Постанова від 10.07.2013 по справі 357/9273/13-а

Справа № 357/9273/13-а

2-а/357/292/13

П ОС Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2013 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:

головуючий - суддя Рябченко Л. А. ,

при секретарі - Бібарцева В. Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом

ОСОБА_1

до міського відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції,

третя особа: Управління пенсійного фонду України у м.Білій Церкві Київської області,

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання виконати рішення, скасування постанови про закриття виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, просить визнати бездіяльність міської державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції щодо невиконання постанови суду від 24.12.2009 року по справі №2а-10366/09 року за позовом позивача до Управління Пенсійного фонду України про зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії протиправною та скасувати постанову міського відділу державної виконавчої служби від 30.09.2010 року про закінчення виконавчого провадження, зобов'язати міський відділ державної виконавчої служби Білоцерківського міського відділу юстиції виконувати рішення суду щомісячно.

Вимоги обґрунтував тим, що 24.12.2009 року Білоцерківським міськрайонним судом винесено постанову про зобов'язання управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква провести перерахунок та виплату позивачу компенсації та доплати до пенсії, відповідно до ст.ст. 50, 54 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, починаючи з 01.11.2008 року.

На підставі виконавчого листа, де вказано про те, що постанова суду підлягає до негайного виконання, було відкрито виконавче провадження.

До даного часу рішення суду не виконано. У відповідь на заяву позивача міський відділ ДВС повідомив, що 06.08.2010 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження вищезазначеного виконавчого документу на направлено до УПФУ в м. Біла Церква для виконання. Згідно розпорядження, яке надійшло з Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква Київської області № 803162 позивачу було здійснено перерахунок додаткової пенсії, доплати до пенсії та підвищення до пенсії згідно постанови суду.

30.09.2010 року державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі п.8, ст..37 Закону України “Про виконавче провадження”, виконавчий документ з відміткою про виконавче провадження направлено до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, але постанова позивачу не надходила і про це він дізнався з відповіді ДВС Білоцерківського міськрайонного управління юстиції яка була надана 20.06.2013 року.

Позивач вважає, що виконавець не мав права виносити постанову про закінчення виконавчого провадження, оскільки п.8 ст.37 ЗУ «Про виконавче провадження» вимагає: “виконавче провадження підлягає закриттю у разі фактичного виконання у повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом”. Державним виконавцем не було проведено перевірки виконання судового рішення, не було вжито всіх можливих заходів для виконання рішення, та передчасно винесено постанову про закінчення виконавчого провадження.

В судове засідання позивач не зявився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність.

Відповідач в судове засідання не зявився, повідомлений належним чином.

Представник третьої особи заперечує проти задоволення позову, посилаючись на те, що на виконання рішення суду розпорядженням від 26.08.2010 року № 803162 відповідні перерахунки було здійснено, а кошти нараховані позивачу до виплати.

Виплата боргу по постанові Білоцерківського міськрайонного суду від 24.12.2009 року була проведена в жовтні 2010 року в сумі 62 628,20 грн.. Розпорядженням УПФ від 23.12.2011р. було поновлено виплати позивачу та здійснено перерахунок та виплату, згідно рішення суду, за період з 1.01.2011р. по 1.11.2011р..

Відповідно до ст.. 63 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету.

Згідно п.7 Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України” на 2011 рік, що набрав законної сили 19 червня 2011 року, прикінцеві положення доповнені пунктом 4 такого змісту: «Установити, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядках та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.

26 грудня 2011 року Конституційним Судом України винесено рішення №20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України пункту 4 розділу VI “Прикінцеві положення” Закону України “Про Державний бюджет України на 2011 рік”, яким визнано вказані зміни конституційними, тобто такими, що мають юридичну силу, відповідають чинному законодавству України та підлягають обов'язковому виконанню.

Крім того, Рішенням Конституційного Суду України від 25.01.2012 р. №3-рп/2012 у справі за конституційним поданням правління Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення деяких статей Конституції України, Бюджетного кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України в системному зв'язку з окремими положеннями Конституції України вирішив, що Кабінет Міністрів України регулює порядок та розміри соціальних виплат та допомоги, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, відповідно до Конституції та законів України.

На виконання вимог вищезазначених Законів Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 року № 745 “Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів держаного бюджету”, яка набрала чинності 23 липня 2011 року.

