Постанова від 09.07.2013 по справі 201/6979/13-а

Справа № 201/6979/13а

Провадження № 2а/201/204/2013р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2013р. суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Ткаченко Н.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

11.06.2013р. позивачка звернулась до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії (а.с. № 2-9).

Ухвалою судді Ткаченко Н.В. від 12.06.2013р. по справі було відкрито скорочене провадження (а.с. № 1).

04.07.2013р. до суду надійшли заперечення відповідача на адміністративний позов ОСОБА_1 ( а.с. № 32-34).

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка у позовній заяві посилається на те, що з 17.06.2010р. їй було призначено пенсію, як державному службовцю. Постановою правління Пенсійного Фонду України від 14.02.2011р. № 5-1 було затверджено нову форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», де в графі « Інші виплати» вказуються усі інші види виплат, що були нараховані та виплачені державному службовцю у відповідний період. 06.03.2013р. позивачка подала відповідачеві заяву з проханням включити інші виплати для призначення їй пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», проте отримала відповідь від 15.03.2013р. № 3061/05/27 про відмову у перерахунку пенсії. Позивачка просила суд визнати протиправними дії відповідача щодо неврахування інших виплат у складі заробітної плати при обчисленні розміру пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», а саме: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення, зобов'язавши УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська усунути ці порушення, шляхом проведення перерахунку за період з 06.03.2013р. Також просила зобов'язати УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснювати виплату пенсії, виходячи з нового розміру з урахуванням інших виплат з 06.03.2013р.

Представник відповідача Кузнєцова О.П., яка діє на підставі довіреності від 08.02.2013р. (а.с. № 34) надала суду 04.07.2013р. заперечення, згідно яких позовні вимоги ОСОБА_1 не визнає в повному обсязі, просила відмовити в задоволені позову з тих підстав, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення та грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади не є складовою частиною заробітної плати державного службовця, а тому зазначені виплати не можуть бути враховані при обчислені пенсії.

У відповідності до положень ст. 183-2 КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Звернення позивачки до відповідача відбулося 06.03.2013р., відповідь була надана 15.03.2013р., а позовна заява надійшла до суду 12.06.2013р., тобто позовна заява подана в межах шестимісячного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до ч.6 ст. 33 Закону України «Про державну службу» державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про державну службу», за сумлінну безперервну працю в державних органах, зразкове виконання трудових обов'язків державним службовцям видається грошова винагорода в розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про державну службу», державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Відповідно до ч.2 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 2 ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до п.1 ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати для обчислення пенсії враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування , в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу, сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються страхову внески до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку.

Відповідно до п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 1563 від 02.10.2003р. «Про Порядок видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків», сума грошової винагороди включається до фонду оплати праці та відповідно до законодавства враховується під час визначення бази (об'єкта) для оподаткування, для нарахування страхових внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та збору до Пенсійного фонду.

Відповідно до п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000р. «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 14 лютого 2011р. № 5-1 «Про виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва» визнано такими, що втратили чинність п.п. 1, 1.2 постанови правління Пенсійного фонду України від 30 жовтня 2008 року № 19-11 «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2008р. за № 1161/15852», форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу». При цьому, постановою затверджено нову форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», в якій передбачена графа, як «інші виплати», до якої включається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, допомога на оздоровлення, грошові винагороди, індексація та інші надбавки, на які нараховані були страхові внески.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська з 16.06.2010р. та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с. № 15).

06.03.2013р. позивачка звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки, затвердженої Постановою Правління ПФУ від 14.02.2011р. № 5-1, виданої 06.03.2013р. Дніпропетровським обласним центром зайнятості (а.с. № 16-17).

Листом від 15.03.2013р. Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська відмовило позивачці в перерахунку пенсії з посиланням на ст. 33 Закону України «Про державну службу» (а.с. № 18-19).

З огляду на те, що відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» до складу заробітної плати державного службовця також відносяться інші надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, в тому числі, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків, то дані виплати повинні прийматися в розрахунок при нарахуванні пенсії, за умови отримання таких надбавок під час перебування на державній службі. Отже, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади є складовою заробітної плати.

