Постанова від 18.07.2013 по справі 812/5238/13-а

10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 липня 2013 року Справа № 812/5238/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Судді: Кисельової Є.О.

при секретарі: Гришиній О.Ю.,

за участю представників сторін:

від позивача: Гончаров А.В.,

від відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Слов'яносербського районного центру зайнятості до публічного акціонерного товариства «Племінний завод імені Літвінова» про стягнення недоїмки по страховим внескам до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у сумі 7618,30 грн.,

ВСТАНОВИВ:

04 червня 2013 року Слов'яносербський районний центр зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до публічного акціонерного товариства «Племінний завод імені Літвінова» про стягнення недоїмки по страховим внескам до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіттяу сумі 7618,30 грн., в обґрунтування якого зазначив наступне.

Публічне акціонерне товариство «Племінний завод ім.. Літвінова» зареєстроване Слов'яносербською райдержадміністрацією 26.02.1998, про що зроблено запис №13751200000000343, є суб'єктом підприємницької діяльності, що підтверджується довідкою Луганського обласного управління статистик від 20.03.1998 та зареєстровано як платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у Слов'яносербському районному центрі зайнятості з 16.04.1998 року.

При проведенні перевірки 27.03.2013 головним спеціалістом Слов'яносербського районного центру зайнятості Прокопенко Світланою Володимирівною встановлено, що у відповідача з'явилась заборгованість (недоїмка) у сумі 7618,30 грн. в тому числі пеня 4430,94 грн. у зв'язку з тим, що внески нараховувались вірно, але перераховувались несвоєчасно та не в повному обсязі.

Представник позивача у судовому засіданні надав заяву про уточнення позовних вимог в якій зазначив, що у зв'язку з допущенням арифметичної помилки у сумі яка заявлена у позові до стягнення з відповідача просить стягнути з публічного акціонерного товариства «Племінний завод імені Літвінова» недоїмку по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у сумі 7918,30 грн., пояснення надав аналогічні викладеному у позові.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів відповідач не скористався.

Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу за наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог з таких підстав.

З 01.01.2011 року набрав чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"від 08.07.2010 року № 2464-VІ який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.

Згідно ч. 5, 6 п. 7 Прикінцевих положень Закону України № 2464-VІ стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

До набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" діяв порядок, передбачений Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ.

Згідно зі ст. 19 Закону України "Про зайнятість населення" державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).

Згідно ст. 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків, стягувати з посадових осіб та страхувальників передбачені законом штрафи та застосовувати інші фінансові санкції за недотримання цього Закону. Фонд зобов'язаний забезпечувати збір страхових внесків, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття.

Статтею 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" визначено, що роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.

Пунктом 2 ст. 1 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування"№ 2213-ІІІ від 11.01.2001 року встановлені розміри внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття:

- для роботодавців -1,6 відсотка суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату доходу (прибутку) за договорами цивільно-правового характеру та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб;

- для найманих працівників, військовослужбовців -0,6 відсотка суми оплати праці, грошового забезпечення, що включає основну та додаткову заробітну плату, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Відповідно до п.п. 5.6, 5.7 Інструкції про порядок обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 за № 30/5221, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). У разу нестачі коштів на рахунку платника на виплату заробітної плати та сплату страхових внесків у повному обсязі, видача коштів на оплату праці і перерахування страхових внесків до Фонду проводяться у пропорційних сумах.

Згідно з абзацами 1, 2 ч. 1 ст. 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через розрахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно п.9.2 Інструкції, пеня обчислюється, виходячи з 120% відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.

Відповідно до п.9.7 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства, п. 9.8 - строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.

Судом установлено, що відповідач - публічне акціонерне товариство «Племінний завод імені Літвінова» є платником страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстровано у Слов'яносербському районному центрі зайнятості в якості платника вказаних страхових внесків.

27 березня 2013 року уповноваженою особою Слов'яносербського районного центру зайнятості проведено перевірку публічного акціонерного товариства «Племінний завод імені Літвінова» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01 жовтня 2009 року по 31 грудня 2010 року, за результатами якої складено акт № 19 від 27 березня 2013 року, якою встановлено, що сума недоїмки складає 206523,82 грн., у зв'язку з чим за несвоєчасну (неповну) сплату страхових внесків нарахована пеня в розмірі 4430,94 грн. (а.с.6-8), який було підписано головним бухгалтером ПАТ «Племінний завод імені Літвінова» без заперечень.

За результатами проведеної перевірки позивачем у відношенні ПАТ «Племінний завод імені Літвінова» складено рішення №1 від 01 квітня 2013 року, яким прийнято рішення стягнути з відповідача прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 3487,36 грн. та пеню в розмірі 4430,94 грн., що разом складає 7918,30 грн. (а.с.23). Зазначене рішення отримано директором ПАТ «Племінний завод імені Літвінова» особисто 01.04.2013 про що свідчить його особистий підпис на самому рішенні.(зворотній бік арк.. справи 23).

Матеріалами справи підтверджується, що відповідач не оскаржив ні результати проведення перевірки на рішення №1 від 01.04.2013, прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в розмірі 3487,36 грн. та пеню в сумі 4430,94 грн. не сплатив.

За таких обставин уточнені позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Слов'яносербського районного центру зайнятості до публічного акціонерного товариства «Племінний завод імені Літвінова» про стягнення недоїмки по страховим внескам до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у сумі 7618,30 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з публічного акціонерного товариства «Племінний завод імені Літвінова» (ідентифікаційний код 00846279, місцезнаходження 93706 Луганська область, Слов'яносербський район, селище Сміле, вул. Первомайська, 29) недоїмку по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у сумі 7918,30 грн. (сім тисяч дев'ятсот вісімнадцять гривень 30 копійок) на користь держави, в особі Слов'яносербського районного центру зайнятості, кошти перерахунку на р/р 37177972900298 ГУДСКУ Луганської області МФО 804013, код ЄДРПОУ 13392450.

Постанова суду може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Є.О. Кисельова