Ухвала від 25.07.2013 по справі 606/1708/13-а

Справа № 606/1708/13-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

25 липня 2013 року м. Теребовля

Суддя Теребовлянського районного суду Тернопільської області Ромазан Л.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської митниці про визнання незаконною та скасування постанови про порушення митних правил від 11 червня 2013 року № 0088/40300/13, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_1 17 липня 2013 року повторно звернувся до суду з позовною заявою (зареєстрованою у суді 22 липня 2013 року № 4421) до Тернопільської митниці про визнання незаконною та скасування постанови в справі про порушення митних правил від 11 червня 2013 року № 0088/40300/13.

Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Так, у ч.4 ст.529 Митного кодексу України вказано, що скарга (адміністративний позов) на постанову митного органу у справі про порушення митних правил подається у строк, встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення (протягом десяти днів з дня винесення постанови-ст.289 КУпАП). У разі пропуску цього строку з поважних причин він за заявою особи, яка подає скаргу (адміністративний позов), може бути поновлений відповідно митницею, центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи або судом.

Однак, позивач пропустив строк для звернення до суду із вказаним позовом, оскільки оспорювану постанову винесено відповідачем 11 червня 2013 року, копію якої було надіслано йому Тернопільською митиницею 11 червня 2013 року, а звернувся до суду 17 липня 2013 року.

Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1 1 липня 2013 року звертався до Теребовлянського районного суду із аналогічним адміністративним позовом, у зв"язку із чим ухвалою вказаного суду від 4 липня 2013 року такий його позов залишено без розгляду з підстав пропущення ним встановленого законом строку для оскарження постанови відповідача.

Незважаючи на це, ОСОБА_1 17 липня 2013 року повторно звернувся до Теребовлянського районного суду із адміністративним позовом про визнання постанови Тернопільської митниці від 11 червня 2013 року № 0088/40300/13 незаконною та її скасування.

За таких обставин суд вважає, що ОСОБА_1 пропущено строк для звернення до суду із адміністративним позовом про визнання постанови про накладення на нього адміністративного стягнення.

Суд вважає, що підстав для задоволення клопотання ОСОБА_1 про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, немає, оскільки наведені ним обставини, які свідчать про пропущення строків звернення до Теребовлянського районного суду Тернопільської області із вказаним адміністративним позовом, нічим не підтверджені.

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Із врахуванням наведеного, керуючись ст.289 КУпАП, ч.4 ст.529 Митного кодексу України, ст. 99, 100 КАС України, -

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Тернопільської митниці про визнання незаконною та скасування постанови у справі про порушення митних правил від 11 червня 2013 року № 0088/40300/13- залишити без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Теребовлянський районний суд.

Суддя