Постанова від 28.08.2013 по справі 826/7967/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

в порядку письмового провадження

м. Київ

28 серпня 2013 року № 826/7967/13-а

За позовомОСОБА_1

ДоДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м.Києві

про скасування податкового повідомлення-рішення № 0004911730 від 26.04.2013

Суддя: Кротюк О.В.

Обставини справи:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби (у зв'язку з реорганізацією - Державна податкова інспекція у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м.Києві, далі - відповідач) та просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення № 0004911730 від 26.04.2013.

Відповідач заперечив проти позовних вимог з підстав, викладених у письмових запереченнях, долучених до матеріалів справи.

В порядку частини 6 ст.128 КАС України судом ухвалено про розгляд справи в письмовому провадженні.

Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

встановив:

Державною податковою інспекцією у Дарницькому районі міста Києва ДПС було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004911730 від 26.04.2013, яким гр. ОСОБА_1 на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст.54 та п.286.5 ст.286 Податкового кодексу України визначено суму податкового зобов'язання із земельного податку з фізичних осіб у розмірі 5028,01 грн.

Як вбачається з наданого відповідачем розрахунку, оскаржуваним повідомленням-рішенням позивачу нараховано земельного податку за період з 01.01.2013 по 31.12.2013 за використання земельних ділянок:

- за адресою: АДРЕСА_1 для обслуговування та експлуатації СТО та магазину, - у розмірі 5 027,44 грн.;

- за адресою: АДРЕСА_2 для ведення садівництва, - у розмірі 0,22 грн.;

- за адресою: АДРЕСА_3 для ведення садівництва, - у розмірі 0,35 грн.

При цьому, як вбачається з Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виданого ОСОБА_1 18.04.2013 за №100 щодо земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1, функціональне призначення останньої - ведення садівництва та її нормативна грошова оцінка становить 4513,83 грн.

Разом з тим, Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації за наслідком проведення перевірки було встановлено, що земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1, яка згідно з договором купівлі-продажу від 08.12.2003 №3681 є власністю гр. ОСОБА_1 (Державний акт на право власності на земельну ділянку від 15.04.2004 №10-7-01817), використовується для обслуговування та експлуатації СТО та магазину, тобто з порушенням вимог земельного законодавства щодо цільового призначення. Зазначене зафіксовано у акті перевірки дотримання вимог земельного законодавства №1015/02 від 10.09.2010.

У інформаційній довідці №242 від 04.10.2010 до акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства №1015/02 від 10.09.2010, виданій Головним управлінням земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, визначено, що нормативна грошова оцінка ділянки за адресою: АДРЕСА_1 у разі комерційного використання складає 502742,32 грн., а 1 кв.м. - 804,39 грн.

Податковим органом при здійсненні розрахунку земельного податку позивачу за вказану вище земельну ділянку використані дані інформаційної довідки №242 від 04.10.2010 Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації та нормативну грошову оцінку 1 кв. метра земельної ділянки у сумі 804,39 грн.

Аналізуючи вищевикладені обставини у сукупності, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог частково з урахуванням наступного.

Податковим кодексом України (далі - ПК України), зокрема, ст.269, визначено, що платниками земельного податку є:

- власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);

- землекористувачі.

Об'єктами оподаткування є:

- земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні;

- земельні частки (паї), які перебувають у власності (ст. 270 ПК України).

Згідно із пп.271.1.1 п.271.1 ст.271 ПК України, базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом;

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п.286.1 ст.286 ПК України).

Пунктом 286.5 статті 286 ПК України встановлено, що нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.

Статтею 20 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до ст. 23 того ж Закону, технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (до 09.12.2012 - орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів).

Центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, що входить забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин є Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України), відповідно до п.1 Положення про зазначений орган, затвердженого Указом Президента України

від 8 квітня 2011 року № 445.

Таким чином, належним джерелом даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки є витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, який, станом на сьогоднішній день (на 2013 рік, за який позивачу нараховано земельний податок оскаржуваним рішенням відповідача)

Приймаючи до уваги те, що з наданого позивачем Витягу Головного управління Держземагентства у м.Києві з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 18.04.2013 №100 щодо ділянки за адресою: АДРЕСА_1, її нормативна грошова оцінка становить 4513,83 грн., а податковим органом при розрахунку земельного податку за вказану ділянку використано нормативну грошову оцінку, зазначену в інформаційній довідці Головного управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації №242 від 04.10.2010, - 1 кв. метра земельної ділянки у сумі 804,39 грн. (загальна - 502742,32 грн.), яка не є належним джерелом даних про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, суд дійшов висновку про протиправність оскаржуваного повідомлення-рішення в частині податку, визначеного за земельну ділянку за вказаною адресою. Таким чином, податкове повідомлення-рішення №0004911730 від 26.04.2013 підлягає визнанню протиправним і скасуванню в частині 5 027,44 грн.

При цьому, в частині нарахованого оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням № 0004911730 від 26.04.2013 земельного податку за ділянки за адресами: АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 позивачем жодних обґрунтувань протиправності не зазначено, відтак, підстав для скасування зазначеного рішення у цій частині немає.

Відповідач, заперечуючи позов, в силу положень частини 2 статті 71 КАС України, не спростував повністю покликання позивача і не довів відповідність оскаржуваного рішення вимогам ч.3. ст.2 КАС України у повному обсязі.

Позивач, в силу положень ч.1 ст.71 КАС України, довів суду належними доказами наявність обставин, що обґрунтовують його позовні вимоги частково.

Судові витрати підлягають присудженню на користь позивача пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Керуючись ст. 9, 71, 159, 163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва Державної податкової служби №0004911730 від 26.04.2013 в частині 5 027,44 грн.

В іншій частині позову відмовити.

Судові витрати в сумі 114 (сто чотирнадцять) грн. 69 коп. присудити на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) за рахунок Державного бюджету України.

Покласти на відповідний підрозділ Державної казначейської служби України виконання постанови суду в частині стягнення судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Міндоходів у м.Києві (код ЄДРПОУ 38748099).

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.

Суддя О.В. Кротюк