Ухвала від 01.07.2013 по справі 826/10093/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

01 липня 2013 року № 826/10093/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Донець В.А., ознайомившись з позовною заявою

ОСОБА_1

доУправління Пенсійного фонду України у місті Києві, Управління Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві

про стягнення 12537,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом про стягнення з Державного бюджету 12537,00 грн. примусово сплаченого збору, 125,00 грн. комісії банку та судових витрат.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).

Згідно зі статтею 106 КАС України, у позовній заяві зазначаються, зокрема, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є (пункт 2 частини першої); ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі (пункт 3 частини першої); зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4 частини першої). До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати (частина третя). Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання (частина четверта).

Матеріали позову свідчать, що позивачем вказаних вимог КАС України не дотримано.

Так, позивачем всупереч пунктам 2, 3 частини першої статті 106 КАС України, у позовній заяві не зазначено номерів засобів зв'язку, адреси електронної пошти позивача та відповідачів.

Як убачається з позовної заяви, позивачем у вступній частині позовної заяви визначено відповідачами Управління Пенсійного фонду України у місті Києві та Управління Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві, водночас у резолютивній частині позовної заяви позивач просить стягнути кошти з Державного бюджету України, при цьому позовних вимог до Управління Пенсійного фонду України у місті Києві та Управління Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві, позивачем в позовній заяві не заявлено.

Таким чином, позивачем не дотримано вимог пункту 4 частини першої статті 106 КАС України щодо визначення відповідачів та викладу змісту позовних вимог до кожного з них.

Також, на підтвердження сплати судового збору за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову про стягнення з Державного бюджету 12537,00 грн. примусово сплаченого збору, 125,00 грн. комісії банку та судових витрат, позивачем додано до позовної заяви квитанцію від 20.06.2013 №561 на суму 34,41 грн., що відповідає розміру судового збору (0,03 розміру мінімальної заробітної плати) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, встановленого Законом України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI, виходячи з мінімальної заробітної плати в розмірі 1147,00 грн. встановленої з 1 січня 2013 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 6 грудня 2012 року № 5515-VI.

Водночас, як убачається з позовної заяви, позивач просить стягнути з Державного бюджету 12537,00 грн. примусово сплаченого нею збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та 125,00 грн. комісії банку.

З урахуванням правової позиції щодо визначення характеру адміністративного позову як майнового, викладеної в листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012 р. №165/11/13-12, зазначена вимога є вимогою матеріального характеру, відповідно розмір майнових вимог становить 12662,00 грн. Відтак, з урахуванням підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", згідно з яким за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати (114,70 грн.) та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (2294,00 грн.), судовий збір за подання позивачем до Окружного адміністративного суду міста Києва даного позову становить 126,62 грн. (1 відсоток розміру майнових вимог), відповідно позивачем не доплачено 92,21 грн. судового збору.

Таким чином, за висновком суду, позивачем не додано до позовної заяви належного доказу на підтвердження сплати судового збору за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову майнового характеру у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі.

Крім того, позивачем всупереч вимогам частини четвертої статті 106 КАС України не зазначено в позовній заяві дати її підписання.

Згідно з частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі наведеного, суд залишає позовну заяву без руху. Позивачеві слід подати до суду заяву на усунення недоліків позовної заяви, яка повинна відповідати статті 106 КАС України. До заяви на усунення недоліків позивачу потрібно долучити адміністративний позов, в якому необхідно: визначити відповідачів у вступній частині та сформулювати зміст позовних вимог щодо кожного з них у прохальній частині позовної заяви; зазначити номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти позивача та відповідачів, а в разі відсутності таких чи інформації про них, окремо про це зазначити; вказати дату підписання позовної заяви. Крім того, до заяви на усунення недоліків позивачу слід додати документ про сплату (доплату) судового збору в розмірі 92,21 грн. за подання до Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративного позову майнового характеру. Примірників заяви на усунення недоліків позовної заяви з додатками позивачу потрібно подати в необхідній кількості для суду та відповідачів.

Вказані недоліки позовної заяви позивачу необхідно усунути протягом п'яти днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 105, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

Надати позивачу п'ять днів з дня наступного за днем отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.

Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини третьої статті 108 КАС України, за яким позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 185-187 цього Кодексу.

Суддя В.А. Донець