Ухвала від 23.08.2013 по справі 905/5984/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО БАНКРУТСТВО

23.08.2013р. № 905/5984/13

за заявою боржника Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства», м. Дзержинськ

про визнання банкрутом

Суддя М.О. Лейба

До господарського суду Донецької області 20.08.2013р. надійшла заява Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства», м. Дзержинськ №б/н від 20.08.2013р. про порушення відносно нього провадження у справі про банкрутство на підставі ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

В обґрунтування заявлених вимог заявник посилається на прийняття засновником рішення про ліквідацію підприємства і створення ліквідаційної комісії, а також на недостатність майна підприємства для задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справі про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно із ч.1 ст.12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд приймає заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви.

Відповідно до ч.1 ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до вимог цивільного та господарського законодавства України.

Стаття 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачає загальні вимоги до змісту та оформлення заяв кредиторів та боржника про порушення справ про банкрутство.

Відповідно до ч.1 ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.

У поданій заяві Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства», м. Дзержинськ про порушення провадження у справі про банкрутство не зазначено номер облікової картки платника податків боржника (за наявності).

Загальний перелік документів (доказів), які в обов'язкову порядку додаються до заяви про порушення справи про банкрутство чітко визначений ч.2 ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до абз.8 ч.2 ст.11 Закону до заяви про порушення справи про банкрутство додаються докази того, що сума вимог кредитора не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави). При цьому заявник у заяві не зазначив про наявність або відсутність застави (іпотеки).

Водночас ч.3 ст.11 визначений перелік документів (доказів), які в обов'язковому порядку додаються до заяви боржника.

До заяви боржника - Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства» не додано:

- перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основними зобов'язаннями та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;

- перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна;

- довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу;

- перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення;

- відомості про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити;

- відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити.

Відповідно до вимог ч.1 ст.110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

В силу ч.1 ст.111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Стаття 60 Господарського кодексу України встановлює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання. Так, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Відповідні документи щодо достовірності даних ліквідаційного балансу (аудиторський висновок) до заяви не додані.

Згідно ст.1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» спеціалізований друкований засіб масової інформації - видання спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру.

Спеціалізованим друкованим засобом масової інформації спеціально уповноваженого органу з питань державної реєстрації є «Бюлетень державної реєстрації» Держпідприємництва (лист Держпідприємництва від 16.08.2004р. №4430).

В заяві про порушення справи про банкрутство заявником вказано про публікацію в Бюлетені державної реєстрації №242 (7) від 14.03.2013р. повідомлення щодо прийняття засновниками рішення про припинення юридичної особи.

В доданому до заяви витягу з Бюлетеня державної реєстрації №242 (7) від 14.03.2013р. не викладений повний текст повідомлення про припинення юридичної особи. В повідомлені лише зазначено найменування боржника, його адреса; перелічені три різні дати, до яких не має пояснень, що вони означають. Також, в тексті оголошення не вказаний порядок та строк звернення кредиторів з заявами (претензіями) до боржника.

Аналогічні недоліки при проведені ліквідації боржника за рішенням його засновників були зазначені Вищим господарським судом України у постановах від 11.08.2010р. №27/57б, від 04.10.2011р. №27/133б.

Згідно зі ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство справляється судовий збір у розмірі п'яти мінімальних заробітних плат.

Приписами абз.3 ч.2 ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що при подачі заяви про порушення справи про банкрутство до неї обов'язково додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Відповідно до Інформаційного листа Державної судової адміністрації України від 10.11.2011р. №12-6621/11 документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

При сплаті судового збору готівкою до документа, щодо якого вчинюється відповідна дія, додається оригінал квитанції кредитної установи, яка прийняла платіж, а при перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: «Зараховано в дохід бюджету __ грн. (дата).», цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб, відбитком печатки кредитної установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.

До поданої заяви, на підтвердження сплати судового збору боржником додано платіжне доручення №40 від 06.08.2013р. про перерахування до державного бюджету грошових коштів у сумі 5735,00грн.

Однак, на зворотній стороні примірника платіжного доручення, який виданий платнику, не міститься відповідного напису про зарахування коштів до державного бюджету.

Згідно п. 1 ст.15 цього Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її, зокрема, якщо заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі та з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.

З огляду на вищевикладене, заява про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства», м. Дзержинськ підлягає поверненню без розгляду.

Відповідно до п.2 ст.15 вказаного закону повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

Враховуючи викладене та керуючись ч.1 ст.2, ч.ч.1, 2 ст.11, ст.15, ст.95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції від 22.12.2011р., ст.105, ч.3 ст.110, ч.8 ст.111 Цивільного кодексу України, ст.ст.41, 43, ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву Комунального підприємства «Дзержинське підприємство зеленого господарства», м. Дзержинськ №б/н від 20.08.2013р. про порушення провадження у справі про банкрутство повернути без розгляду.

Додаток: заява №б/н від 20.08.2013р. з доданими документами всього на 65 арк.

Суддя М.О. Лейба