Постанова від 05.07.2013 по справі 812/4962/13-а

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 липня 2013 року Справа № 812/4962/13-а

судді Ципко О.В.,

секретарі судового засідання Гаркуші Ю.О.,

за участю представників сторін:

прокурора: Петрової Г.В. (посвідчення від 09.10.2012),

представника позивача: Лемешко Г.А. (довіреність від 02.07.2013 № 23),

представник відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Троїцького району Луганської області в інтересах держави в особі Сватівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Троїцьк -молоко" про стягнення податкової заборгованості у розмірі 14 038,47 грн. ,-

ВСТАНОВИВ:

29 травня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Троїцького району Луганської області в інтересах держави в особі Сватівської міжрайонної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Троїцьк -молоко" про стягнення податкової заборгованості у розмірі 14 038,47 грн.

Ухвалою суду 03 липня 2013 року було замінено неналежного позивача належним - Сватівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Луганській області

В обґрунтування позову зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Троїцьк -молоко" зареєстровано Троїцької районною державною адміністрацією Луганської області 06.09.2004, номер запису 1378 120 0000 000007. Підприємство перебуває на обліку як платник податків у Троїцькому відділенні Сватівської МДПІ з 04.05.1999.

У зв'язку із несплатою самостійно визначених грошових зобов'язань станом на 23.05.2013 у відповідача виникла податкова заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 4996,45 грн. та з орендної плати за земельну ділянку в сумі 9041,72 грн.

З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу податкову вимогу №3 від 09.01.2013 на суму 5423,76 грн., яка існувала на дату надіслання вимоги.

У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу позивач звернувся із позовом до суду.

Прокурор в судовому засіданні позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та пояснив, що ТОВ «Троїцьк - молоко» 14.02.2012 засобами електронного зв'язку було надано на адресу Сватівської ОДПІ податкову декларацію з плати за землю на 2012 рік, в якій було визначено щомісячне податкове зобов'язання з орендної плати, яке підлягало сплаті до бюджету, в сумі 4176,66 грн. 19.03.2012 ТОВ «Троїцьк - молоко» було надано на адресу Сватівської ОДПІ уточнюючу податкову декларацію з плати за землю на 2012 рік, в якій було визначено щомісячне податкове зобов'язання з орендної плати, яке підлягало сплаті до бюджету, в сумі 4524,71 грн.

Строк сплаті орендної плати за землю за листопад 2012 року - 30.12.2012; за грудень 2012 року - 30.01.2013. Станом на 01.12.2012 за ТОВ «Троїцьк - молоко» рахувалася переплата по платежу 13050200 (орендна плата за землю) в сумі 7,70 грн. З огляду на викладене, нарахована до сплати сума в розмірі 4524,71 грн. була частково погашена за рахунок переплати в розмірі 7,70 грн., відтак, до сплати підлягала сума в розмірі 4517,01 (4524,71 - 7,70 = 4517,01). Разом з тим, ТОВ «Троїцьк - молоко» вказаний платіж до бюджету перераховано не було, в зв'язку з чим утворився податковий борг. По строку сплати 30.01.2013 ТОВ «Троїцьк - молоко» було нараховано орендну плату за землю в сумі 4524,71 грн., яка також не була перерахована до бюджету. Таким чином станом на 30.01.2013 за ТОВ «Троїцьк - молоко» утворився податковий борг по орендній платі в сумі 9041,72 грн. (4517,01 + 4524,71 = 9041,72). Вказаний борг на сьогодні до бюджету не перераховано.

Крім того, ТОВ «Троїцьк - молоко» 20.12.2012 засобами електронного зв'язку було надано на адресу Сватівської ОДПІ податкову декларацію з ПДВ за листопад 2012 року, в якій було визначено податкове зобов'язання з ПДВ за листопад 2012 року , яке підлягало сплаті до бюджету, в сумі 930 грн.

По строку сплати 30.12.2012 ТОВ «Троїцьк - молоко» було нараховано до сплати ПДВ в сумі 930 грн. З огляду на те, що станом на 01.12.2012 за даним платником податків рахувалася переплата в сумі 23,25 грн., нарахована до сплати сума була частково погашена (930 - 23,25 = 906,75 ) Відтак, станом 30.12.2012 року підлягало до сплати податкове зобов'язання по ПДВ за листопад 2012 року в сумі 906,75 грн.

