 році підлягає виплаті грошова допомога в розмірах, передбачених Законом „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Із досліджених доказів судом встановлено, що згідно довідки відповідача позивач отримав грошову допомогу до 5 травня у 2011 році у розмірі 460 гривень.

Враховуючи, що на момент проведення виплати - у 2011 році обмежень щодо застосування ст.12 Закону „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" не було, грошова допомога позивачу підлягає виплаті в розмірі, встановленому цим Законом, а саме в розмірі 5-х мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України „Про прожитковий мінімум" прожитковий мінімум застосовується для встановлення розмірів мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком.

При тому що у 2011 році виплата була проведена позивачу в меншому розмірі, ніж встановлено законом, колегія суддів вбачає що право позивача в частині проведення цих виплат було порушене, а тому позовні вимоги за 2011 рік підлягають задоволенню, у зв'язку з чим слід стягнути з відповідача на користь позивача недоплачену щорічну одноразову грошову допомогу в розмірі 5-х мінімальних пенсій за віком, з урахуванням раніше сплачених сум.

На підставі вищевикладеного, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, постанову суду - без змін.

Керуючись п.1 ч.1 ст.198, ст.ст. 202, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління праці та соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації - залишити без задоволення.

Постанову Токмацького районного суду Запорізької області від 13 вересня 2011 року у справі № 2а-4340/2011 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий: А.В. Шлай

Суддя: О.А. Проценко

Суддя: Л.П. Туркіна