Ухвала від 25.07.2013 по справі 807/2645/13-а

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без розгляду

25 липня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2645/13-а

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Маєцька Н.Д., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Управління соціального захисту населення Хустської міської ради до ОСОБА_1 про зобов»язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Хустської міської ради звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ОСОБА_1, в якій просить зобов»язати ОСОБА_1 повернути надмірно виплачені кошти в розмірі 3383, 64 гривні за період з 06.09.2006 року по 08 липня 2007 року.

До позовної заяви додано клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з адміністративним позовом. Клопотання мотивовано тим, що позивач неодноразово звертався з даним позовом до суду, однак позовну заяву було залишено без розгляду, а тому вважає, що строк звернення до суду ним не пропущений.

Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті.

Відповідно до статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Як вбачається із вхідного штампу Закарпатського окружного адміністративного суду позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 24.07.2013 року.

Разом з тим, підстави, що давали суб»єкту владних повноважень право на пред»явлення даних вимог виникли в грудні 2012 року, що підтверджується постановою Вищого адміністративного суду України від 06 листопада 2012 року, якою відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 в частині визнання дій неправомірними та зобов»язання Управління праці та соціального захисту населення Хустської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1 суму коштів недоотриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 06 вересня 2006 року по 08 липня 2007 року включно у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.

За таких обставин, суд приходить до переконання, що позивачем пропущено строк для звернення до адміністративного суду з даним позовом, встановлений ч. 2 статті 99 КАС України.

Та обставина, що позивач з даним позовом неодноразово звертався до суду, однак позовну заяву було залишено без розгляду, суд не вважає поважною причиною пропуску строку звернення до суду. Крім того, дана обставина не підтверджена жодним доказом.

Відповідно до статті 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовну заяву позивачем подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. 99, 100, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Хустської міської ради до ОСОБА_1 про зобов»язання вчинити дії - залишити без розгляду.

2. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.

Суддя Н.Д. Маєцька