Ухвала від 29.07.2013 по справі 801/4655/13-а

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Іменем України

Справа № 801/4655/13-а

29.07.13 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Цикуренка А.С.,

суддів Дудкіної Т.М. ,

Санакоєвої М.А.

секретар судового засідання Бражникова Ю.В.

за участю сторін:

представник позивача, Закритого акціонерного товариства "Кримсько-амеріканська торгівельно-промислова компанія" - Халаімов Володимир Геннадійович, довіреність № б/н від 01.03.12

представник відповідача, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Кримського Територіального управління - Ніколаішвілі Вероніка Яківна, довіреність № 06 від 20.03.13

представник відповідача, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Кримського Територіального управління - Петрова Яна Сергіївна, довіреність № 04 від 02.01.13

розглянувши матеріали справи №801/4655/13-а за апеляційною скаргою Закритого акціонерного товариства "Кримсько-амеріканська торгівельно-промислова компанія" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кононова Ю. С. ) від 21.06.13

за позовом Закритого акціонерного товариства "Кримсько-амеріканська торгівельно-промислова компанія" (вул. Балаклавська 107, кв. 144 а/с 1595, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95034)

до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Кримського Територіального управління (вул. Севастопольська, 43 Б, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим,95013)

про визнання протиправними дій та скасування рішень,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.06.13р. відмовлено у задоволенні адміністративного позову Закритого акціонерного товариства "Кримсько-амеріканська торгівельно-промислова компанія" до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Кримського Територіального управління про визнання протиправними дій та скасування рішень.

Не погодившись з даною постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.06.13 та прийняти нове рішення по справі.

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні апеляційної скарги, скасуванні постанови Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.06.13р. та прийнятті нового рішення.

Представники відповідача у судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечували та просили залишити постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.06.13р. без змін.

На підставі та за правилами статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права, а також неповно з'ясовані обставини, що мають істотне значення для справи.

Закрите акціонерне товариство "Кримсько-Американська Торговельно-промислова компанія" (далі - позивач, ЗАТ "Кримсько-Американська Торговельно-промислова компанія") звернулось до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в особі Кримського територіального управління, з урахуванням уточнення позовних вимог про визнання протиправними дії відповідача щодо притягнення до відповідальності Товариства за правопорушення на ринку цінних паперів за : розпорядженням № 64-кр-1-е від 27.06.2012 року, постановою № 02/04/1140 від 17.07.2012 року, постановою № 02/04/1236 від 25.07.2012 року, актом № 234-кр-1-е від 25.07.2012 року, постановою № 220-кр-1-е від 02.08.2012 року, розпорядженням № 106-кр-1-е від 02.08.2012 року, постановою № 08/02/1872 від 23.11.2012 року, постановою № 02/04/1926 від 04.12.2012 року, актом № 368-кр-1-е від 04.12.2012 року, постановою № 348-кр-1-е від 12.12.2012 року, постановою № 02/04/2010 від 17.12.2012 року, постановою № 356-КР-1-е від 25.12.2012 року, розпорядженням № 160-КР-1-е від 25.12.2012 року, постановою № 02/02/935 від 14.05.2013 року; скасувати : розпорядження № 64-кр-1-е від 27.06.2012 року, постанову № 02/04/1140 від 17.07.2012 року, постанову № 02/04/1236 від 25.07.2012 року, розпорядження № 106-кр-1-е від 02.08.2012 року, постанову № 01/02/1872 від 23.11.2012 року, постанову № 02/04/1956 від 07.12.2012 року, постанову № 02/04/2010 від 17.12.2012 року, розпорядження № 160-КР-1-е від 25.12.2012 року, постанову № 02/02/935 від 14.05.2013 року.

Стаття 19 Конституції України визначає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Судова колегія, дослідивши матеріали справи, погоджується з висновком суду першої інстанції виходячи з наступного.

Кримське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює свою діяльність на підставі Положення про Кримське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яке затверджене рішенням НКЦПФР №215 від 31.01.2012 та керується у своїй діяльності Конституцією України, Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.10.1996 №448/96-ВР, "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 № 3480- ІV (до 12.05.2006 був чинний Закон України "Про цінні папери та фондову біржу" від 18.06.1991 №1201- XII), "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в України" від 10.12.1997 №710/97-ВР, "Про акціонерні товариства", "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг", "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансування тероризму" та іншими законодавчими актами в межах повноважень, що визначені рішеннями Комісії.

Відповідно до зазначеного Положення основними завданнями Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є: забезпечення в Автономній республіці Крим та місті Севастополі державного регулювання та контролю емісією і обігом цінних паперів та похідних (деривативів), додержання вимог законодавства в цій сфері; захист прав інвесторів шляхом здійснення заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів та законодавства про акціонерні товариства, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень; забезпечення в Автономній республіці Крим та місті Севастополі державного регулювання та контролю за діяльністю емітентів цінних паперів, професійних учасників ринку цінних паперів та у сфері спільного інвестування в межах повноважень, визначених Комісією, та інші завдання які покладені на нього.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року № 448/96-ВР (далі Закон України № 448/96).

Згідно зі ст.6 Закону України № 448/96 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку складається з Комісії як колегіального органу та центрального апарату. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може утворювати територіальні органи у випадках, передбачених у положенні про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Основні завдання Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку визначені у п.4 ч.1 ст.7 Закону України № 448/96, до них, зокрема відноситься захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.

Відповідно до п.1 глави 3 Положення розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: у стрічці новин - протягом одного робочого дня після дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години другого робочого дня після дати вчинення дії; в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії; подання до Комісії - протягом десяти робочих днів після дати вчинення дії.

Єдиний порядок та строки розгляду Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів визначений Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 № 2272, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 № 120/14811 (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних взаємовідносин) (далі - Правила).

Відповідно до п. 2, 4, 9 Розділу IV Правил, уповноваженою особою про вчинення правопорушення складається акт про правопорушення на ринку цінних паперів. Акт про правопорушення на ринку цінних паперів складається та підписується не пізніше 15 робочих днів з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Акти про правопорушення на ринку цінних паперів у межах наданих повноважень мають право складати: Голова Комісії, члени Комісії, директори департаментів, начальники управлінь, начальники відділів, інші працівники центрального апарату Комісії; начальники територіальних органів Комісії, їх заступники, начальники відділів, інші працівники територіальних органів Комісії. Один примірник акта про правопорушення на ринку цінних паперів після підписання надається керівнику або представнику юридичної особи, щодо якої його складено. У разі неявки керівника або представника юридичної особи на підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів один примірник акта не пізніше наступного робочого дня надсилається юридичній особі.

Відповідно до ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.п.8 п.6 Положення про Кримське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Управління має право накладати на юридичних та фізичних осіб, винних у порушенні законодавства про цінні папери, адміністративні стягнення, а також штрафи та інші стягнення в межах повноважень наданих Комісією.

Згідно з ч. 2 ст. 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

У відповідності до ч. 6 зазначеної статті юридична особа може бути притягнута до відповідальності за вчинення правопорушення на ринку цінних паперів не пізніше трьох років з дня його вчинення незалежно від санкції.

Відповідно до п.14 ст.8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" №448/96-ВР від 30.10.1996р. (далі - Закон №448), Комісія має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно ч. 1 ст. 39 Закону України №3480-IV "Про цінні папери та фондовий ринок" розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ст. 40 Закону №448 регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) та додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій", затверджені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року №1470, визначають порядок та строки розгляду Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів.

Відповідно до ч. 8 ст. 11 Закону № 448, невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Розпорядженням № 64-КР-1-Е від 27.06.2012 року за результатами розгляду річної інформації ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислова компанія», наданої до Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2011 рік, встановлені наступні порушення:

нерозміщення позивачем у Загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярної річної інформації за 2011 рік відповідно до обсягу та терміну, встановленому гл.2, п.1 гл.7 розд.5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яка розкривається згідно ст.ст. 39-40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»;

не опублікування в одному з офіційних друкованих видань регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2011 рік;

подання не в повному обсязі до Кримського територіального відділення Комісії регулярної річної інформації емітента цінних паперів, а саме електронної річної інформації за 2011 рік.

Позивачу приписано у термін до 13.07.2012 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, у термін до 16.07.2012 року письмово проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження (а.с. 30-31).

Постановою Комісії № 02/04/1140 від 17.07.2012 року порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислова компанія», керівнику позивача призначено з'явитись для підписання акту та надання письмових пояснень 25.07.2012 року (а.с. 28-29) Постанова отримана уповноваженою особою позивача 19.07.2012 року (а.с. 69).