01.01.2012 року набрав чинності Закон України від 22.12.2011 р. №4282-VI “Про Державний бюджет України на 2012 рік” п.3 Розділу “Прикінцеві положення” якого передбачено, що 2012 році норми і положення ст.. 39, 50, 51, 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України на 2012 рік.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 23.11.2011р. №1210 “Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та від 28.12.2011 р. №1381 “Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення”. Тому, враховуючи вищевикладені вимоги законодавства, УПФ припинило нарахування відповідно до постанови суду з 1.11.2011р. та здійснює нарахування пенсії та додаткових виплат, відповідно до вимог вищевказаного законодавства.

Враховуючи доводи позивача, третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.

В судовому засіданні встановлено, що 24.12.2009 року Білоцерківським міськрайонним судом винесено постанову про зобов'язання управління Пенсійного фонду України у м. Біла Церква провести перерахунок та виплату позивачу компенсації та доплати до пенсії, відповідно до ст.ст. 50, 54 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, починаючи з 01.11.2008 року.

06.08.2010 року державним виконавцем Білоцерківського МУЮ винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та на направлено до УПФУ в м. Біла Церква для виконання. Згідно розпорядження Управління Пенсійного фонду України в м. Біла Церква Київської області № 803162 від 26.08.2010р. позивачу було здійснено перерахунок додаткової пенсії, доплати до пенсії та підвищення до пенсії згідно постанови суду.

30.09.2010 року державним виконавцем винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі п.8 ст..37 Закону України “Про виконавче провадження”, виконавчий документ з відміткою про виконання направлено до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області, про що позивач дізнався з відповіді ДВС Білоцерківського міськрайонного управління юстиції на його звернення, яка була надана 20.06.2013 року. Підтверджень щодо своєчасного отримання позивачем копії ухвали про закінчення виконавчого провадження до суду відповідачем не надано.

Виплата боргу по постанові Білоцерківського міськрайонного суду від 24.12.2009 року була проведена УПФ в жовтні 2010 року в сумі 62 628,20 грн.. Розпорядженням УПФ № 803162 від 23.12.2011р. поновлено виплати позивачу та здійснено перерахунок та виплату, згідно рішення суду, за період з 1.01.2011р. по 1.11.2011р..

Відповідно до п.8 ст.37 ЗУ «Про виконавче провадження», “виконавче провадження підлягає закриттю у разі фактичного виконання у повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом”.

Проте, станом на день винесення державним виконавцем постанови про закінчення виконавчого провадження 30.09.2010р. рішення суду не було виконане, оскільки виплата нарахованих сум відбулася в жовтні 2010р., що підтвердив представник УПФ та про що свідчить протокол від 22.09.2010р. із зазначенням періоду виплати з 1.10.2010р. по 1.12.2010р..

Таким чином, державним виконавцем було передчасно винесено постанову про закінчення виконавчого провадження на підставі лише розпорядження про нарахування, але до проведення виплати нарахувань. Тому, на думку суду дана постанова державного виконавця є протиправною та підлягає до скасування.

Решта позовних вимог щодо визнання бездіяльності державної виконавчої служби протиправною задоволенню на підлягає, оскільки відповідачем були вчинені дії для виконання рішення суду. Вимоги щодо зобов'язання відділу ДВС виконувати постанову суду щомісяця задоволенню не підлягають, оскільки в постанові суду зазначені всі вимоги та зобов'язання, які належить виконати відповідачу. З наданих третьою особою документів, вбачається, що рішення суду на час розгляду справи виконане, нарахування здійснюються відповідно до вимог законодавства.

Від сплати судових витрат позивач та відповідач звільняються, відповідно до ст. 5 ЗУ «Про судовий збір». На підставі викладеного, ст.ст. 3, 18, 22, 37, 49, 50, 75, 85, 98 Закону України “Про виконавче провадження”, керуючись ст.ст. 11, 17, 18, 104, 106, 160 ч.3, 162, 163, 181, 254, 261, 159-163, 167, 186 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Задовольнити позовні вимоги частково.

Визнати постанову міського відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції від 30.09.2010р. про закінчення виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2а-10366/09, виданого Білоцерківським міськрайонним судом 29.07.2010р., протиправною та скасувати її.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністаривного суду через Білоцерківський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її проголошення, а особами, які беруть участь у справі, але не були присутні під час проголошення постанови, протягом 10 днів після отримання її копії.

Суддя ОСОБА_2