вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
16.03.09Справа №2а-8060/08/2
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В. , при секретарі Лісецькій Г.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі АР Крим
до Приватного підприємства "Хіп-2007"
про стягнення заборгованості в сумі 1871,25 грн.
за участю представників:
від позивача - Настенко В.В. - старший державний податковий інспектор, довіреність № 19/10-0 від 20.02.2009 р.
від відповідача - не з'явився
Суть спору: Державна податкова інспекція у м. Сімферополі АРК (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «Хіп - 2007» (далі відповідач) заборгованості в сумі 1 871,25 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем несвоєчасно провадиться сплата самостійно задекларованих податкових зобов'язань.
Представник позивача наполягав на задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач заперечення на позов до суду не надав, явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та день його проведення був повідомлений належним чином - оголошенням в газеті «Все для всех» № 10 від 05.03.-11.03.2009 року, про причини неявки суд не повідомив.
Представник позивача наполягав на розгляді справи за наявними в неї матеріалами.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи його клопотання про неможливість розгляду справи без участі його представника, керуючись ст. 128 КАС України, вважає можливим продовжити розгляд справи на підставі наявних доказів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд
Відповідач 28.04.2007 року зареєстрований Виконавчим комітетом Сімферопольської міської АР Крим як юридична особа та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.
Так, судом встановлено, що відповідач є платником у тому числі таких податків як податок на додану вартість, податок на прибуток, а також комунального податку.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
27.12.2007 року позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету, за результатами якої складений акт № 8683/15-2/35110260.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: неподання (несвоєчасне подання) декларацій з податку на додану вартість за вересень та жовтень 2007 року.
Зазначений акт перевірки був надісланий відповідачеві, проте не був ним отриманий у зв'язку з незнаходження підприємства за адресою, зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію, про що 08.01.2008 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було складено відповідний акт № 4/15-2/35110260.
На підставі акту перевірки від 27.12.2007 року прийняте податкове повідомлення-рішення № 0000081502/0 від 09.01.2008 року, у якому визначена сума податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями з податку на додану вартість в розмірі 340,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві, проте не було ним отримане у зв'язку з незнаходження підприємства за адресою, зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію, про що 14.01.2008 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було складено відповідний акт № 70/15-2.
24.07.2008 року позивачем знову була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку на додану вартість до бюджету, за результатами якої складений акт № 5588/15-2/35110260.
Зазначеною перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме: неподання (несвоєчасне подання) декларацій з податку на додану вартість з січня по червень 2008 року.
На підставі акту перевірки від 24.07.2008 року прийняте податкове повідомлення-рішення № 0008631502/0 від 31.07.2008 року, у якому визначена сума податкового зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями з податку на додану вартість в розмірі 1020,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення було надіслане відповідачеві, проте не було ним отримане у зв'язку з незнаходження підприємства за адресою, зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію, про що 05.08.2008 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було складено відповідний акт № 2121/15-2.
Судом встановлено, що відповідачем була частково погашена заборгованість зі сплати податку на додану вартість у розмірі 05,00 грн. Таким чином станом на день розгляду справи сума заборгованості відповідача з податку на додану вартість становить 1355,00 грн.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач зобов'язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополі декларації з податку на прибуток.
Судом встановлено, що 10 січня 2008 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було проведено перевірку відповідача з питань своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток.
В результаті перевірки встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилося у неподанні (несвоєчасному поданні) декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2007 року.
Висновки перевірки знайшли своє відображення в акті № 47/15-2/35110260 від 10.01.2008 року.
На підставі акту перевірки позивачем було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000521501/0 від 16.01.2008 року, в якому визначено суму податкового зобов'язання відповідача з податку на прибуток у розмірі 170,00 грн.
03 липня 2008 року посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було проведено перевірку відповідача з питань своєчасності подання звітності з податку на прибуток, за результатами якої складено акт № 5156/15-1/35110260.