З наданої позивачкою довідки б/н від 06.03.2013р. вбачається, що за період з червня 2008р. по травень 2010р. були виплачені наступні інші виплати - матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, а отже зазначені суми є частиною заробітної плати позивача.

Таким чином, підводячи підсумок викладеному, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії та визнати неправомірними дії УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська щодо неврахування інших виплат, а саме: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, у складі заробітної плати при обчисленні розміру пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із включенням в заробіток, з якого обчислюється пенсія, виплачених: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за період з 06.03.2013р. Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснювати виплату ОСОБА_1 пенсію, виходячи з її нового розміру з урахуванням інших виплат з 06.03.2013р.

Обговорюючи питання розподілу судових витрат, з урахуванням задоволення позову в повному обсязі, та з урахуванням того, що відповідно до п. 18 ст. 5 закону України «Про судовий збір», Пенсійний Фонд України та його органи звільнені від сплати судового збору, то на підставі ст. 94 КАС України, суд вважає за можливе присудити здійснений позивачкою судовий збір у розмірі 34 грн. 41 коп. з Державного бюджету.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 37, 37-1, 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 33 Закону України «Про державну службу», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 11, 71, 94, 159, 161-163, 183-2 КАС України, суддя,

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати неправомірними дії УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська щодо неврахування ОСОБА_1 інших виплат, а саме: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, у складі заробітної плати при обчисленні розміру пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із включенням в заробіток, з якого обчислюється пенсія, виплачених: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за період з 06.03.2013р.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснювати виплату ОСОБА_1 пенсію, виходячи з її нового розміру з урахуванням інших виплат з 06.03.2013р.

Присудити здійснений ОСОБА_1 при подачі позову судовий збір у розмірі 34 грн. 41 коп. з Державного бюджету.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя Н.В.Ткаченко

Справа № 201/6979/13а

Провадження № 2а/201/204/2013р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2013р. суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська - Ткаченко Н.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

11.06.2013р. позивачка звернулась до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії (а.с. № 2-9).

Ухвалою судді Ткаченко Н.В. від 12.06.2013р. по справі було відкрито скорочене провадження (а.с. № 1).

04.07.2013р. до суду надійшли заперечення відповідача на адміністративний позов ОСОБА_1 ( а.с. № 32-34).

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка у позовній заяві посилається на те, що з 17.06.2010р. їй було призначено пенсію, як державному службовцю. Постановою правління Пенсійного Фонду України від 14.02.2011р. № 5-1 було затверджено нову форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», де в графі « Інші виплати» вказуються усі інші види виплат, що були нараховані та виплачені державному службовцю у відповідний період. 06.03.2013р. позивачка подала відповідачеві заяву з проханням включити інші виплати для призначення їй пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», проте отримала відповідь від 15.03.2013р. № 3061/05/27 про відмову у перерахунку пенсії. Позивачка просила суд визнати протиправними дії відповідача щодо неврахування інших виплат у складі заробітної плати при обчисленні розміру пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», а саме: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення, зобов'язавши УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська усунути ці порушення, шляхом проведення перерахунку за період з 06.03.2013р. Також просила зобов'язати УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснювати виплату пенсії, виходячи з нового розміру з урахуванням інших виплат з 06.03.2013р.

Представник відповідача Кузнєцова О.П., яка діє на підставі довіреності від 08.02.2013р. (а.с. № 34) надала суду 04.07.2013р. заперечення, згідно яких позовні вимоги ОСОБА_1 не визнає в повному обсязі, просила відмовити в задоволені позову з тих підстав, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення та грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади не є складовою частиною заробітної плати державного службовця, а тому зазначені виплати не можуть бути враховані при обчислені пенсії.

