Постанова від 15.07.2013 по справі 806/4500/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 806/4500/13-a

категорія 10.1

15 липня 2013 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Шимоновича Р.М.,

розглянувши у порядку скороченого провадження у м. Житомирі адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 3455,43 грн.,-

встановив:

Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області звернулось з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, посилаючись на те, що відповідач в порушення вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08 липня 2010 р. №2464-VI, не сплатив заборгованість зі сплати єдиного внеску у сумі 3455,43 грн. за квітень-грудень 2012 року.

Ухвалу про відкриття скороченого провадження у справі відповідач отримав 25 червня 2013 р., заперечень на позовну заяву на надіслав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 08.07.2010 р. № 2464-VI (далі - Закон) (у редакції, яка діяла на момент виникнення недоїмки).

Судом встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області.

Як вбачається з Розрахунку суми заборгованості та Таблиці 2 "Нарахування єдиного внеску" за 2012 рік, відповідач самостійно визначив собі суму єдиного внеску, що підлягає сплаті за квітень-грудень 2012 року в розмірі 3455,43 грн.

Управлінням Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області відповідачу була сформована вимога №Ф-213 від 21 лютого 2013 р., яку відповідач отримав 05 березня 2013 р., що підтверджується копією поштового повідомлення-про вручення.

Абзацами 6, 7 ч. 4 ст. 25 Закону передбачено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Недоїмка у сумі 3455,43 грн. вважається узгодженою, оскільки відповідач доказів оскарження вимоги №Ф-213 від 21 лютого 2013 р. не надав, як і доказів погашення вказаної суми боргу.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Судові витрати, відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, не стягуються.

Керуючись ст. ст. 183-2, 256 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області 3455,43 грн. заборгованості зі сплати єдиного внеску за квітень-грудень 2012 року.

Допустити постанову до негайного виконання.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя Р.М.Шимонович