Згідно висновків акту № 234-КР-1-Е від 25.07.2012 року, Комісією встановлено невиконання ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислова компанія» розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 64-КР-1-Е від 27.06.2012 року (а.с. 26).

Постановою № 02/04/1236 від 25.07.2012 року розгляд справи про адміністративне правопорушення, встановлене актом № 234-КР-1-Е від 25.07.2012 року, призначене на 02.08.2012 року (а.с. 27). Постанова отримана уповноваженою особою позивача 01.08.2012 року, що підтверджується копією поштового повідомлення (а.с. 67).

Постановою № 220-КР-1-Е від 02.08.2012 року, на підставі акту № 234-КР-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів від 25.07.2012 року, за невиконання розпорядження №64-КР-1-Е від 27.06.2012 року до позивача застосовні санкції у вигляді штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян у сумі 17000 грн. (а.с. 24-25).

Розпорядженням №106-КР-1-Е від 02.08.2012 року встановлені порушення Товариством вимог законодавства про цінні папери, які полягали у:

нерозміщенні ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислова компанія» у Загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії про ринок цінних паперів регулярної річної інформації за 2011 рік відповідно до обсягу та терміну, встановленому гл. 2, п. 1 гл. 7 розд. 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яка розкривається згідно ст.ст. 39-40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»;

не опублікуванні в одному з офіційних друкованих видань регулярної річної інформації емітента цінних паперів за 2011 рік;

поданні не в повному обсязі до Кримського територіального відділення Комісії регулярної річної інформації емітента цінних паперів, а саме електронної річної інформації за 2011 рік.

Для усунення сказаних порушень Комісією вже виносилось розпорядження № 64-КР-1-Е від 27.06.2012 року, але воно виконано не було, за що постановою від 02.08.2012 року до позивача застосовані штрафні санкції. Новим розпорядженням Товариству приписано у термін до 03.08.2012 року усунути зазначені порушення чинного законодавства про цінні папери та у термін до 04.08.2012 року письмово проінформувати Комісію про виконання цього розпорядження (а.с. 19-20).

Постанова про накладення штрафних санкцій № 220-КР-1-Е від 02.08.2012 року та розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 106-КР-1-Е від 02.08.2012 року направлені на адресу позивача 02.08.2012 року, що підтверджується супровідним листом № 02/04/1336 (а.с. 23) та отримані уповноваженою особою позивача 07.08.2012 року (а.с. 64).

Постановою Комісії № 01/02//1872 від 23.11.2012 року встановлено невиконання Товариством розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 106-КР-1-Е від 02.08.2012 року та порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів. Керівнику позивача приписано з'явитись 04.12.2012 року для підписання акту та надання письмових пояснень (а.с. 17-18).

Згідно висновків акту № 368-КР-1-Е від 04.12.2012 року, Комісією встановлено невиконання позивачем розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 106-КР-1-Е від 02.08.2012 року (а.с. 14-15).

Постановою № 02/04/1926 від 04.12.2012 року розгляд справи про правопорушення на ринку цінні папери, встановлене актом № 368-КР-1-Е від 04.12.2012 року, призначено на 12.12.2012 року (а.с. 16).

Постановою Комісії № 348-КР-1-Е від 12.12.2012 року на підставі акту № 368-КР-1-Е від 04.12.2012 року за невиконання Товариством розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 106-КР-1-Е від 02.08.2012 року застосовані штрафні санкції у розмірі 5000 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян у сумі 85000 грн. (а.с. 12-13).

Згідно супровідного листа № 02/04/1987 від 12.12.2012 року постанова про накладення штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів № 348-КР-1-Е від 12.12.2012 року направлена на адресу позивача (а.с. 11).

Згідно висновків акту № 376-КР-1-Е від 17.12.2012 року, Комісією встановлено невиконання Товариством розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та фондовий ринок № 130-АР від 24.01.2012 року (а.с. 10).

Постановою Комісії № 02/04/1956 від 07.12.2012 року у відношенні позивача порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, та керівнику запропоновано з'явитись на підписання акту та надання письмових заперечень 17.12.2012 року (а.с. 81).

Постановою № 02/04/2011 від 17.12.2012 року розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, встановлене актом № 376-КР-1-Е від 17.12.2012 року, призначено на 25.12.2012 року (а.с. 9).

