вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
31.03.09Справа №2а-2328/09/1/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Тарасовій О.М., за участю
представника позивача - Володькіна Сергія Анатольовича,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта АР Крим до Приватного підприємства «Золотий ключик» про стягнення.
Суть спору : До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим до Приватного підприємства «Золотий ключик» про стягнення заборгованості перед бюджетом по штрафним санкціям в сумі 585,00 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 28.01.2009 року відкрито провадження по справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 28.01.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та пояснив, що ПП «Золотий ключик» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа та платник податків в ДПІ у м. Ялті АРК. 10.08.2008 року, співробітниками ДПІ у м. Ялта АРК була проведена перевірка господарської одиниці - магазину, який належить ПП «Золотий Ключик» та були встановлені порушення у вигляді невідповідності грошових коштів на місці проведення розрахунків, сумі грошових коштів, вказаних у денному звіті РРО, проведення розрахункової операції через РРО без використання режиму попереднього програмування товару, проведення розрахункової операції без роздрукування відповідного розрахункового документу. За наслідками перевірки на підставі Акту було винесене податкове рішення від 19.08.2008 року № 0009172303 про застосування штрафних санкцій в розмірі 585,00 гривень, яке направлено відповідачеві та одержано ним 29.08.2008 року, тому вважається узгодженим. На теперішній час заборгованість перед бюджетом в розмірі 585,00 гривень не погашена у повному розмірі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням №26330, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь - які докази до суду не надав.
На підставі викладеного, суд вважає можливим відповідно до статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд,-
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 4 частини 1 статті 17 КАСУ компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАСУ справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Згідно п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари(послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Відповідно до ст.ст.15,16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Отже, враховуючи вищезазначене, державна податкова інспекція у м. Ялта АР Крим у відносинах з суб'єктом підприємницької діяльності - юридичною особою ПП «Золотий ключик», під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являється суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб'єктами господарювання.
ПП «Золотий ключик» зареєстровано у якості суб'єкта підприємницької діяльності юридичної особи 26.08.1998 року виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим, ідентифікаційний номер суб'єкта підприємницької діяльності в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів 30028219, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи від 26.08.1998 року серії А00 № 446152, а також довідкою Державного комітету статистики АРК № 23-5-01119/7168 від 28.08.1998 року.
Судом встановлено, що 01.09.1998 року ПП «Золотий ключик» зареєстровано у якості платника податків ДПІ в м. Ялта АР Крим за № 40, цей факт підтверджується довідкою ДПІ в м. Ялта АР Крим, також свідоцтвом від 07.12.2007 року. У 2008 році ПП «Золотий ключик» одержано свідоцтво № 0112020913 про право сплати єдиного податку. Таким чином, судом встановлено, що відповідач є суб'єктом господарювання, юридичною особою, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності
Таким чином, судом встановлено, що відповідач являється суб'єктом господарювання, юридичною особою, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.
Судом встановлено, що 10 серпня 2008 року посадовими особами ДПІ у м. Ялта АР Крим головним державним податковим ревізором-інспектором Ніязюком В.М. на підставі направлення № 001973 від 07.08.2008 року та головним державним податковим ревізором-інспектором Фоменко А.В. на підставі направлення № 001972 від 07.08.2008 року проведено планову перевірку по контролю за здійсненням розрахункових операцій готівкового та безготівкового обігу магазину, розташованого в м. Ялта, вул. Халтуріна, буд.35, який належить ПП «Золотий ключик», в результаті чого було складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обороту суб'єктами підприємницької діяльності № 0002679 (01120651/2330) від 10 серпня 2008 року (далі -Акт) (а.с.11,12).
В вищевказаному акті зазначено, що підприємницька діяльність здійснюється з використанням реєстратора розрахункових операцій.
Перевіркою встановлено, що проведення розрахункової операції здійснено без роздрукування відповідного розрахункового документу, а саме при реалізації товару сигарети «Парламент» вартістю 7,50 гривень при оплаті купюрою номіналом 100 гривень, касовий чек не роздруковано (не видано). Крім того, виявлено невідповідність суми готівкових коштів за місцем проведення розрахунків в розмірі 92,50 гривень - сумі готівкових коштів, зазначених у денному звіті РРО. Також встановлено проведення розрахункової операції через РРО без використання режиму попереднього програмування товару, а саме при покупці 2 пляшок слабоалкогольного напою «Бренді-кола» касовий чек роздруковано з зазначенням «Алкоголь» без зазначення найменування товару.
