ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
23 липня 2013 року 12:26 № 826/10607/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.;
при секретарі Мальчик І.Ю.,
за участю сторін:
представників позивача: Улянчук Ю.А., Улянчук А.Ю.,
представника відповідача: Гаджиєва Р.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна-Сіті» до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними дій та скасування наказу,-
Позивач звернувся до суду з позовом до ДПІ у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві про визнання протиправними дій та скасування наказу, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що відповідачем видано наказ про проведення перевірки, без встановлених законом підстав, чим порушено законні права та інтереси позивача.
У позовній заяві позивач просить суд: визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві щодо ухвалення наказу №148 від 02.07.2013р. про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Чайна-Сіті» та скасувати наказ №148 від 02.07.2013р. про призначення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Чайна-Сіті», як юридичний наслідок протиправних дій Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві.
У судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали повністю.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав повністю з підстав, викладених у запереченнях на позов та просив суд в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши представників позивача, представників відповідача, суд дійшов наступних висновків:
На підставі наказу №148 від 02.07.2013р. та направлення від 02.07.2013р. №100/26-58-22-08, винесених Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, на підставі пп.78.1.1 п.78.1 ст.78, пп.82.2 ст.82 Податкового кодексу України, проведена документальна позапланова виїзна перевірка ТОВ «Чайна-Сіті» з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині повноти нарахування та сплати податку на прибуток та податку на додану вартість при взаємовідносинах з ТОВ «Конкорд-Ексім» за період з 01.03.2012р. по 31.03.2012р. Перевірка проводилась в період з 02.07.2013р. по 03.07.20132р.
Позивач вважає, що наказ про проведення позапланової виїзної документальної перевірки прийнятий з порушенням норм чинного законодавства, оскільки для призначення і проведення перевірки відсутні підстави, передбачені податковим кодексом.
Відповідно до пп. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно пп.62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України, податковий контроль здійснюється шляхом перевірок та звірок, відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу відносин.
Згідно з пунктом 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Відповідно до п.75.1. ст. 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно пп. 75.1.2. п.75.1. ст. 75 Податкового кодексу України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до пп. 78.1.4. п. 78.1. ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється якщо виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту.
Пунктом 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України зазначено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до п.п. 78.1.1. ст. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України зазначено, документальна позапланова перевірка здійснюється за наслідками податкової інформації перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві направило лист №12/04 від 12.04.2013р. в якому відповідач просить ТОВ «Чайна-Сіті» надати протягом 10 робочих днів з дня отримання даного запиту, пояснення та їх документальне підтвердження з питань здійснення фінансово-господарських операцій з ТОВ «Конкорд-Ексім» (код ЄДРПОУ 36857538) за весь період здійснення фінансово-господарських операцій з вказаним контрагентом. Листом №12/04 від 12.04.2013р відмовило відповідачу у наданні запитуваної інформації та копій документів повідомивши, що підприємство не має можливості надати документи зазначені в запиті, до перевірки у зв'язку з тим, що вказані документи знаходяться в експертній установі для проведення судово-економічної експертизи, призначеної Ухвалою від 26.02.2013р. Господарського суду Харківської області по справі №5023/3578/12 за позовом ТОВ «Чайком» до ТОВ «Чайна-Сіті», ТОВ«Скілд» про стягнення коштів.
На підставі п.п. 78.1.1. ст. 78.1 ст. 78 , п.82.2 ст.82 Податкового кодексу України, та доповідної записки заступника начальника управління податкового аудиту Васецької І.В., наказом, у зв'язку з ненаданням пояснень та їх документального підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби, призначено документальну позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства в частині повноти нарахування та сплати податку на прибуток та податку на додану вартість при взаємовідносинах з ТОВ «Конкорд-Ексім» за період з 01.03.2012р. по 31.03.2012р. перевірка проводилась в період з 02.07.2013р. по 03.07.2013р.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В даному випадку відповідачем доведено правомірність своїх дій.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що ДПІ у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві при винесені оскаржуваного наказу, діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог позивача та відсутність підстав для їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд,-
В задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна-Сіті» - відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений та підписаний суддею 29.07.13 р.
Суддя Є.В. Аблов