В висновку до акту зазначено, що відповідачем було порушено п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що виявилося у неподанні (несвоєчасному поданні) декларації з податку на прибуток за І квартал 2008 року.
За порушення податкового законодавства до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 170,00 грн., що знайшло своє відображення у податковому повідомленні - рішенні № 0012651501/0 від 09.07.2008 року.
Акти перевірки, а також податкові повідомлення - рішення про застосування фінансових санкцій за неподання (несвоєчасне подання) декларацій з податку на прибуток були надіслані відповідачеві, проте не були ним отримані у зв'язку з незнаходженням підприємства за адресою, зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію, про що ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було складено низку відповідних актів.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи сума заборгованості відповідача зі сплати заборгованості з податку на прибуток, з урахуванням часткової сплати заборгованості у розмірі 0,55 грн., становить 339,45 грн.
Порядок, підстави та строки сплати комунального податку, надання податкової звітності встановлений Положенням «Про механізм стягнення і порядку сплати комунального податку», затвердженого Рішенням сесії міської ради м. Сімферополя АР Крим № 44 від 29.10.2002 року
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю ( у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).
Таким чином, відповідач зобов'язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополі декларації з комунального податку.
20 грудня 2007 року відповідачем було надано до ДПІ в м. Сімферополі АР Крим розрахунок суми комунального податку, в якому визначено суму податку у розмірі 10,20 грн.
09.01.2008 року посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було проведено перевірку відповідача з питань своєчасності подання розрахунків зі сплати комунального податку, якою встановлено порушення відповідачем п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а також п. 2.4 Положенням «Про механізм стягнення і порядку сплати комунального податку», затвердженого Рішенням сесії міської ради м. Сімферополя АР Крим № 44 від 29.10.2002 року, що виявилося у несвоєчасному поданні розрахунку комунального податку за ІІІ квартал 2007 року, граничний строк подання якого настав 09.11.2007 року, фактично ж він був поданий відповідачем 20.12.2007 року.
За порушення податкового законодавства на відповідача було накладено штраф у розмірі 170,00 грн., що підтверджується податковим повідомленням - рішенням № 0000191503/0 від 17.01.2008 року.
Зазначений акт перевірки, а також податкове повідомлення - рішення були надіслані відповідачеві, проте не були ним отримані у зв'язку з незнаходженням підприємства за адресою, зазначеною в свідоцтві про державну реєстрацію.
Таким чином, станом на день розгляду справи заборгованість відповідача з комунального податку, з урахуванням її часткового погашення у розмірі 3,40 грн., становить 176,80 грн.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. У зв'язку з чим позивачем на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога № 1/289 від 25.01.2008 року та друга податкова вимога № 2/380 від 26.03.2008 року, які однак не були отримані останнім у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед бюджетом, з урахуванням часткової сплати в сумі 08,95 грн., складає 1 871,25 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Так, судом встановлено, що 07.05.2008 року ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було прийнято рішення № 85/24-1 про стягнення коштів та продаж активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, проте, станом на день розгляду справи заборгованість відповідача у розмірі 1 871,25 грн. досі не погашена.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав заперечення проти позову та, у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 1 871,25 грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в зазначеній сумі.
За згодою представника позивача в ході судового засідання, яке відбулось 16.03.2009р., оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова оформлена та підписана 23.03.2009 р.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Хіп - 2007» (95000, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Чехова, 19, ЄДРПОУ 35110260, р/р 26003339800014 в філії ВАТ «Кредитпромбанк», м. Сімферополь, МФО 324010, р/р 26007142014600 в АКЦ КІБ «Укрсиббанк» м. Харків, МФО 352651) на користь Державного бюджету м. Сімферополя заборгованість з податку на прибуток у розмірі 339,45 грн.(код податку 11021000 на р/р 31112009700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026), з податку на додану вартість у розмірі 1355,00 грн. (код податку 14010100 на р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026), з комунального податку у розмірі 176,80 грн. (код податку 16010202 на р/р 332148287 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Яковлєв С.В.