Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про повернення позовної заяви
23 серпня 2013 р. Справа №805/12265/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Чекменьов Г.А., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Донецької міської ради про визнання незаконним рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
20 серпня 2013 року позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до Донецької міської ради про визнання незаконним рішення, зобов'язання вчинити певні дії. Позовні вимоги вмотивовані тим, що відповідач протиправно відмовив йому у приватизації земельної ділянки. З посиланням на ст. 14 Конституції України, ст. 345 Цивільного кодексу України, ст.ст. 81, 121 Земельного Кодексу позивач просив визнати незаконним рішення Донецької міської ради від 27 березня 2013 року № 28/67 та зобов'язати відповідача прийняти рішення, яким дозволити йому приватизацію земельної ділянки.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до статті 5 Закону України від 21 травня 1997 року №280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення. Згідно частини 1 статті 11 цього Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Статтею 34 вказаного Закону встановлено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, вирішення у встановленому законодавством порядку питань опіки і піклування.
Таким чином, за наявністю публічно-правового спору між позивачем та відповідачем, такий спір відноситься до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного суду.
Згідно частини 2 статті 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
У відповідності до пункту 6 частини 3 статті 108 КАС України, суддя повертає позовну заяву позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись статтями 18, 107, 108, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства країни,
Позовну заяву ОСОБА_1 до Донецької міської ради про визнання незаконним рішення, зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили за правилами, встановленими статтею 254 КАС України та може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чекменьов Г.А.