У ході перевірки працівниками ДПІ у м. Ялта АР Крим було встановлено порушення п.1,11, 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, що зафіксовано і в висновку до акту, а саме:
- нероздрукування відповідного розрахункового документа що підтверджує виконання розрахункової операції;
- проведення розрахункової операції через РРО без використання режиму попереднього програмування товару;
- не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі кошти, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.
Перевірку проведено в присутності уповноважених осіб - заступника директора ОСОБА_1 та продавця магазину ОСОБА_2 , які з актом перевірки ознайомились, акт перевірки підписали з запереченнями.
Відповідно до Акту при інвентаризації наявності коштів станом на 10.08.2009 року на місці проведення розрахунку були виявлені готівкові кошти в розмірі 163,75 гривень (з урахуванням суми покупки вартістю 7,50 гривень), що не відповідає денному звіту касира, проведеному через РРО, в якому зазначено 63,75 гривень.
19 серпня 2008 року за результатами розгляду Акта ДПІ у м. Ялта АР Крим прийнято рішення № 0009172303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ПП «Золотий ключик» на загальну суму 585,00 гривень.
Відповідно до розрахунку фінансових санкцій за актом перевірки ПП «Золотий ключик» від 10.08.2008 року зазначено:
- за порушення пункту 1 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - нероздрукування відповідного розрахункового документа що підтверджує виконання розрахункової операції - застосована фінансова санкція у п'яти кратному розмірі суми операції - 7,50 х 5 = 37,50 гривень.
- за порушення пункту 11 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - проведення розрахункової операції через РРО без використання режиму попереднього програмування товару - застосована фінансова санкція в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17,00 х 5 = 85,00 гривень.
- за порушення пункту 13 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року - незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора - застосована фінансова санкція у п'яти кратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність - 92,50х 5 = 462,50 гривень;
Загальна сума фінансових санкцій складає 585,00 гривень.
Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій судом встановлено наступне.
Відповідно до статті 8 Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.1 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій або проведення її без використання розрахункової книжки, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції.
Судом встановлено, що відповідач 10.08.2008 року здійснив реалізацію товару на суму 7,50 гривень без роздрукування відповідного розрахункового документа що підтверджує виконання розрахункової операції.
Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку не проведена розрахункова операція, а саме: 7,50 х 5 = 37,50 гривень.
Згідно з п.11 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Відповідно до п.6 ст. 17 Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.
Судом встановлено, що відповідач 10.08.2008 року проведено розрахункову операцій через реєстратор розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування товарів - роздруковано касовий чек з зазначення відділу «Алкоголь», без зазначення найменування товару.
Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосована фінансова санкція в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17,00 х 5 = 85,00 гривень.
Згідно з п.13 статті 3 Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до статті 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність .
Відповідно до ст. 2 Закону місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти.
Судом встановлено, що під час проведення перевірки відповідності суми коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій магазину, що належить ПП «Золотий ключик», виявлена різниця, яка складає 92,50 гривень (163,75 гривень - 63, 75 гривень - 7,50 гривень).
Отже, суд зазначає, що позивачем вірно застосована фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме: 92,50 х 5 = 462,50 гривень.
Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення ДПІ у м. Ялта АР Крим від 19 серпня 2008 року № 0009172303 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ПП «Золотий ключик» на загальну суму 585,00 гривень прийнято відповідно до закону, обґрунтовано та у межах наданих владних повноважень.
Судом встановлено, що 29.08.2008 року зазначене податкове рішення було отримане ПП «Золотий ключик», що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці рішення.
Відповідно відомостей облікової картки платника податків станом на 12.01.2009 року, наданою позивачем, суд встановив, що ПП «Золотий ключик» застосовані штрафні санкції не сплачені, тому заборгованість перед бюджетом по штрафним санкціям складає 585,00 гривень, а позовні вимоги ДПІ у м. Ялта АР Крим про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій в розмірі 585,00 гривень підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
За згодою представника позивача в ході судового засідання, яке відбулось 31.03.2009 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови, а 02.04.2009 року постанова складена повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Золотий ключик» (ідентифікаційний номер 30028219, адреса 98609, м. Ялта, вул. Халтуріна, буд. 35) заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій в сумі 585,00 гривень на користь Держбюджету м. Ялти, перерахувавши їх на р/р 31110104700039, код платежу 21080900 в УДК в АРК, МФО 824026, ОКПО 34740850.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.