Ухвала від 26.07.2013 по справі 812/4700/13-а

10.1

УХВАЛА

26 липня 2013 року Справа № 812/4700/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Ігнатович О.А.

та

представників сторін:

від позивача - не прибув

від відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

заяву управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року у справі № 812/4700/13-а

за адміністративним позовом

управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області

до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по сплаті штрафної санкції та пені у розмірі 2355,80 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 13 червня 2013 року у справі № 812/4700/13-а адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті штрафної санкції та пені у розмірі 2355,80 грн. задоволений повністю: з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області стягнуто заборгованість по сплаті штрафної санкції за несвоєчасну сплату єдиного внеску у сумі 858,27 грн. та пеню за несвоєчасну сплату єдиного внеску у сумі 1497,53 грн. (арк. справи 14-15).

04 липня 2013 року управлінню Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області на примусове виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 13 червня 2013 року у справі № 812/4700/13-а видано виконавчий лист (18, 24, довідковий лист).

18 липня 2013 року до відділу діловодства та обліку звернень громадян суду за вхідним реєстраційним номером 23791 від управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області надійшла заява про виправлення помилки у виконавчому листі № 812/4700/13-а, виданому Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року про стягнення з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області заборгованості по сплаті штрафної санкції за несвоєчасну сплату єдиного внеску у сумі 858,27 грн. та пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску у сумі 1497,53 грн., щодо помилкового зазначення «коду ЄДРПОУ НОМЕР_1» замість «реєстраційного номеру облікової картки платника податків НОМЕР_1» (арк. справи 23).

Згідно автоматичного розподілу заяви між суддями автоматизованою системою документообігу суду для розгляду заяви управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року у справі № 812/4700/13-а, визначена суддя Чернявська Т.І.

У судове засідання представники сторін не прибули, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином (арк. справи 28, 29). Заявою від 24 липня 2013 року № 3775/07-19 управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області просить розглянути справу за заявою про виправлення помилки у виконавчому листі без участі його представника (арк. справи 30).

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суд може з власної ініціативи або за заявою особи, що брала участь у справі, чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Особи, які беруть участь у справі, повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень (частина 2 статті 169 КАС України).

Оскільки неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду, суд ухвалив, розглядати заяву про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року у справі № 812/4700/13-а, за відсутністю представників сторін.

Розглянувши заяву управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року у справі № 812/4700/13-а, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про виправлення помилки у виконавчому листі такою, що підлягає задоволенню, з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом у судовому засіданні, аналогічна за змістом помилка щодо зазначення коду ЄДРПОУ замість реєстраційного номеру облікової картки платника податків боржника міститься і в постанові Луганського окружного адміністративного суду від 13 червня 2013 року у справі № 812/4700/13-а.

Із картки страхувальника судом встановлено, що реєстраційним номером облікової картки платника податків - фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, є номер НОМЕР_1 (арк. справи 5).

Враховуючи, що в постанові Луганського окружного адміністративного суду від 13 червня 2013 року у справі № 812/4700/13-а судом зроблено описку, суд вважає за необхідне виправити допущену у резолютивній частині постанови описку щодо зазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податків боржника.

Частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, чи прокурора, який здійснював у цій справі представництво інтересів громадянина або держави в суді, видається один виконавчий лист.

Відповідно до частини 1 статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».

Частиною 2 статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом. Суд розглядає заяву в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неприбуття у судове засідання стягувача і боржника, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає судовому розгляду. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити стягнення за виконавчим листом, а також витребувати виконавчий лист (частина 3 статті 259 Кодексу адміністративного судочинства України).

Частиною 1 статті 19 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-XIV «Про виконавче провадження» (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), серед іншого, встановлено, що у виконавчому документі зазначається резолютивна частина рішення та найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за його наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за його наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші відомості, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, такі як дата і місце народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника тощо.

Враховуючи вимоги пункту 4 частини 1 статті 19 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-XIV «Про виконавче провадження» (в редакції що діяла на час виникнення спірних правовідносин), а також те, що під час судового засідання знайшла своє підтвердження помилка, допущена у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року у справі № 812/4700/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті штрафної санкції та пені у розмірі 2355,80 грн., суд вважає за необхідне її виправити.

Керуючись статтями 158, 160, 165, 169, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області про виправлення помилки у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року у справі № 812/4700/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті штрафної санкції та пені у розмірі 2355,80 грн. задовольнити.

Виправити в постанові Луганського окружного адміністративного суду від 13 червня 2013 року та у виконавчому листі, виданому Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року у справі № 812/4700/13-а за позовом управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті штрафної санкції та пені у розмірі 2355,80 грн. описку щодо зазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податків боржника.

Вважати реєстраційним номером облікової картки платника податків фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 НОМЕР_1.

Виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 04 липня 2013 року у справі № 812/4700/13-а за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Сватівському районі Луганської області до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті штрафної санкції та пені у розмірі 2355,80 грн., здійснювати з урахуванням даної ухвали.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя Т.І. Чернявська