Справа № 817/2584/13-а
19 серпня 2013 року 12год. 40хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Сисун Н.В., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Наконечний Ю.М.,
відповідача: представник Білий О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області
доКорецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс"
про стягнення податкового боргу,
Гощанська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області (далі - Гощанська ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" (далі - Корецьке ВАТ РТО "Агротехсервіс") про стягнення податкового боргу з орендної плати за землю в сумі 85527,99грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 12.07.2013 за Корецьким ВАТ РТО "Агротехсервіс" перед бюджетом рахується податковий борг з орендної плати за землю в сумі 85527,99грн. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та пояснив суду, що в зв'язку з несплатою податкового зобов'язання з орендної плати за землю за відповідачем рахується податковий борг в сумі 85527,99грн. Даний борг виник на підставі самостійно поданої податкової декларації та податкового повідомлення-рішення. З метою погашення податкового боргу Гощанською ОДПІ для Корецького ВАТ РТО "Агротехсервіс" було сформовано та надіслано податкову вимогу, однак станом на 12.07.2013 податковий борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений. Звернув увагу суду на те, що норми Податкового кодексу України не передбачають права податкового органу звертатися до суду із загальною вимогою про стягнення податкового боргу. Просив позов задовольнити повністю.
У судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги визнав повністю.
Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Корецьке ВАТ РТО "Агротехсервіс" зареєстроване як юридична особа Корецькою районною державною адміністрацією Рівненської області 03.08.1999, перебуває на обліку, як платник податків в органі державної податкової служби з 31.08.1994 за №19.
Станом на 12.07.2013 за Корецьким ВАТ РТО "Агротехсервіс" рахується податковий борг з орендної плати за землю в сумі 85527,99грн., який виник на підставі самостійно поданої податкової декларації від 01.06.2013 №9031990317 на суму 201784,20грн. та податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 03.06.2013 №0000521500, прийнятого на підставі акта перевірки №001781500 від 03.06.2013, згідно з яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання у сумі 170,00грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).
Вказане податкове повідомлення-рішення відповідачем отримане 03.06.2013, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалося.
Крім того, позивачем на суму податкового боргу за несвоєчасне погашення відповідачем узгоджених податкових зобов'язань була нарахована пеня з орендної плати за землю у сумі 1281,24грн.
З метою погашення податкової заборгованості Гощанською ОДПІ для Корецького ВАТ РТО "Агротехсервіс" було сформовано та надіслано податкову вимогу форми "Ю" від 04.07.2012 №14 на суму 24685,58грн.
Вказана податкова вимога отримана відповідачем 04.07.2012, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.
Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №479675 (а.с.5), довідкою про взяття на облік платника податків від 24.04.2007 №171 (а.с.6), витягом з реєстраційної картки платника податків (а.с.7), корінцем податкової вимоги форми "Ю" від 04.07.2012 №14 (а.с.8), податковою декларацією з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) від 01.06.2013 №9031990317 (а.а.с.10-11), відомостями про наявні земельні ділянки (а.с.12), корінцем податкового повідомлення-рішення форми "Р" від 03.06.2013 №000521500 (а.с.13), актом про результати камеральної перевірки податкової звітності від 03.06.2013 №001781500 (а.а.с.14-15), карткою особового рахунку платника податків станом на 12.07.2013 (а.а.с.16-19), розрахунком податкового боргу станом на 12.07.2013 (а.с.20), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АД №546744 від 14.05.2012 (а.с.31).
Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно зі ст.9 Податкового кодексу України та ст.69 Бюджетного кодексу України плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів, справляється на всій території України та зараховується до бюджетів місцевого самоврядування.
Відповідно до п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Стаття 19-1 Податкового кодексу України визначає функції органів податкової служби, до яких зокрема відноситься здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, своєчасністю подання податкової звітності, здійснення контролю за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі, організовує роботу та здійснює контроль за застосуванням арешту майна платника податків, що має податковий борг, та/або зупинення видаткових операцій на його рахунках у банку, здійснює інші функції, визначені цим Кодексом та законами України.
Згідно з п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Оскільки відповідач не оскаржував податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги, то загальна сума податкового боргу є узгодженою і підлягає сплаті.
Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно з пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Підпунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Корецького відкритого акціонерного товариства по ремонту та транспортному обслуговуванню "Агротехсервіс" до місцевого бюджету м.Корець Рівненської області податковий борг з орендної плати за землю в сумі 85527,99грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Дудар О.М.