233 Справа № 233/4661/13-ц
01 серпня 2013 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Бєлостоцької О.В.
при секретарі Теліціній О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі Територіального відокремленого безбалансового відділення № 10004/063 філії - Донецьке обласне управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
27 червня 2013 року Публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» в особі ТВБВ № 10004/063 філії - Донецьке обласне управління АТ «Ощадбанк» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення суми боргу за кредитним договором, зазначивши, що відповідно до умов кредитного договору № 990, укладеного 28 вересня 1995 року між Костянтинівським відділенням № 2866 Ощадбанка України, правонаступником якого є позивач, Міроненко Н.В. отримала від позивача кредит в розмірі 300000000 крб. строком на п'ять років зі сплатою 70% річних за користування кредитними коштами. В забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором Міроненко Н.В. 28 вересня 1995 року між позивачем та ОСОБА_1 було укладено договір поруки, відповідно до умов якого ОСОБА_1 взяв на добровільних засадах на себе зобов'язання перед банком відповідати в повному обсязі за зобов'язаннями позичальника, які виникають з умов кредитного договору. Приймаючи до уваги, що позичальник Міроненко Н.В. неналежним чином виконувала передбачені договором зобов'язання щодо повернення суми кредиту та сплати відсотків, станом на 16 травня 2013 року заборгованість за кредитним договором становить 7352 грн. 58 коп., які позивач просить стягнути на його користь з ОСОБА_1, судові витрати покласти на відповідача.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач ОСОБА_1 помер 22 січня 2000 року, факт смерті зареєстрований Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Костянтинівка Костянтинівського міськрайонного управління юстиції Донецької області, актовий запис № 132 від 26 січня 2000 року.
Представник позивача - ПАТ «Державний ощадний банк України» в особі ТВБВ № 10004/063 філії - Донецьке обласне управління АТ «Ощадбанк» - в судове засідання не з'явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій не заперечував проти закриття провадження у справі у зв'язку зі смертю відповідача.
В силу п. 6 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо померла фізична особа, яка була однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Приймаючи до уваги викладене, враховуючи, що представник позивача не заперечує проти закриття провадження у справі, суд вважає, що провадження по справі за позовом ПАТ «Державний ощадний банк України» в особі ТВБВ № 10004/063 філії - Донецьке обласне управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, слід закрити у зв'язку зі смертю відповідача, роз'яснивши при цьому позивачеві наслідки закриття провадження у справі, передбачені ч. 3 ст. 206 ЦПК України, відповідно до якої у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Керуючись ст.ст. 205, 206 ЦПК України, -
Закрити провадження у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі Територіального відокремленого безбалансового відділення № 10004/063 філії - Донецьке обласне управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Костянтинівський міськрайонний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, або у разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: