ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про залишення позовної заяви без руху
08 серпня 2013 року № 813/6166/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулкевич Ірена Зіновіївна, перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Партнерство» до НКЦПФР в особі Західного територіального управління НКЦПФР про встановлення наявності або відсутності в діях та правах Національної комісії підстав правонаступництва від Державної комісії, правомірність застосування, коментування Національною комісією нормативно - правових актів Державної комісії,-
07 серпня 2013 року на розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Партнерство» до НКЦПФР в особі Західного територіального управління НКЦПФР про встановлення наявності або відсутності в діях і правах Національної комісії підстав правонаступництва від Державної комісії, правомірність застосування, коментування Національною комісією нормативно - правових актів.
Відповідно до вимог ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
В матеріалах справи, відсутній документ, який підтверджує повноваження особи яка підписала позов. Відповідно до вимог ч.4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. З наведеної норми вбачається, що позовна заява повинна бути підписана особисто позивачем або його представником.
Згідно ч.7 ст. 56 КАС України законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Частина 5 статті 106 КАС України передбачає, що одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до вимог п.3 ч.1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача.
Позивачем не вказано повне найменування відповідача, чим порушено норми п.3 ч.1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч.4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про:
1.скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2.зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити павні дії;
3.зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4.стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю;
5.виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6.встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7.примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Досліджуючи позовну вимогу встановити наявність чи відсутність у діях та правах Національної комісії підстав правонаступництва від Державної комісії, правомірність застосування, коментування Національною комісією нормативно - правових актів Державної комісії є необхідним зазначити, що остання викладена некоректно та всупереч ч.4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, адміністративний позов не може містити вимог щодо встановлення наявності чи відсутності підстав правонаступництва.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 105, 106, 107, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Партнерство» до НКЦПФР про встановлення наявності або відсутності у діях та правах Національної комісії підстав правонаступництва від Державної комісії, правомірність застосування, коментування Національною комісією нормативно - правових актів Державної комісії - залишити без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви в строк до 19.08.2013 року включно.
Копію ухвали направити позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.