Ухвала від 06.08.2013 по справі 826/10871/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

Вн. № 8/252

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

06 серпня 2013 року № 826/10871/13-а

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Саніна Б.В., при секретарі судового засідання Борисовій Т. М. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Юпак»

доДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва ДПС

провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

за участю представників:

від позивачаНестеренко О. С. (договір)

від відповідачаСперкач С. В. (довіреність)

ВСТАНОВИВ:

12.07.2013 р. до судді Окружного адміністративного суду міста Києва Саніна Б.В. надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Юпак" (надалі - позивач) до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової служби (надалі - відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 09.01.2013 р. №№ 0000152205 та 0000162208 щодо зниження податку на прибуток на загальну суму 157 214 грн. та податку на додану вартість на загальну суму 170 886 грн., із яких 34 178 грн. штрафні санкції; стягнення з Державного бюджету України на користь позивача судовий збір в розмірі 2 294 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.07.2013 р. позовну заяву було залишено без руху.

На виконання вимог ухвали, 26.07.2013 р. до судді Саніна Б.В. через відділ документального обігу та контролю суду від позивача надійшло клопотання (вх. № 03-4/49954 від 25.07.2013 р.), в якому надано додаткові пояснення та докази, а також додана заява про визнання причин пропущення строку для звернення до суду поважними.

Після усунення недоліків позовної заяви позивачем, ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києві від 26.07.2013 р. провадження по справі було відкрито та призначено до судового розгляду.

Заслухавши представників сторін та розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог, з огляду на наступне.

Позивач 11.07.2013 року наручно подав позовну заяву до Окружного адміністративного суду м. Києва, про що свідчить відповідний реєстраційний напис на першій сторінці позовної заяви (вх. № 10871 від 11.07.2013), при цьому, як вбачається з матеріалів справи, позивач скористався можливістю досудового порядку вирішення спору та звернувся із скаргою від 23.01.2013 р. на податкові повідомлення-рішення від 09.04.2013 р. №№ 0000152205 та 0000162208 до Державної податкової служби у м. Києві, опісля звернувся з повторною скаргою від 10.04.2013 р. до Державної податкової адміністрації України, за результатом розгляду якої було прийняте рішення № 834/6/98-88-ІО-01-15 від 29.04.2013 р.

Згідно ч.4 ст.99 КАС України, якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

В наданій позивачем заяві щодо поважності причин пропуску звернення до суду зазначено, що відповідь за останньою скаргою ТОВ «Юпак» отримало після травневих свят 2013 р. В свою чергу, позивачем вказано про скрутне фінансове (матеріальне) становище у період з травня-червня 2013 р., у зв'язку з чим ТОВ «Юпак» не мало можливості сплатити судовий збір для подання даного позову до адміністративного суду в межах строку, передбаченого ст.99 КАС України.

Однак, суд не вбачає зазначені обставини та підстави причини пропуску строку звернення до суду поважними тому, що в судовому засіданні встановлено про відсутність вказаного у заяві скрутного матеріального становища, оскільки кошти були на рахунку ТОВ «Юпак», що не спростовано під час пояснень з цього приводу позивачем, але призначались на інші потреби.

З огляду на вищенаведене, згідно ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог КАС України визнаються обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій.

Також, суд звертає увагу на те, що встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених КАС України певних процесуальних дій. Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.

Згідно ч.2 ст.5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

В свою чергу, п.9 ч.1 ст.155 КАС України передбачено, що суд своєю ухвалою залишає позовне заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Зважаючи на вищенаведене та керуючись ст. ст. 5, 99, 100, 155, 158-163, 254 КАС України, Окружного адміністративного суду міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Юпак" до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової служби залишити без розгляду.

2. У випадку оскарження ухвали матеріали справи будуть скеровані до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.

Суддя Б.В. Санін

В судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини ухвали, повний текст ухвали було виготовлено та підписано 06.08.2013 р.