про залишення позовної заяви без руху
16 липня 2013 року№ 812/6200/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до Жовтневого відділу Державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про зняття арешту з заставленого майна, -
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до Жовтневого відділу Державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про зняття арешту з заставленого майна.
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Суддя вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху для усунення недоліків, оскільки вона не відповідає в повній мірі вимогам, встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
В адміністративному позові в наявності посилання позивача на постанову державного виконавця Жовтневого відділу Державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції від 15.10.2012, відповідно до якої накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно ДП «Авто-Термо», в тому числі і на заставлене майно. Проте, в порушення ч. 2 ст. 106 КАС України в матеріалах, доданих до адміністративного позову, відсутня зазначена постанова.
Крім того, з матеріалів позову встановлено, що позивач просить зобов'язати Жовтневий відділ Державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції зняти арешт із заставленого майна, яке належить боржнику - ДП «Авто-Термо». Рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки ДП «Авто-Термо». Однак, в адміністративному позові позивачем зовсім не визначено процесуального статусу ДП «Авто-Термо» з урахуванням положень ст. 53 КАС України.
В адміністративному позові на підтвердження своєї позиції щодо зняття арешту з заставленого майна позивач посилається на ч. 1 ст. 60 Закону України «Про виконавче провадження». Проте, позивачем не зазначено обґрунтування приналежності цього майна саме йому та необхідності визнання його права власності на це майно відповідно до ч. 1 ст. 60 Закону України «Про виконавче провадження».
Відповідно до вимог статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких підстав, відповідно до положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позивачу необхідно надати строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до Жовтневого відділу Державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про зняття арешту з заставленого майна залишити без руху.
Запропонувати позивачеві у строк до 26 липня 2013 року усунути зазначені в ухвалі недоліки шляхом надання до суду копії постанови державного виконавця Жовтневого відділу Державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції від 15.10.2012 та уточненої позовної заяви із зазначенням: процесуального статусу ДП «Авто-Термо»; обґрунтування приналежності майна, яке знаходиться під арештом, позивачу; норми закону, відповідно до якої на підставі п. 5 ч. 4 ст. 50 КАС України Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області як суб'єкт владних повноважень по справі виступає в якості позивача.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк адміністративний позов вважати неподаним та повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
СуддяС.В. Борзаниця