Справа № 817/1917/13-а
15 липня 2013 року 09год. 05хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Комшелюк Т.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Рівненській області
до ФОП ОСОБА_1
про стягнення суми штрафних санкцій, -
Судом встановлено, що 20.12.2012 року працівниками РУ Департаменту САТ ДПА України в Рівненській області проведена перевірка з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами у господарській одиниці - магазині, що розташований в АДРЕСА_1 та належить відповідачу - ФОП ОСОБА_1.
Під час проведення перевірки встановлено порушення відповідачем вимог ч. 4 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, а саме: факт реалізації тютюнових виробів з марками акцизного податку, що містять ознаки підробки.
За результатами перевірки складено акт №257/01/НОМЕР_1 від 21.12.2012 року.
На підставі вищевказаного акта перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області 17.01.2013 року прийняте рішення №1702330007/21 про застосування до відповідача фінансових санкцій - штрафу в розмірі 1700,00грн. Вказане рішення направлялося відповідачу та вважається врученим у встановленому законом порядку. На момент розгляду адміністративної справи рішення №1702330007/21 відповідачем не оскаржувалося, а відтак, є чинним.
Згідно із ч. 4 ст. 11 Закону №481/95-ВР алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством. У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.
Відповідно до ст. 16 Закону №481/95-ВР контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Абзацом 15 частини 2 статті 17 Закону №481/95-ВР передбачено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору до суб'єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000р. N1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України (далі - Департамент) визначено органом, що здійснює ліцензування видів діяльності, пов'язаних з виробництвом, оптовою та роздрібною торгівлею спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, виготовленням парфумерно-косметичної продукції з використанням спирту етилового.
Абзацом 2 пункту 2.2 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України від 10.02.2007р. №71 (далі - Положення), передбачено, що до основних завдань департаменту належить здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів.
Згідно з п.3.19 Положення до функцій Департаменту належить застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
Пунктом 6.4. Положення на Регіональні управління, що підпорядковані Департаменту, покладено здійснення в межах їх компетенції контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, додержанням норм виходу спирту та його втрат при виробництві алкогольних напоїв суб'єктами господарювання; ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, зупинення дії та анулювання виданих ними ліцензій; проведення перевірок діяльності суб'єктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, участь в інвентаризації спирту, готової продукції та сировини; застосування до суб'єктів господарювання у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами; звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.
Таким чином, позивачем у межах повноважень та у спосіб, передбачений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. №790 (далі - Порядок) прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій.
За наведених обставин, позовні вимоги ґрунтуються на чинному законодавстві, підтверджені належними і допустимими доказами, а відтак, належать до задоволення повністю.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач - суб'єкт владних повноважень звільняється від сплати судового збору.
Згідно з ч. 1 абз. 9 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Керуючись статтями 160-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ФОП ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Постанова належить негайному виконанню.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Комшелюк Т.О.