Постановою Комісії №356-КР-1-Е від 25.12.2012 року за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та фондовий ринок №130-АР від 24.01.2012 року до позивача застосовані штрафні санкції у розмірі 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 85 000 гривень (а.с. 78).

Також, розпорядженням №549-АР від 25.07.2011 року встановлено порушення ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислово компанія» вимог Закону України «Про акціонерні товариства», а саме: не приведення до 30.04.2011 року статуту та внутрішніх положень Товариства у відповідність з нормами Закону. Товариству був визначений термін для усунення порушень до 25.01.2012 року (а.с. 83).

Розпорядженням №130-АР від 24.01.2012 року у зв'язку з надходженням до Територіального управління клопотання про продовження терміну виконання розпорядження №549-АР від 25.07.2011 року, термін виконання продовжено до 24.07.2012 року. У строк до 30.07.2012 року прзивача зобов'язано письмово проінформувати Комісію про виконання цього розпорядження (а.с. 82).

29.05.2012 року голова правління ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислово компанія» знов звернувся до Територіального управління з клопотанням про продовження дії розпорядження № 130-АР від 24.01.2012 року на шість місяців (а.с. 84), але листом Комісії № 01/02/841 від 05.06.2012 року у задоволенні цього клопотання було відмовлено (а.с. 85-86).

27.07.2012 року ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислово компанія» звернулось до Територіального управління з заявою про зупинення обігу акцій, до якого надало протокол загальних зборів акціонерів Товариства, згідно якого вирішено перетворити ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислово компанія» у ТОВ «Кримсько-Американська торгівельно-промислово компанія», внести відповідні зміни до назви Товариства, при цьому зміни та доповнення до Статуту не вносити (а.с. 43-48).

Розпорядженням Територіального управління №29-КР-1-В від 14.08.2012 року позивачу у зупиненні обігу акцій відмовлено (а.с. 49-50).

Розпорядженням № 160-КР-1-Е від 25.12.2012 року Територіальним управлінням встановлено невиконання позивачем розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 130-АР від 24.01.2012 року. Товариству приписано у термін до 30.04.2013 року усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та у строк до 10.05.2013 року письмово проінформувати уповноважену особу Комісії про виконання цього розпорядження (а.с. 7-8).

Згідно постанови № 02/02/935 від 14.05.2013 року у відношенні ЗАТ «Кримсько-Американська торгівельно-промислово компанія» порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, яке виразилось у не приведення до 30.04.2011 року статуту та внутрішніх положень Товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства». Керівнику позивача запропоновано з'явитись для підписання акту про правопорушення та надання письмових пояснень (а.с. 41-42).

Враховуючи вище викладене на підставі порушення позивачем законодавства про цінні папери, відповідачем в межах наданих повноважень прийнято постанови про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.

Проаналізувавши встановлені порушення та заходи відповідальності за вказані порушення, колегія суддів дійшла висновку, що до позивача застосовані штрафні санкції за кожне порушення на ринку цінних паперів. Встановлений зміст порушення у кожному випадку є самостійним та не має підстав стверджувати про притягнення позивача до юридичної відповідальності двічі за одне й теж саме правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких гуртуються її вимоги та заперечення.

Позивач не надав доказів того, що Територіальним управління Комісії порушений порядок розгляду справ про правопорушення у сфері обігу цінних паперів та відсутні відповідні повноваження.

Сумуючи вище викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Правова оцінка, яку суд першої інстанції дав обставинам справи, не суперечить вимогам матеріального права, а доводи апеляційної скарги щодо їх неправильного застосування є необґрунтованими.

Судове рішення є законним і обґрунтованим та не може бути скасовано з підстав, що наведені в апеляційній скарзі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 198 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін. У ст. 200 КАС України наведені підстави для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

У зв'язку з чим колегія судів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови без змін.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства "Кримсько-амеріканська торгівельно-промислова компанія" залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.06.13р. по праві №801/4655/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.

Повний текст судового рішення виготовлений 05 серпня 2013 р.

Головуючий суддя підпис А.С. Цикуренко

Судді підпис Т.М. Дудкіна

підпис М.А.Санакоєва

З оригіналом згідно

Головуючий суддя А.С. Цикуренко