11 липня 2013 року м. Київ К/800/36347/13
Суддя Вищого адміністративного суду України Іваненко Я.Л., перевіривши касаційну скаргу Державної судової адміністрації України на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 лютого 2013 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Апеляційного суду Хмельницької області, Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області, Державної казначейської служби України про стягнення заборгованості по заробітній платі та грошовому утриманню,
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 лютого 2013 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2013 року, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.
05 липня 2013 року Державною судовою адміністрацією України подано касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанцій.
Касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки в порушення приписів частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору в розмірах ставок цього збору, передбачених Законом України «Про судовий збір», який набрав чинності з 01.11.2011 року за реквізитами: отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030005 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)», або копії документа, який надає право на пільги щодо його сплати.
Відповідно до п. п. 3 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду складає 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 70 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Клопотання скаржника про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає, оскільки не містить доказів того, що його майновий стан відповідача унеможливлює сплату вказаного судового збору.
Як вбачається з доданої до касаційної скарги копії ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2013 року, суд апеляційної інстанції розглянув апеляційну скаргу в порядку письмового провадження.
Згідно з частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Відповідно до частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскільки відповідачем не порушується питання про поновлення строку на касаційне оскарження, а з наявних матеріалів касаційної скарги неможливо з'ясувати питання щодо дотримання відповідачем встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України строку на касаційне оскарження, касаційну скаргу необхідно залишити без руху з метою надання відповідачу часу для подачі заяви про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням причин його пропуску (якщо таке мало місце) та належним підтвердженням цьому (докази, з яких вбачається дата направлення йому Вінницьким апеляційним адміністративним судом копії оскаржуваного судового рішення суду апеляційної інстанції (конверт, в якому надійшла ухвала).
Згідно з частиною 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, а тому вона повинна бути залишена без руху до усунення скаржником зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 108, 212, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
Касаційну скаргу Державної судової адміністрації України на постанову Хмельницького окружного адміністративного суду від 13 лютого 2013 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Апеляційного суду Хмельницької області, Державної судової адміністрації України, Міністерства фінансів України, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Хмельницькій області, Державної казначейської служби України про стягнення заборгованості по заробітній платі та грошовому утриманню залишити без руху.
Протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху скаржник має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою із зазначенням причин пропуску строку на касаційне оскарження та належним підтвердженням цьому, а також виправити інші недоліки касаційної скарги, зазначені в мотивувальній частині ухвали.
Попередити, що невиконання вимог статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження, а невиконання вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для повернення касаційної скарги скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.Л. Іваненко