вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
10.03.09Справа №2а-1850/09/8/0170
(14:20)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Кудіновій О.М., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Сакського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим
до Товариства з обмеженою відповідальністю "СПМК-219"Кримелектроводмонтаж"
про стягнення 317, 92 грн
за участю представників:
Від прокуратури - не з'явився.
Від позивача - Коноплйов Василь Миколайович, представник, довіреність №134 від 02.04.08р.
Від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Сакський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "СПМК-219 "Кримелектроводмонтаж" про стягнення заборгованості з страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у розмірі 317, 92 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не здійсненні відрахування страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК.
Відповідач та прокурор явку представників у судове засідання, що відбулося 10.03.09р., не забезпечили, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином - рекомендованою кореспонденцією.
Про причини неприбуття у судове засідання відповідачем суду не повідомлено. Будь-яких клопотань відповідач суду не направив, заперечень на позов не надав.
Представник позивача під час судового засідання наполягав на задоволенні позовних вимог, прокурор у судовому засіданні підтримав позов.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача суд
Товариство з обмеженою відповідальністю "СПМК-219 "Кримелектроводмонтаж" зареєстроване як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності у Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (а. с. 12).
Статтею 67 Конституції України передбачено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку та розміру встановленому законом.
Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності визначає Закон України від 18.01.2001р. №2240-III “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” (далі - Закон №2240).
Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням визначає Інструкція про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, яка затверджена постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26.06.01р. №16.
Згідно зі статтею 5 Закону №2240 обов'язковість сплати страхових внесків є одним з основних принципів страхування і є джерелом формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
Відповідно до статей 9, 10 Закону №2240 страхування від нещасного випадку здійснює Фонд - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням; управління Фондом здійснюється на паритетній основі державою, представниками застрахованих осіб і роботодавців; безпосереднє управління Фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція Фонду; в Автономній Республіці Крим, областях та в містах Києві і Севастополі безпосередньо управління здійснюють правління та виконавча дирекція відповідних відділень Фонду.
Статтею 19 цього Закону встановлено, що Фонд проводить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну, незалежну від будь-якої іншої, систему фінансування.
Відповідно до ст.23 Закону №2240 страхувальники-роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до цього Закону. Перерахування зазначених внесків шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками-роботодавцями один раз на рік -у день, встановлений для одержання в установах банку коштів на оплату праці за відповідний період.
Пунктом 2 статті 27 Закону №2240 передбачено обов'язок роботодавця як страхувальника нараховувати, своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.
Якщо страхувальники невчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції в порядку і розмірі, встановленому статтею 30 цього Закону.
Порушуючи вимоги Закону №2240, відповідач не провів відрахування страхових внесків в установлені законом строки та в повному обсязі, внаслідок чого за ним склалася заборгованість у сумі 317,92грн. про що свідчать звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за дев'ять місяців 2008 року, наданий відповідачем робочому органу виконавчої дирекції Фонду у порядку звітності (а.с.9), розрахунок заборгованості (а.с.13).
Відповідно до статті 8 Закону №2240 спори, які виникають між страхувальником та робочими органами виконавчої дирекції Фонду з приводу нарахування страхових внесків і пені, стягнення недоїмки, неприйняття до заліку витрат в рахунок страхових внесків, вирішуються в судовому порядку.
На момент розгляду спору, відповідачем не подані докази сплати заборгованості у сумі 317,92грн.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 317,92грн., натомість позивач надав суду докази наявності такої заборгованості.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги доведені матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрати по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
У повному обсязі постанову виготовлено 16.03.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СПМК-219" Кримелектроводмонтаж" (96500, м. Саки, вул. Строітельна, 21, кв. 22; р/р 260063013296, МФО 384180, ЄДРПОУ 33187923 в Сакському відділенні Ощадбанку №4573) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17-А ЄДРПОУ 26085672, р/р 2560970143013, банк одержувача: Ощадбанк № 4573 м. Саки, МФО 384180) 317,92 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків за дев'ять місяців 2008 року.
3. Після набрання постановою законної сили за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.