ТОВ «Троїцьк - молоко» 21.01.2013 засобами електронного зв'язку було надано на адресу Сватівської ОДПІ податкову декларацію з ПДВ за грудень 2012 року, в якій було визначено податкове зобов'язання з ПДВ за грудень 2012 року , яке підлягало сплаті до бюджету в сумі 4090 грн. На підставі вказаної декларації ТОВ «Троїцьк - молоко» було нараховано податкове зобов'язання по ПДВ по строку сплати 30.01.2013 в сумі 4090 грн. Вказаний платіж до бюджету також перераховано не було. У зв'язку із чим, за підприємством станом на 30.01.2013 утворився податковий борг по ПДВ в сумі 4996,75 грн. (906,75 + 4090 =4996,75). Вказаний борг ТОВ «Троїцьк - молоко» до бюджету на сьогодні не перераховано.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про розгляд справи був повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Троїцьк -молоко" зареєстровано Троїцької районною державною адміністрацією Луганської області 06.09.2004, номер запису 1378 120 0000 000007 (а.с.6). Підприємство перебуває на обліку як платник податків у Троїцькому відділенні Сватівської МДПІ з 04.05.1999 (а.с.5).

Згідно довідки про заборгованість станом на 23.05.2013 на підприємстві ТОВ «Троїцьк - молоко» утворилася податкова заборгованість перед бюджетом в сумі 17038,47 грн., а саме:

- з податку на додану вартість у розмірі 4996,45 грн., самостійно нарахована платником податків у податкових деклараціях з податку на додану вартість від 20.12.2012 №9080426755, від 21.01.2013 №908571791 (а.с.96-97, 99-100);

- із плати за землю у розмірі 9041,72 грн., самостійно нарахованого платником податків у податковій декларації від 14.02.2012 №9005218682, уточнюючій декларації від 19.03.2012 №9012482630 (а.с.90-91, 93-94).

З метою погашення податкового боргу податковою інспекцією було направлено відповідачу податкову вимогу №3 від 09.01.2013 на суму 5423,76 грн., яка існувала на дату надіслання вимоги. Податкова вимога була отримана посадовою особою відповідача 09.01.2012 (а.с.23).

Згідно п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право, серед інших, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до вимог п.49.16 ст. 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплатити податкове зобов'язання, яке самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених Кодексом.

Сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно із п.п.54.3.2 п. 54.3 ст.54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Згідно з п. 286.2. ст.286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Згідно п.287.3. ст.287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно з п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Оскільки судом встановлено, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість та з земельного податку у загальному розмірі 14 038,47 грн., який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Посилання відповідача на те, що податкові декларації підприємством до податкової інспекції не надавались, суд оцінює критично, оскільки із пояснень представника позивача, наданих в судовому засіданні, вбачається, що зазначені податкові декларації були надані відповідачем засобами електронного зв'язку, про що надала квитанції про надання відповідачем податкових декларацій в електронному вигляді та витяги з сайту Акредитованого центру сертифікації ключів «Український сертифікаційний центр», що підтверджують наявність у відповідача електронного ключа для підписання та направлення декларацій в електронному вигляді.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 94, 158-163, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Прокурора Троїцького району Луганської області в інтересах держави в особі Сватівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Троїцьк -молоко" про стягнення податкової заборгованості у розмірі 14 038,47 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути кошти з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Троїцьк -молоко" (92100 Луганська область, смт. Троїцьке, вул. Чкалова, 22, код ЄДРПОУ 30157330) в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 14 038,47 грн. (чотирнадцять тисяч тридцять вісім гривень 47 копійок), з яких кошти по сплаті орендної плати з юридичних осіб перерахувати на р/р 33211812700355, код платежу 13050200, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, отримувач УК у Троїцькому районі /С-Щ Троїц./, код ОКПО 37981102; кошти в рахунок сплати податку на додану вартість перерахувати на р/р 31115029700354, код платежу 14010100, банк ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, отримувач УК у Троїцькому районі /Троїцьк р-н/14010100, код ОКПО 37981102.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 08 липня 2013 року.

Суддя О.В. Ципко