Україна
Іменем України
25 грудня 2008 року справа № 22-а-9900/08
зал судового засідання у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Горбенко К.П.,
суддів: Шаптали Н.К.,
Юрченко В.П.,
при секретарі Запорожцевій Г.В. за участю позивача: за участю представників відповідача: розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
ОСОБА_1. Винник О.Ю., Рудницької М.В., Воробйової О.В. Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області
на постанову Донецького окружного адміністративного суду
від
14 липня 2008 року
по адміністративній справі
№ 2-а-17/08 (суддя Могильницький М.С.)
за позовом
ОСОБА_1
до
Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області
про
визнання недійсним податкового повідомлення-рішення за № 0000181740/0/1645 від 10.04.2007 року, визнання недійсним податкових вимог Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області № 1/378 від 07.05.2007 року та № 2/616 від 09.07.2007 року,-
14.07.2008 року Донецьким окружним адміністративним судом прийнято постанову по справі № 2-а-17/08, якою задоволено позов фізичної особи - підприємця ОСОБА_1до Слов'янської ОДПІ про визнання недійсними податкового повідомлення - рішення від 10.04.2007 р. № 0000181740/0/1645 першої податкової вимоги № 1/378 від 07.05.2007 р., другої податкової вимоги № 2/616 від 09.07.2007 р. в повному обсязі.
Відповідач, не погодившись з постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, посилаючись на те, що постанова прийнята судом з порушенням норм матеріального права, а саме: ст. 7 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" в редакції Указу Президента від 28.06.1999 р. № 746/99 та вона підлягає скасуванню.
Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, заслухавши сторін, Які прибули в судове засідання, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
СПД ФО ОСОБА_1, згідно наданого банківського реєстру платіжних доручень по надходженню грошових коштів за 2004, 2005, 2006 роки, здійснював діяльність: торгівля скрапленим газом пропан - бутан.
ОСОБА_1 здійснював підприємницьку діяльність та звітував по спрощеній системі оподаткування на підставі поданих заяв на право здійснення спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва на 2004, 2005, 2006 роки з вказанням видів діяльності: торгово-закупочна діяльність (крім взуття, шкіри, хутра, меблі), роздрібна торгівля іншими видами товарів без вказання торгівлі скрапленим газом - пропан, бутан.
Як вбачається з матеріалів справи, суд першої інстанції при винесені рішення прийшов до висновку, що дії ОСОБА_1 з роздрібної торгівлі скрапленим газом пропан - бутан є цілком обґрунтованим та відповідаючи ми чинному чинному законодавству.
Також суд першої інстанції послався на те, що вимоги позивача ґрунтуються на положенні Закону України № 2505-ІУ від 25.03.2005 року "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005" рік та деякі інші законодавчі акти України" (Далі ЗУ № 2505-ІV), п. 4 розділу II (Прикінцеві положення) якого встановлено, що з 1 липня 2005 року до прийняття Закону України "Про спрощену систему оподаткування» Указ Президента України № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва" (Далі Указ Президента України № 727/98) застосовується з урахуванням таких особливостей: спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва не І поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з оптовою та роздрібною торгівлею підакцизних пально-мастильних матеріалів, і не розповсюджується на позивача, оскільки скраплений газ пропан - бутан не являється підакцизним товаром.
Суд в постанові посилається на те, що відповідно до Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-97, скраплений газ бутан та пропан не відносяться до групи пально - мастильних матеріалів, а є продуктами нафтоперероблення та відносяться до відповідної групи 23.2 ДКПП «Продукти нафтоперероблення» та на те, що відповідно до Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)" затверджено ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію), тобто визначено перелік підакцизних товарів, серед яких скраплений газ пропан, бутан або їх суміші не зазначено.
Таким чином суд дійшов висновку про те, що скраплений газ пропан, бутан та скраплена суміш таких газів не можуть вважатися підакцизними пально - мастильними матеріалами.
Колегія суддів не погоджується такого рішення суду першої інстанції виходячи з наступного.
Пунктом 4 розділу II (Прикінцеві положення) Закону України № 2505-ІУ встановлено, що з 1 липня 2005 року до прийняття Закону України «Про спрощену систему оподаткування» Указ Президента України № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» застосовується з урахуванням таких особливостей: спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з оптовою та роздрібною торгівлею підакцизних пально-мастильних матеріалів.
