Ухвала від 29.08.2013 по справі 802/3620/13-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

29 серпня 2013 р. Справа № 802/3620/13-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Томчук Андрій Валерійович, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом: Інспекції з питань захисту прав споживачів у Вінницькій області

до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про: вжиття обмежувальних заходів

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Інспекції з питань захисту прав споживачів у Вінницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про вжиття обмежувальних заходів.

Ознайомившись з позовною заявою і доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Частиною 1 статті 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. При цьому адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.

Норми статті 106 КАС України не містять виключень і поширюють на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень цієї статті свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам закону.

В силу вимог п. 4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно із частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

У поданій позовній заяві позивач просить обмежити надання продукції на ринку шляхом приведення її у відповідність із встановленими вимогами, а також шляхом тимчасової заборони надання її на ринок. При цьому позовні вимоги не конкретизовано, зокрема не зазначено, стосовно кого саме позивач просить ухвалити рішення про вжиття обмежувальних заходів, яку саме продукцію і в відповідності до яких саме норм повинен привести її відповідач та надання якої саме продукції необхідно тимчасово заборонити.

Крім того, в прохальній частині позовної заяви відсутнє обґрунтування заявлених позовних вимог та посилання на зміст норм закону, якими вони обґрунтовуються.

Згідно із ч. 3 ст. 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем не додано доказів надіслання або вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Крім того, частиною третьою статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

У відповідності до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до пп.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, немайнового характеру 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Однак, в порушення вимог вищевказаного закону Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Вінницькій області судовий збір при зверненні до суду не сплачено, відповідних доказів до позовної заяви не додано.

Крім того, суд зазначає, що статтею 5 Закону України "Про судовий збір" передбачено вичерпний перелік кола осіб, які звільняються від сплати судового збору.

Водночас підстав для звільнення позивача від сплати судового збору згідно із зазначеними нормами не вбачаю.

Отже, позивачем не виконано вимог КАС України до позовної заяви та не проведено сплату судового збору за подану позовну заяву.

За таких обставин приходжу до переконання, що позовна заява Інспекції з питань захисту прав споживачів у Вінницькій області не відповідає передбаченим статтею 106 КАС України вимогам, а тому на підставі ч.1 ст. 108 КАС України підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви.

Керуючись статтею 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Інспекції з питань захисту прав споживачів у Вінницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про вжиття обмежувальних заходів залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду про залишення позовної заяви без руху усунути недоліки вказані у мотивувальній частині ухвали.

3. Дану ухвалу направити позивачу.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Томчук Андрій Валерійович