Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
про повернення позовної заяви
30 липня 2013 р. Справа № 820/6300/13-а
Cуддя Харківського окружного адміністративного суду Зоркіна Ю.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківської міської ради про визнання дій незаконними, скасування рішення,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом, у якому просить суд визнати протиправними дії уповноважених посадових осіб Управління земельних відносин Харківської міської ради по складанню та затвердженню акту обстеження, визначення меж, площі, конфігурації земельної ділянки № 4054/12 від 13.12.2012 року; визнати протиправними дії комісії Виконавчого комітету Харківської міської ради для визначення збитків власникам землі та землекористувачам по складанню акту про визначення збитків № 322 від 20.12.2012 року, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Харківської міської ради № 864 від 26.12.2012 року; визнати нечинним та скасувати рішення Виконавчого комітету Харківської міської ради № 864 від 26.12.2012 року «Про затвердження акту про стягнення збитків»
Вирішуючи питання в порядку ст..107 КАС України суд зазначає наступне. Відповідно зі ст. 6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена Кодексом адміністративного судочинства України.
Як вбачається зі змісту позовної заяви і копій документів, доданих до неї, відповідачем по справі визначену Харківську міську раду. Відповідно до ч. 3 ст. 140 Конституції України, ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування України" від 21.05.1997 року № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради, їх виконавчі органи віднесено до органів місцевого самоврядування. Місцеві ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законам.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України розгляд адміністративних справ, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, віднесено до підсудності місцевих загальних судів, як адміністративних судів.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вказана заява, враховуючи статус відповідача - органу місцевого самоврядування, підсудна місцевому загальному суду, як адміністративному суду. Згідно п.6 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене вище, керуючись п.1 ч.1 ст.18, ч.2 ст.107, п.6 ч.3 108 КАС України, -
ухвалив:
Позовну заяву повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.1 ст.18, ст.19 КАС України він має право звернутися з зазначеним позовом до місцевого загального суду за правилами територіальної підсудності адміністративних справ.
Копію ухвали, разом з адміністративним позовом направити позивачеві по справі.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
Суддя Зоркіна Ю.В.