Постанова від 25.07.2013 по справі 121/5059/13-а

Справа № 121/5059/13-а

2-а/121/344/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кайро І.А., за участю секретаря Шевчук Н.О., представника позивача Савопуло Б.М., представника відповідача Нізамутдінова М.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ялті адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » до Ялтинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Ялтинської міської ради у якій просить суд визнати протиправним та скасувати рішення 26 сесії 6 скликання Ялтинської міської ради № 464 від 26 грудня 2012 року; зобов'язати Ялтинську міську раду на найближчій сесії розглянути питання про надання згоди ТОВ «Золотий берег 2011» на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки орієнтовною площею 0,0600 га в оренду строком на 49 років, для обслуговування торгівельного павільйону, що знаходиться за адресою: м. Ялта, вул. Свердлова, 7б з земель комунальної власності Ялтинської міської ради.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є власником нерухомого майна - нежитлова будівля торгівельного павільйону - кафе літера Т: торгівельний павільйон - кафе 6-1площею 21,6 кв. метрів, санвузол 6-2 площею 1,7 кв. метрів, відкрита тераса літера Т' площею 30,8 кв. метрів, що знаходиться за адресою: м. Ялта, вул. Свердлова, 7б. позивач звернувся до Ялтинської міської ради із клопотанням про надання дозволу на складення проекту землеустрою по відведенню в оренду земельної ділянки площею 0,0600 га строком на 49 років для обслуговування торгівельного павільйону. Рішенням Ялтинської міської ради від 26 грудня 2012 року позивачу було відмовлено наданні дозволу на складення проекту землеустрою по відведенню вказаної земельної ділянки, мотивуючі відмову пропозицією постійної комісії Ялтинської міської ради по землекористуванню та екології, і що землі загального користування надаються в оренду через аукціон, та у зв'язку з відсутністю висновку Кримського республіканського протизсувного управління, однак зазначені вимоги не можуть слугувати підставою для відмови в наданні дозволу на складання проекту землеустрою.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимогу підтримав з тих самих підстав.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що спірне рішення прийнято у відповідності до діючого законодавства, та підстав для його скасування не має. Надати земельну ділянку у користування позивачу неможливо, оскільки земельна ділянка загального користування передається у користування на підставі аукціону, а ні іншим шляхом. Крім того, позивачем не був наданий висновок протизсувного управління, у зв'язку з чим вирішувати питання про надання земельної ділянки в оренду передчасне.

Вислухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно дослідивши надані докази, суд вважає,

що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 2 ч. 3 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони, зокрема, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено), з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації та інше.

Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин, це є виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад.

Згідно з ч. 1 ст. 124 ЗК України. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній с або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу.

Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Золотий берег-2011» 31 жовтня 2013 року звернулось до Ялтинської міської ради із заявою про надання товариству в довгострокову оренду строком на 49 років земельної ділянки під існуючими будівлями площею 60 кв. метрів (0,0600 га) для обслуговування та реконструкції об'єкту (а.с.5).

Рішенням Ялтинської міської ради № 464 від 26 грудня 2012 року (а.с.6) товариству з обмеженою відповідальністю «Золотий берег-2011» відмовлено в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки площею 0,0060 га для облаштування та обслуговування торгівельного павільйону за адресою: АРК, м. Ялта,вул. Свердлова, 7-б, з земель,що знаходяться у віданні Ялтинської міської ради, оскільки землі загального користування надаються в оренду через аукціон та, у зв'язку з відсутністю висновку Кримського республіканського протизсувного управління.

Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування та їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі та у межах повноважень та засобами, передбаченими Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 124 ЗК України, передача в оренду земельних ділянок,що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою,третьою статті 134 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 134 ЗК України, не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі: розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

Таким чином, оспорюване рішення суб'єкту владних повноважень є протиправним в частині відмови в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки з мотивів що дана ділянка повинна надаватися в оренду через аукціон, оскільки на земельній ділянці знаходиться нерухоме майно - нежитлові приміщення належні товариству з обмеженою відповідальністю «Золотий берег 2011», що підтверджено копією свідоцтва про право власності на нерухоме майно (а.с.7,8).

Відповідно до ч.ч.2,3 ст. 123 ЗК України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Таким чином, оспорюванне рішення суб'єкту владних повноважень є протиправним і в частині відмови в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки з мотивів відсутності висновку Кримського республіканського протизсувного управління, оскільки дана підстава для відмови не передбачена ч. 3 ст. 123 ЗК України.

При цьому, при скасуванні рішення суб'єкту владних повноважень № 464 від 26 грудня 2012 року Ялтинська міська рада повинна бути зобов'язана повторно розглянути заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий берег 2011» про надання дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки.

На підставі п. 1 ч. 2 ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про: визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Інші доводи представника позивача відносно законності прийнятого рішення не можуть бути прийняті судом до уваги, оскільки не відповідають підставам відмови у передачі в оренду спірної земельної ділянки. Відсутність узгоджень протизсувного управління також не може бути підставою для відмови у дачі дозволу на розробку проекту землеустрою, оскільки вказаний висновок може бути отримана позивачем у процесі розробку проекту відводу.

Оскільки позовні вимоги задоволені, з місцевого бюджету м. Ялта на користь ториста з обмеженою відповідальністю «Золотий берег 2011» підлягають стягненню судові витрати в сумі 34,41 гривень.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6,11, 71, 159-163 КАС України, ст. 13 Конституції України, ст.ст. 24,26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 116, 120, 122, 123, 124,134 ЗК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Ялтинської міської ради № 464 від 26 грудня 2012 року «Про відмову Товариству з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу в оренду земельної ділянки площею 0,0060 га для обслуговування торгівельного павільйону за адресою; АРК , м. Ялта, вул. Свердлова 7-б, із земель Ялтинської міської ради».

Зобов'язати Ялтинську міську раду на найближчій черговій сесії розглянути заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » від 31 жовтня 2012 року про надання у довгострокову оренду строком на 49 років земельної ділянки під існуючими спорудами площею 0,0060 га для обслуговування та реконструкції об'єкту за адресою: м. Ялта, вул. Свердлова 7-б .

Стягнути з Ялтинської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Золотий берег - 2011 » судові витрати в сумі 34 (тридцять чотири) гривень 41 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.

Суддя: