5.1.2
Про залишення позовної заяви без руху
17 липня 2013 рокуСправа № 812/6339/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Матвєєва В.В., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом Державної екологічної інспекції у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «СМІ-ОЙЛ Нафтопродукт» про вжиття заходів реагування на виявлені порушення під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог природоохоронного законодавства,-
17 липня 2013 року о 16 год. 54 хв. до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «СМІ-ОЙЛ Нафтопродукт» про вжиття заходів реагування на виявлені порушення під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог природоохоронного законодавства.
Загальні вимоги до позовної заяви визначено статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Перевіркою позовної заяви встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 106 КАС України, а саме, - позивачем при поданні адміністративного позову не додано до позовної заяви доказів сплати судового збору, доказів надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2013 року становить 1147,00 грн. Отже, позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 34,41 грн. (1147,00 грн. х 0,03 = 34,41 грн.).
Крім того суддя вважає за необхідне зазначити таке.
Пунктом 5 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Відповідно до частини 1 статті 183-6 КАС України визначено, що підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування на виявлені під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог законодавства здійснюється у разі, якщо необхідність такого підтвердження передбачена законом.
Оглядом позовної заяви встановлено, що позивач просить підтвердити обґрунтованість вжиття заходів реагування на виявлені під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог природоохоронного законодавства, а саме тимчасово заборонити (зупинити) ТОВ «СМІ-ОЙЛ Нафтопродукт» експлуатацію 2 паливно-роздавальних колонок та 3 підземних резервуарів для зберігання пального, які знаходять на АЗС ТОВ «СМІ-ОЙЛ Нафтопродукт» за адресою: Лутугинський район, с. Біле, вул.. Кірова, 16, з посиланням на ст.183-2 КАС України.
Тобто, позивачем фактично заявлено вимоги, не передбачені статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Отже, з вищевикладеного вбачається, що підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування здійснюються за ст.183-6 КАС України, а застосування заходів реагування, а саме заборона - статтею 183-2 КАС України.
Згідно зі ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.17, 105, 106, 107, 108, 183-6 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «СМІ-ОЙЛ Нафтопродукт» про вжиття заходів реагування на виявлені порушення під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності порушення вимог природоохоронного законодавства, - залишити без руху.
Надати позивачу час для усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання документу про сплату судового збору в розмірі 34,41 грн.
Отримувач: УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО: 37991503
Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області
МФО банка: 804013
Розрахунковий рахунок: 31213206784006
по коду (ККД) 22030001
Символ 206
Назва: судовий збір (Державна судова адміністрація, 050);
- надання доказу надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів;
- приведення у відповідність змісту позовних вимог до положень ст.183-2 КАС України або ст.183-6 КАС України, тим самим визначивши порядок судового розгляду таких вимог.
Недоліки позовної заяви усунути у строк до 19.07.2013.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяВ.В. Матвєєва