Ухвала від 12.08.2013 по справі 812/6977/13-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 серпня 2013 року№ 812/6977/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду м. Луганська Матвєєва В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Дочірнього підприємства «Молочна Дистрибьюція-Донецьк», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача - Державний реєстратор відділу державної реєстрації юридичних осіб та ФОП Реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції, Приватне підприємство «Мега Стар Плаза» про скасування рішення від 21.11.2012 щодо зміни місцезнаходження юридичної особи, скасування державної реєстрації змін до установчих документів щодо зміни юридичної адреси, -

ВСТАНОВИВ:

09 серпня 2013 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Дочірнього підприємства «Молочна Дистрибьюція-Донецьк», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача - Державний реєстратор відділу державної реєстрації юридичних осіб та ФОП Реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції, Приватне підприємство «Мега Стар Плаза» про скасування рішення від 21.11.2012 щодо зміни місцезнаходження юридичної особи, скасування державної реєстрації змін до установчих документів щодо зміни юридичної адреси.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя дійшов наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Згідно зі статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

З адміністративного позову вбачається, що до відповідача заявлено дві позовні вимоги різного правового характеру. В п. 3 позовних вимог позивач просить суд скасувати державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ДП «Молочна Дистибьюція-Донецьк» щодо зміни юридичної адреси цього підприємства, проте чому саме з даною вимогою позивач звертається до відповідача - юридичної особи, не зрозуміло, оскільки відповідач не наділений відповідними повноваженнями щодо здійснення скасування державної реєстрації.

Крім того, позивачем також заявлено вимогу про скасування рішення власника ДП «Молочна Дистибьюція-Донецьк» від 21.11.2012 щодо зміни місцезнаходження юридичної особи.

Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 50 КАС України, громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Згідно до вимог ст. 104 КАС України, адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити вимоги у випадках, встановлених законом.

Як вбачається з описової частини позову, позивачем взагалі не зазначено нормативного обґрунтування щодо можливості звернення суб'єкта владних повноважень, в даному випадку Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області, до суду з вимогами щодо скасування рішення власника юридичної особи щодо зміни місцезнаходження юридичної особи.

Зазначене вище унеможливлює вирішення питання про відкриття провадження, а тому суддя розцінює вказані обставини як недоліки позовної заяви.

Згідно з ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи вищевикладене, адміністративний позов підлягає залишенню без руху. В разі невиконання позов буде повернуто позивачу.

Керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області до Дочірнього підприємства «Молочна Дистрибьюція-Донецьк», треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача - Державний реєстратор відділу державної реєстрації юридичних осіб та ФОП Реєстраційної служби Луганського міського управління юстиції, Приватне підприємство «Мега Стар Плаза» про скасування рішення від 21.11.2012 щодо зміни місцезнаходження юридичної особи, скасування державної реєстрації змін до установчих документів щодо зміни юридичної адреси - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків протягом 5-ти днів з дня отримання ухвали шляхом:

- нормативного обґрунтування позовної вимоги щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів щодо зміни юридичної адреси, яка заявлена до відповідача - ДП «Молочна Дистрибьюція-Донецьк»;

- надання нормативного обґрунтування щодо можливості звернення суб'єкта владних повноважень, в даному випадку Ленінської ОДПІ у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області, до суду з вимогою про скасування рішення власника юридичної особи щодо зміни місцезнаходження юридичної особи.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

СуддяВ.В. Матвєєва