Зазначені зміни до Указу Президента України № 727/98 є преамбулою Указу № 727/98. який діяв до внесення в нього змін у вигляді викладення його в новій редакції Указом Президента України № 746/99 від 28.06.1999 року, та не являються нормою прямої дії, в той же час статтею 7 цього ж Указу та статтею 7 Указу Президента України від 28.06.1999 року № 746/99 (Далі Указ № 746/99) "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності" суб'єктів малого підприємництва» встановлено, що спрощена система оподаткування, облік] та звітності не може бути застосована до фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи та здійснюють торгівлю лікеро - горілчаними, табачними виробами та пально-мастильними матеріалами.
Отже, ст. 7 Указу Президента України від 28.06.1999 року № 746/99 доповнює п. 4 розділу II (Прикінцеві положення) Закону України № 2505-ІV, а не суперечить йому, тобто, п. 4 розділу II (Прикінцеві положення) Закону України № 2505-ІV забороняє господарську діяльність, пов'язану з оптовою та роздрібною торгівлею підакцизних пально-мастильних матеріалів на спрощеній системі оподаткування, а ст. 7 Указу Президента України від 28.06.1999 року № 746/99 забороняє торгівлю пально-мастильними матеріалами на спрощеній системі оподаткування, незалежно від того, чи є вони підакцизними чи ні.
Листом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 14.12.2004 р. № 8737 зазначено, що згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016-97 затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 30.12.1997 р. № 822, пропан скраплений та бутан скраплений віднесені до групи 23 "Кокс, продукти нафтопереробки та паливо ядерне" під відповідними кодами 23.20.21.100 та 23.20.21.200.
Відповідно скраплений газ пропан - бутан являється паливом, яке відноситься до групи пально-мастильних матеріалів.
Листом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 21.06.2004 р. № 4123 зазначено, що відповідно до листа Держкомстандартизації, метрології та сертифікації України від 15.11.2000 N 4591/5-3/7 визначення терміна "паливо" наводиться в п. 4.27 ДСТУ 3437-96 "Нафтопродукти. Терміни та визначення", а саме: "Паливо" - загальне поняття, яким позначають матеріали, що використовуються як джерело енергії.
Таким чином позивач повинен був здійснювати торгівлю скрапленим газом пропан -бутан звітуючи за загальною системою оподаткування.
Постанова в повному обсязі складена 29 грудня 2008 року.
Керуючись ст. 195-196, п.3 ч.1 ст. 199, ч.4 ст. 202, п.3 ч.1 ст. 206, ст. 207 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 липня 2008 року у справі № 2а-17/08 - задовольнити.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 липня 2008 року - скасувати.
В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення за № 0000181740/0/1645 від 10.04.2007 року, визнання недійсним податкових вимог Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області № 1/378 від 07.05.2007 року та № 2/616 від 09.07.2007 року - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя К.П. Горбенко
Н.К. Шаптала
Судді В.П. Юрченко
Україна
Іменем України (вступна та резолютивна частина)
25 грудня 2008 року справа № 22-а-9900/08
зал судового засідання у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Горбенко К.П.,
суддів: Шаптали Н.К.,
Юрченко В.П.,
при секретарі Запорожцевій Г.В. за участю позивача: за участю представників відповідача: розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
ОСОБА_1. Винник О.Ю., Рудницької М.В., Воробйової О.В. Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області
на постанову Донецького окружного адміністративного суду
від
14 липня 2008 року
по адміністративній справі
№ 2-а-17/08 (суддя Могильницький М.С.)
за позовом
ОСОБА_1
до
Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області
про
визнання недійсним податкового повідомлення-рішення за № 0000181740/0/1645 від 10.04.2007 року, визнання недійсним податкових вимог Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області № 1/378 від 07.05.2007 року та № 2/616 від 09.07.2007 року,-
Апеляційну скаргу Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 липня 2008 року у справі № 2а-17/08 - задовольнити.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 липня 2008 року - скасувати.
В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення за № 0000181740/0/1645 від 10.04.2007 року, визнання недійсним податкових вимог Слов'янської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області № 1/378 від 07.05.2007 року та № 2/616 від 09.07.2007 року - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя К.П. Горбенко
Н.К. Шаптала
Судді В.П. Юрченко