У відповідності до положень ст. 183-2 КАС України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Звернення позивачки до відповідача відбулося 06.03.2013р., відповідь була надана 15.03.2013р., а позовна заява надійшла до суду 12.06.2013р., тобто позовна заява подана в межах шестимісячного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до ч.6 ст. 33 Закону України «Про державну службу» державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про державну службу», за сумлінну безперервну працю в державних органах, зразкове виконання трудових обов'язків державним службовцям видається грошова винагорода в розмірі та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про державну службу», державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Відповідно до ч.2 ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч. 2 ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до п.1 ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати для обчислення пенсії враховуються суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування , в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу, сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються страхову внески до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку.

Відповідно до п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 1563 від 02.10.2003р. «Про Порядок видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків», сума грошової винагороди включається до фонду оплати праці та відповідно до законодавства враховується під час визначення бази (об'єкта) для оподаткування, для нарахування страхових внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та збору до Пенсійного фонду.

Відповідно до п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000р. «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 14 лютого 2011р. № 5-1 «Про виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва» визнано такими, що втратили чинність п.п. 1, 1.2 постанови правління Пенсійного фонду України від 30 жовтня 2008 року № 19-11 «Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2008р. за № 1161/15852», форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу». При цьому, постановою затверджено нову форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», в якій передбачена графа, як «інші виплати», до якої включається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, допомога на оздоровлення, грошові винагороди, індексація та інші надбавки, на які нараховані були страхові внески.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська з 16.06.2010р. та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с. № 15).

06.03.2013р. позивачка звернулась до відповідача з заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки, затвердженої Постановою Правління ПФУ від 14.02.2011р. № 5-1, виданої 06.03.2013р. Дніпропетровським обласним центром зайнятості (а.с. № 16-17).

Листом від 15.03.2013р. Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська відмовило позивачці в перерахунку пенсії з посиланням на ст. 33 Закону України «Про державну службу» (а.с. № 18-19).

З огляду на те, що відповідно до ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» до складу заробітної плати державного службовця також відносяться інші надбавки, запроваджені нормативно-правовими актами, в тому числі, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення, грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків, то дані виплати повинні прийматися в розрахунок при нарахуванні пенсії, за умови отримання таких надбавок під час перебування на державній службі. Отже, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади є складовою заробітної плати.

З наданої позивачкою довідки б/н від 06.03.2013р. вбачається, що за період з червня 2008р. по травень 2010р. були виплачені наступні інші виплати - матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та грошова винагорода за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, а отже зазначені суми є частиною заробітної плати позивача.

Таким чином, підводячи підсумок викладеному, суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії та визнати неправомірними дії УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська щодо неврахування інших виплат, а саме: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, у складі заробітної плати при обчисленні розміру пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із включенням в заробіток, з якого обчислюється пенсія, виплачених: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за період з 06.03.2013р. Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснювати виплату ОСОБА_1 пенсію, виходячи з її нового розміру з урахуванням інших виплат з 06.03.2013р.

Обговорюючи питання розподілу судових витрат, з урахуванням задоволення позову в повному обсязі, та з урахуванням того, що відповідно до п. 18 ст. 5 закону України «Про судовий збір», Пенсійний Фонд України та його органи звільнені від сплати судового збору, то на підставі ст. 94 КАС України, суд вважає за можливе присудити здійснений позивачкою судовий збір у розмірі 34 грн. 41 коп. з Державного бюджету.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 34, 35, 36, 37, 37-1, 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 33 Закону України «Про державну службу», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 11, 71, 94, 159, 161-163, 183-2 КАС України, суддя,

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати неправомірними дії УПФУ в Жовтневому районі м. Дніпропетровська щодо неврахування ОСОБА_1 інших виплат, а саме: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, у складі заробітної плати при обчисленні розміру пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 із включенням в заробіток, з якого обчислюється пенсія, виплачених: грошової винагороди за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за період з 06.03.2013р.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська здійснювати виплату ОСОБА_1 пенсію, виходячи з її нового розміру з урахуванням інших виплат з 06.03.2013р.

Присудити здійснений ОСОБА_1 при подачі позову судовий збір у розмірі 34 грн. 41 коп. з Державного бюджету.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя Н.В.Ткаченко